Microsoft, Güvenli E-posta Ağ Geçitleri için Gartner'ın 2015 Magic Quadrant'ında Lider olarak konumlandı

Bugünkü gönderi, Office 365 ve Outlook'un kurumsal başkan yardımcısı Rajesh Jha tarafından yazıldı.
Gartner kısa süre önce Güvenli E-posta Ağ Geçitleri için 2015 Magic Quadrant'ı yayınlayarak Microsoft'u Liderler Çeyreğinde konumlandırdı. Magic Quadrant, Gartner'ın vizyonumuzun eksiksizliği ve piyasada uygulama yeteneğimiz hakkındaki değerlendirmesini temsil ediyor. Bu konumlandırmanın, müşterilerimize sunduğumuz değerin ve ürün vizyonumuzun gücünün bir yansıması olduğuna inanıyoruz. Microsoft'un bu raporda değerlendirilen bir dizi hizmeti vardır: Office 365 paketinin bir parçası olan Exchange Online Protection (EOP), Exchange Online Advanced Threat Protection (ATP), Data Loss Prevention (DLP) ve Office 365 Message Encryption ve diğer güvenlik ve uyumluluk hizmetlerini de içerir.

Sürekli hizmet geliştirmeleri

Exchange Online Protection (EOP), Office 365'in ayrılmaz bir parçasıdır ve yüz milyonlarca Office 365 posta kutusu için yerel koruma sağlar. EOP ayrıca binlerce büyük kuruluş tarafından on milyonlarca şirket içi posta kutusunu korumak için kullanılır.
En büyük önceliğimiz, temel koruma yeteneklerimizi güçlendirmeye devam ederken, gelişen bir güvenlik ortamında müşterilerimize yeni değerler sunmaktır. Geçen yıl boyunca kimlik avı, kötü amaçlı yazılım ve spam saldırılarına karşı korumayı güçlendirmeye odaklandık. Önemli gelişmeler arasında yüksek hacimli spam kampanyalarına karşı gerçek zamanlıya yakın koruma geliştirme, gelen DKIM ve DMARC'ye destek sağlayarak kimlik avı ve kimlik sahtekarlığına karşı korumamızı güçlendirme ve yöneticilerin kuruluşlarına yönelik toplu posta deneyimini ayarlama konusunda yetkilendirme yer alıyor Ayrıca , "sıfır gün" eklerine karşı güçlü koruma ve kullanıcıların zararlı bağlantılara karşı gerçek zamanlı koruması sağlayan Gelişmiş Tehdit Koruması'nı (ATP) da gönderdik .
Veri Kaybını Önleme (DLP) yeteneklerimizi geliştirdik ve bunları e-postanın ötesine taşıdık. DLP özelliklerini Office istemcisinde yerel olarak tanıttık ve DLP kapsamını SharePoint Online ve OneDrive İş'e genişlettik . Uyumluluk Merkezi ile yöneticilere, farklı hizmetlerde uygulanabilecek DLP ilkelerini oluşturmaları için basit, merkezileştirilmiş bir ilke yönetim konsolu sağlıyoruz.
Office 365 Message Encryption'a sürekli olarak yeni özellikler ekledik . “ Tek seferlik şifre ” ile şifreli mesajın alıcısı, sadece okumak için bir şifre girer. Ayrıca , hareket halindeyken şifreli mesajları kolayca görüntülemek için iOS ve Android'de yeni mobil uygulamalar gönderdik .
Müşterinin seçtiği bir bölgede e-postaları filtreleme taahhüdümüzü genişletmek için Japonya, Avustralya ve ABD Devlet Topluluk Bulutumuzda Exchange Online Protection'ı kullanıma sunduk.
Bu kesintisiz hizmet geliştirme akışı, Office 365'in önemli bir avantajı ve Microsoft'un birinci sınıf güvenlik yetenekleri oluşturmaya yönelik sürekli taahhüdünün bir parçasıdır.

Gelecek için vizyonumuz

İşletmelere, devlet kurumlarına, eğitim kurumlarına ve diğer kurumlara yönelik artan saldırılar ışığında, bu hizmetlerin yeteneklerini genişletmeye devam etmemiz çok önemli. Önümüzdeki yıl, dış tehditlere karşı korumayı güçlendirmeye odaklanacağız; yöneticilerin veri kaybını önlemelerini sağlamak; çözümün yönetimini kolaylaştırmak; ve kapsamını SharePoint Online, OneDrive İş, Skype Kurumsal ve Yammer dahil olmak üzere daha geniş bir Office 365 iş yükü kümesine genişletmek.
Yakın ve orta vadeli gelecekte, yol haritamız birçok yeni özellik içeriyor; işte bunlardan birkaçı:

Dış tehditlere karşı korumada yenilikler

  • Güçlendirilmiş kimlik avı koruması, kimlik sahtekarlığı önleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma (özellikle sıfırıncı gün) yetenekleri.
  • Müşteri kullanıcılarından gelen örtülü davranış ve sinyallere dayalı olarak müşteriye özel korumayı geliştirmek (şu anda desteklenen açık yöneticilerin yapılandırmasına ve kullanıcıların İzin Ver/Engelle listelerine ek olarak).
  • ATP'nin bir parçası olan dinamik teslim, e-posta eki korumalı bir ortamda incelenirken e-posta teslimindeki gecikmeyi ortadan kaldırır. Bu özellik, orijinal e-postayı bir "yer tutucu" eki ile teslim edecektir; incelemeden geçtikten sonra, orijinal ek(ler) posta kutusundaki orijinal e-postaya yeniden bağlanacaktır. Bu işlem sırasında, ekin taranmakta olduğu kullanıcıya bildirilecektir.

Veri kaybı önleme

  • Office 2016 ile DLP'yi Office İstemcilerine (Word, Excel ve PowerPoint) getireceğiz.
  • SharePoint için DLP yeteneklerimiz gelişmiş bir özellik seti alacaktır.
  • Office 365 İleti Şifreleme, bir iletinin bir alıcı tarafından okunup okunmadığını izlemenin yanı sıra, İptal ve İleti Süre Sonu özelliklerini destekleyecektir.
  • Kendi Anahtarını Getir (BYOK) için Office 365 İleti Şifreleme desteği.

Genişletilmiş küresel varlık

  • ABD, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), Asya Pasifik (APAC), Japonya, Avustralya ve Çin'e ek olarak hizmetimizin küresel varlığını genişletmeye devam edeceğiz ve Hindistan ve Kanada'da yerel e-posta işleme sunmayı planlayacağız .
Bu alanda daha fazla yenilik sunmayı ve devam eden geri bildirimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
— Rajesh Jha
Gartner, Magic Quadrant for Secure Email Gateways, Peter Firstbrook Neil Wynne, 29 Haziran 2015 Gartner, araştırma yayınlarında belirtilen hiçbir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek puana veya diğer atama. Gartner araştırma yayınları, Gartner'ın araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçek beyanlar olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, bu araştırmayla ilgili açık veya zımni tüm garantileri reddeder
 

17.08.2021

Diğer Haberler