p

Microsoft, her yıl düzenlediği Dünya İş Ortağı Konferansı'nda yeni yenilikleri ve iş ortağı fırsatlarını duyurdu

Phil Sorgen, Kurumsal Başkan Yardımcısı, Dünya Çapında İş Ortağı Grubu, Microsoft

Bugün dünya çapında düzenlediğimiz İş Ortağı Konferansımızda, üretkenliği ve iş süreçlerini yeniden keşfetme, akıllı bulut oluşturma ve daha kişisel bilgi işlem oluşturma hedefimizi gösteren yeni teknoloji yeniliklerini sergiledik. Şirketin sektörde gerçekleşen iş dönüşümünün merkezinde yer alan yüz binlerce küresel kanal ortağımıza yönelik programlara yaptığı yatırımları da ele aldık. Bu yenilikler ve yatırımlar, Microsoft ve iş ortaklarımızın küresel ölçekte birlikte yeni misyonumuza ulaşmalarına yardımcı olacak ve gezegenin her köşesindeki yaşamlarda ve organizasyonlarda fark yaratacaktır.

GigJam Projesi: üretkenliği ve iş süreçlerini yeniden keşfetmek

Microsoft CEO'su Satya Nadella, şirketin üretkenliği ve iş süreçlerini yeniden keşfetme hırsının bir parçası olarak, insanların iş görevlerini yerine getirmeleri ve cihazlar, uygulamalar ve insanlar arasındaki engelleri yıkarak iş süreçlerini dönüştürmeleri için eşi görülmemiş yeni bir yol olan Project GigJam'ıtanıttı. GigJam, iş çalışanlarına iş kolundan ve SaaS uygulamalarından bilgi çağırmalarını, iş yapmak için gereken belirli bilgileri ve eylemleri kendiliğinden bölmelerini, her parçayı takip etmelerini ve hepsini derhal kapatmalarını güçlendirir. Daha fazla bilgi edinmek ve yaklaşan önizlemeye kaydolmak için www.gigjam.com ziyaret edin.

Cortana Analytics Suite: akıllı bulut oluşturma

Ayrıca, işletmelerin verileri akıllı eyleme dönüştürmelerine yardımcı olmak için tam olarak yönetilen ve kapsamlı bir hizmet seti olan Cortana Analytics Suite'ide duyurduk. Makine öğreniminin giderek benimsenmesi, bulutta sınırsız depolama ve hesaplamanın gücüyle birlikte büyük veri, kuruluşların neler olacağını tahmin etmesi ve iş sonuçlarını otomatikleştirmesi için eşsiz bir fırsat sunuyor. Cortana Analytics Suite, makine öğrenimi, büyük veri depolama ve işleme gibi önde gelen teknoloji altyapısını vizyon, yüz ve konuşma analizi gibi algısal zekayla bir araya getirerek, bir dizi endüstri senaryosu için tahmine dayalı ve kuralcı yetenekleri işletmelere genişletiyor. Cortana Analytics Suite, Microsoft'un dijital kişisel asistanı Cortana ile entegre olur. Cortana, işletmelerin işleri daha yararlı, proaktif ve doğal yollarla yapabilmelerini sağlamak için Cortana Analytics Suite ile birlikte çalışır. Kullanılabilirlik bu sonbaharda basit bir aylık abonelikle olacaktır. Müşterilerimizden biri olan Dartmouth-Hitchcock Health Systems'dan daha fazlası için Business Matters blogunagöz atın.

Microsoft HoloLens: daha fazla kişisel bilgi işlem sağlama

Sergilediğimiz üçüncü yenilik alanı, Windows 10 tarafından desteklenen dünyanın ilk tamamen bağlı olmayan holografik bilgi işlem cihazı olan HoloLens'e yanıt olarak ticari ivme etrafındaydı. Bugün WPC'de sahnede Satya, ortaklarımızdan biri olan Autodesk'inhololens'i tasarım profesyonellerinin oluşturma, iletişim kurma, görselleştirme ve çalışma şeklini temelden değiştirmek için nasıl kullanacağını gösterdi. HoloLens zaten bir dizi endüstride bir etki yaratıyor, örnekler arasında trimblearacılığıyla mimari ve inşaat endüstrisi profesyonellerine yardımcı olmak için yaptığımız çalışmalar NASA'nın Jet İtiş Laboratuvarı ile Mars keşfi üzerinde çalışmak ve Case Western Reserve Üniversitesi ve Cleveland Clinic'in gelecek için öğretimi dönüştürmesine yardımcı olmak. Bu, holografik bilişimin müşterilerin daha fazlasını yapmasına ve daha fazlasını başarmasına yardımcı olabileceğinin sadece başlangıcıdır.

Bulut ve mobilite genelinde yeni iş ortağı fırsatları oluşturma

İş ortaklarımızın çoğunun, yukarıda belirtildiği gibi bulut tabanlı yeniliklerden yararlanmak için işletmelerini buluta geçirmek için yatırım yaptığını biliyoruz. Bu nedenle, geçişlerini daha sorunsuz hale getirmek için birkaç ortak yatırım yapıyoruz.

İş ortaklarının Microsoft Cloud'ı kullanarak karlı bulut hizmetleri işletmeleri oluşturmaya ve büyütmeye devam etmelerine yardımcı olmak için Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) programını genişletiyoruz. Bugünden itibaren Microsoft, CSP'yi ek pazarlara genişleterek CSP'nin mevcut olduğu toplam pazar sayısını 131'e çıkaracak. Ayrıca, Azure ve CRM Online CSP'de kullanılabilir hizmetler olarak Office 365, Windows Intune ve Enterprise Mobility Suite'e (EMS) katılacaktır.

Buna ek olarak, iş ortaklarının ezici ilgisi ve son iki yıldır müşterilerden aldığımız olumlu geri bildirimler sonucunda, önümüzdeki aylarda dünya çapında birkaç yüz ila birkaç bin arasında bayi sayısını alarak daha fazla iş ortağının Surface'i satma fırsatını büyütme sözümüzü yerine getiriyoruz. Surface, Windows stratejimizin ayrılmaz bir parçasıdır ve bu programın Windows 10'un yaklaşan lansmanına denk gelen genişlemesi iş ortakları için heyecan verici fırsatlar yaratır. Ayrıca, Windows 10 ve Enterprise Mobility Suite (EMS) için uzmanlıklarını farklılaştırmalarını ve işlerini büyütmelerini sağlayacak yeni yetkinliklerle iş ortaklarının müşteri mobilite fırsatlarını ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaya yatırım yapıyoruz.

Bugün, bu yılın sonundan önce E5 adlı yeni bir premium Office 365 kurumsal paketini tanıttığımızı paylaşacağız. E5, Office 365 üretkenlik ve işbirliği özelliklerinin temel değerinin yanı sıra Bulut PBX ve Toplantı Yayını gibi newSkype for Business hizmetleri de dahil olmak üzere önemli yeni yenilikleri kapsayacak; Power BI Pro ve Delve Organizational Analytics gibi Power BI ve analiz özellikleri; ve eBulmaMüşteri Kasasıve Gelişmiş Tehdit Korumasıgibi yeni gelişmiş güvenlik özellikleri. E5 paketi, iş ortaklarına gerçek zamanlı iletişim ve analitik etrafında yeni hizmet teklifleri oluşturmaları ve önemli yeni güvenlik özellikleriyle yeni müşterilere ulaşmaları için önemli bir yeni fırsat sunacak.

Microsoft'un iş ortakları her zaman iş dönüşümünde itici bir güç olmuştur ve olmaya devam edecektir ve kolektif inovasyonumuz hiçbir zaman karşılıklı müşterilerimiz için daha güçlü olmamıştır. Çünkü bize güveniyorlar. Bu mobil, bulut-ilk dünyada, kendilerini ve endüstrilerini yeniden keşfetmek için teknolojiyi benimseyen işletmeler gelişecek ve statükoyu benimseyenler yok olma riskiyle karşı karşıya kalacak. Microsoft'un bu dönüşümü getirecek yüz binlerce küresel iş ortağı, bu değişimde ortak müşterilerimize yardımcı olur ve bir sonraki endüstriyel devrimin üstesinden getirir. Bu nedenle, bu hafta 2015 Dünya İş Ortağı Konferansı'nda bir araya gelerek, başarılı olmak için gereken iş dönüşümünde işletmelere topluca nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşmaktan heyecan duyuyorum.

Ortaklarımızın bu yeni iş dünyasında müşteri taleplerini karşılayabilmelerini sağlamak için yaptığımız bu ve diğer yatırımlar hakkında daha fazla bilgi için WPC Haber Merkezimizi ziyaret edin veya MPN sitesindeki blogumagöz atın.

30.10.2021

Diğer Haberler