p

Microsoft, InMage: Azure ile daha iyi iş sürekliliği satın aldı

Microsoft'un bulut tabanlı iş sürekliliği alanında bir yenilikçi olan InMage'ı satın aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Müşterilerimiz, bir sistem arızası durumunda verileri ve uygulamaları yedekleme, çoğaltma ve hızlı bir şekilde kurtarma yeteneğinin iş sürekliliğinin inanılmaz derecede önemli olduğunu söylüyor. Sonuçta, gelir, tedarik zincirleri, müşteri sadakati, çalışan verimliliği ve daha fazlası söz konusudur. Ayrıca, yapılması çok karmaşık ve pahalıdır.

Mobil öncelikli, bulut öncelikli dünya için üretkenlik ve platform şirketi olan Microsoft, müşteriler için bu zorluğu çözmeye kararlıdır. Bu satın alma, Hyper-V, VMware veya diğerlerinde fiziksel veya sanallaştırılmış Windows veya Linux gibi herhangi bir müşteri BT ortamı için hibrit bulut iş sürekliliği çözümleri sağlama stratejimizi hızlandıracaktır. Bu, Azure'ı dünyadaki hemen hemen her kurumsal sunucu için olağanüstü durum kurtarma için ideal bir hedef haline getirecektir. VMware müşterileri uygulamalarını kalıcı olarak buluta geçirme seçeneklerini keşfettikçe, bu aynı zamanda harika bir onramp sağlayacaktır.

Ocak ayında Forrester Research, şirketi en iyi Hizmet Olarak Olağanüstü Durum Kurtarma sağlayıcıları HP ve Sungard için teslimatta kilit rol oynayan etkinleştirici bir teknoloji olarak tanımladı.* Mayıs ayında şirket Penton Media Best of TechEd ödülünü kazandı. En önemlisi, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve devlet de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki müşteriler, kuruluşlarını çalışır durumda tutmak için InMage teknolojisine güveniyor. Önde gelen kişisel koruyucu ekipman üreticisi MCR Safety'nin bir BT yöneticisi basitçe şunları söyledi: "Teknoloji, tüm BT altyapımızı ve işimizi korumak için yüksek performanslı bir DVR gibidir."

Bu satın alma işleminin tamamlanmasıyla, müşterilere Azure global bulutunun gücü ve ölçeğiyle iş sürekliliğini sağlamanın basit ve uygun maliyetli bir yolunu sunmak için InMage Scout teknolojisini Azure Site Recovery hizmetimize entegre etmek için çalışıyoruz. Şirket, Scout ile Azure'a veri geçişini etkinleştirme planını zaten açıkladı. Mevcut müşteriler güvendikleri InMage ürün ve hizmetlerini kullanmaya devam edebilir ve ileriye doğru müşteriler Azure Site Recovery aracılığıyla Scout'ı edinir. Ayrıca, ortak müşterilerimize bir dizi çözüm seçeneği sunmak için InMage hizmet sağlayıcı iş ortaklarının yanı sıra yeni ortaklarla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

IDC Araştırma Başkan Yardımcısı Laura DuBois'nin dediği gibi, "Bu, olağanüstü durum kurtarma hedefi olarak bulut ile önemli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için harika bir hamle. InMage, kötü anlaşılmış ve yetersiz hizmet edilen bir pazarda kendini ayırt etti."

Kurumsal müşteriler bulutun avantajlarından yararlanmanın en iyi ve en değerli yollarını arıyor. İş sürekliliği genellikle başlamak için harika bir yerdir, bu yüzden müşterilerimiz için bu alanda güçlü çözümler sunmaya çok odaklandık. Müşteri, iş ortağı ve Microsoft bulutlarını birbirine bağlayan tutarlı bir hibrit platform ve geniş bir hizmet yelpazesi sunma çabamızın önemli bir unsurudur.

*Forrester Dalgası™: Hizmet Sağlayıcılar Olarak Olağanüstü Durum Kurtarma, 1Ç 2014, Forrester Research, Inc., 17 Ocak 2014

01.11.2021

Diğer Haberler