Microsoft, kurumsal müşterilere hibrit bulut dünyasında dijital davetsiz misafirlere karşı daha iyi savunma sağlamak için Aorato'ya sahip oldu

Bugün Microsoft'un kurumsal güvenlik alanında bir yenilikçi olan Aorato'ya sahip olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu satın alma işlemini, müşterilere kimlik altyapılarını daha iyi göreme yoluyla tehditlere karşı yeni bir koruma düzeyi sağlamak için yapıyoruz. Aorato ile müşterilere şirket içi ve genel hibrit bulut stratejimizin merkezinde yer alan buluta yayılan güçlü kimlik ve erişim çözümleri sunma yeteneğimizi hızlandıracağız.

Hepimiz kurumsal güvenliğin her zamankinden daha önemli olduğunu biliyoruz. Neredeyse her gün ihlaller, dolandırıcılık ve veri kaybı hakkında daha fazla başlık var. Ne yazık ki, güvenliği ihlal edilmiş şifreler, çalıntı kimlikler ve ağ izinsiz girişi hayatın bir gerçeğidir. Şirketler, sadece kendi kenarında değil, ağ içinde uyum sağlamalarına ve kendilerini savunmalarına yardımcı olmak için yeni, akıllı çözümlere ihtiyaç duyarlar.

Aorato'nun gelişmiş teknolojisi, bir şirketin ağındaki şüpheli faaliyetleri tespit etmek için makine öğrenimi kullanır. Normal davranışın ne olduğunu anlar ve daha sonra anormallikleri tanımlar, böylece bir şirket şüpheli davranışları hızlı bir şekilde görebilir ve kendini korumaya yardımcı olmak için uygun önlemleri alabilir. Aorato'nun yaklaşımının anahtarı, bir kuruluşun Windows Server Active Directory'sine (AD) erişen tüm kişi ve makinelerin canlı ve sürekli güncelleştirilmiş bir görünümü olan Organizational Security Graph'tır. AD, çoğu kuruluş tarafından kullanıcı kimliklerini depolamak ve kritik iş uygulamalarına ve sistemlerine erişimi yönetmek için kullanılır. Bu nedenle, kurumsal müşterilerimizin çoğu Aorato'nun teknolojisinden kolayca yararlanabilmelidir. Bu, bulut tabanlı kimlik ve erişim yönetimi çözümümüz olan Azure Active Directory için geliştirdiğimiz benzer özellikleri tamamlayacaktır.

Aorato'nun inşa ettiği teknoloji ve özellikle de bu satın alma yoluyla Microsoft ekibine katılan insanlar için heyecanlıyız. Önce mobil, ilk bulut çağında Microsoft, müşterilere en önemli zorluklarına çözümler sunmak için çevik ve agresif bir şekilde hareket etmeyi taahhüt ediyor.

 

Teşekkürler

Taş

30.10.2021

Diğer Haberler