Microsoft havacılık teknolojisi Singapur Airshow'da yüksek uçtu

Bu hafta, ortaklarımızla işbirliği içinde en son havayolu inovasyonlarını duyurmak için Singapur Airshow'dayız. Dünyanın dört bir yanındaki havayolları zorlu rekabet, ince marjlar, artan yolcu beklentileri ile karşı karşıya ve sonuç olarak, harika müşteri deneyimleri sunarken verimlilik elde etmek için yeni yollar arıyor.

Bulut teknolojileri, BT verimsizliklerini azaltırken daha fazla çeviklik sağlarken, havacılık endüstrisindeki işletmelere maliyet tasarrufu yapmak, gelir artışını artırmak ve rakiplerinden farklılaşmak için teknolojiyi kullanmaları için eşi görülmemiş bir fırsat sunar. Gösteriye katılan Microsoft iş ortakları, bulut inovasyonunun havacılık sektörünü nasıl dönüştürdüğünü gerçekten somutlaştıran ve günümüzde gerçek faydalar sağlayan çözümler sunuyor. Bunlar şunları içerir:

Lufthansa Sistemleri

Müşterilere filmlerden daha fazlasını sunan uçak içi eğlence

Havayolu yolcularının, uçak içi eğlenceleri için aralarından seçim yapabileceğiniz sadece birkaç filmle önlerindeki koltuğun arkasına demirleyen küçük ekrandan acı çektiği günler geride kaldı. Lufthansa Systems bugün BoardConnect uygulamasını Windows 8'de sergiliyor. Uygulama, havayollarının Windows cihazlarda uçak içi yolcu eğlence sistemleri için kendi benzersiz deneyimlerini oluşturmalarına izin verecek ve yolculara film seçme, yemek sipariş etme, alışveriş yapma, varış yerleri hakkında bilgi edinme ve çok daha fazlasını yapma fırsatı verecek. Uygulama, her havayolu tarafından hızlı bir şekilde özelleştirilebilir ve cihazları yolculara benzersiz markalı bir ürün sunacak şekilde yapılandırmalarına olanak sağlar.

 

 

Jeppesen

Kağıt içeriğini dijitalleştirmenin ötesine geçen Elektronik Uçuş Çantaları

Jeppesen, Windows platformu için özel olarak tasarlanmış bir uygulama ile oluşturulmuş eksiksiz bir Elektronik Uçuş Çantası (EFB) çözümü olan FliteDeck Pro uygulamasını göstermek için Singapur'da. Uygulama, havayollarına ticari kullanıma hazır veri odaklı, etkileşimli bir navigasyon çözümü sunar. FliteDeck Pro, Jeppesen'in küresel terminal grafikleri kütüphanesine, değişiklik bildirimlerine ve metnine, ayrıca veri dağıtımı ve dağıtım desteğine erişim sağlar. FliteDeck Pro, hava durumu ve NOTAM'ler gibi bilgilere daha hızlı ve gerçek zamanlı erişim yoluyla durumsal farkındalığı artırır ve manuel kağıt revizyonlarını ve her uçuş için 30 ila 50 pound kağıt malzemesi taşıma ihtiyacını ortadan kaldırarak pilot iş yükünü azaltır.

 

Avanade

Satış noktası ve çok daha fazlası için kabin hizmeti

Avanade'in mobil havayolu platformu, bugün mevcut, yeni gelir modelleri oluşturmak için fırsatlar yaratırken yolcu deneyimini geliştiren satış ve hizmetler için yenilikçi ve zengin özelliklere sahip uygulamalar sunuyor. Bu, güçlü ön ve arka ofis süreçlerini, kullanımı kolay bir mobil arayüzü, kişisel cihazlar için desteği ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı bağlantı ve işlemeyi içerir.

Microsoft olarak, havayollarının neye ihtiyacı olduğunu anlıyoruz ve daha başarılı olmalarına yardımcı olacak teknolojiler sunuyoruz. İnovasyonumuz, Windows destekli cihazlar aracılığıyla mobiliteyi artırmak, grafiklerin, haritaların ve operasyon kılavuzlarının dijitalleştirilmesini kolaylaştırmak ve arka uç sistemleri ve bulut hizmetleriyle entegrasyon sağlamak da dahil olmak üzere iş sorunlarını çözmeye yardımcı oluyor. Havayolu müşterileri de üstün bir uçuş deneyimi ile yararlanıyor. Teknoloji, havayolu endüstrisini herkes için şaşırtıcı şekillerde değiştiriyor. Microsoft olarak, bu heyecan verici yeniliklerin kalkmasına yardımcı olmak için ön sırada bir koltuğa sahip olduğumuz için heyecanlıyız.

01.11.2021

Diğer Haberler