p

Microsoft, küresel bir 5G ekosistemi için yeni fırsatlar sunmak üzere Onaylanmış Ağları satın alma anlaşmasını duyurdu

Yeni (beşinci) nesil kablosuz ağlar veya “5G”, otonom araçlar, akıllı şehirler, sanal gerçeklik ve bir dizi diğer akıllı endüstri kullanım durumları ve hizmetleri dahil olmak üzere işletmeler ve toplum için bir dizi yeni fırsat sağlayacaktır. Bu yeni nesil ağlar yeni yetenekler, yeni pazarlar yaratacak ve yerel ekonomilerin gelişmesine yardımcı olacaktır.
Diğer teknoloji dönüşümlerinde gördüğümüz gibi, yazılımın 5G'yi ilerletmede ve hız, maliyet ve güvenlikte adım adım ilerlemeler sunan yeni ağ çözümleri sunmada önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz. Hem yerleşikler hem de sektördeki yeni oyuncular için inovasyon yapmak, işbirliği yapmak ve yeni pazarlar yaratmak, karşılıklı müşterilerimizin ağ oluşturma ve uç bilgi işlem ihtiyaçlarına hizmet etmek için önemli bir fırsat var.
Microsoft olarak, 5G'ye geçişini sürdürürken telekomünikasyon endüstrisini güçlendirmeyi ve hem ağ ekipmanı üreticilerini hem de operatörleri daha hızlı, daha kolay ve uygun maliyetli çözümler bulma çabalarında desteklemeyi amaçlıyoruz. Bugün, Affirmed Networks'ü satın almak için kesin bir anlaşma imzaladığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Affirmed Networks'ün tamamen sanallaştırılmış, bulutta yerel mobil ağ çözümleri, operatörlerin ağ operasyonlarını basitleştirmesine, maliyetleri düşürmesine ve hızla yeni gelir getirici hizmetler oluşturup başlatmasına olanak tanır.
Bu satın alma, operatörler için güvenli ve güvenilir bulut platformumuzu geliştirerek telekomünikasyon endüstrisi ile olan çalışmalarımızı geliştirmemize olanak sağlayacak. Affirmed Networks ile, ağ iş yüklerini bulutta yönetmek de dahil olmak üzere operatörlerin benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yeni ve yenilikçi çözümler sunabileceğiz.
Önceki nesil kablosuz ağlar, amaca yönelik donanımlara dayanmaktadır. Yazılımdaki yeniliklerle ve Microsoft Azure gibi geniş çapta erişilebilir bulut bilişim platformlarından yararlanarak operatörlerin 5G ağlarını ve hizmetlerini daha verimli, daha düşük maliyetli, daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde kurabileceğine ve sürdürebileceğine inanıyoruz.
We look forward to building on the great work by Affirmed Networks with its leadership in virtualized mobile networks. Bringing this technology and team of experts into Microsoft allows us to extend our cloud offering to operators everywhere as they increasingly look to run their networks in a hybrid environment. We’re excited about our future together where carriers will be able to better leverage Microsoft’s cloud to improve overall profitability and create new revenue streams.
Bulut tabanlı yazılım tanımlı ağ oluşturmayı 5G bağlantı dünyasına genişletmeye devam ederken, derin ve güçlü ortaklıkların ve birlikte çalışabilirliğin öneminin farkındayız. Müşterilerimizin başarısını sağlamak için, bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için Avrupa, Asya, ABD ve diğer pazarlar dahil olmak üzere dünya çapında mevcut tedarikçiler, gelişmekte olan yenilikçiler ve diğer paydaşlarla yakın işbirliği içinde çalışacağız.
 

17.08.2021

Diğer Haberler