p

Microsoft, GPT-3 dil modelini özel olarak lisanslamak için OpenAI ile birlikte çalışıyor

Microsoft'taki işimin en sevindirici kısımlarından biri, teknolojik ilerleme ile etkinin kesişimine tanık olmak ve onu etkilemek: gezegendeki herkese fayda sağlama fırsatına sahip olan bilgi işlemdeki büyük trendlerden yararlanmak. Frank'in Ignite'tan bu sabahki gönderisi , bu alanların çoğunda ne kadar ilerleme kaydedildiğini gösteriyor.
Günümüzde en önde gelen bilgi işlem trendi kuşkusuz yapay zekadır (AI). Tüm geliştiriciler ve işletmeler tarafından yararlanılabilecek bir şekilde büyük AI modellerini geniş ölçekte dağıtma yeteneğini giderek daha fazla geliştirdikçe, AI bir platform haline geliyor - tıpkı bizim gördüğümüz gibi, insanların üzerinde harika yeni deneyimler oluşturabileceği bir ortam daha önce kişisel bilgisayarlar, mobil cihazlar veya internet ile.
Bu AI platformunu yerden kaldırmak, benzeri görülmemiş bilgi işlem beygir gücü gerektirir. Bu nedenle, bu Mayıs ayında, dünyanın en güçlü süper bilgisayarlarından birini duyurmak için dünyanın önde gelen AI araştırma kuruluşu OpenAI ile devam eden ortaklığımızı genişlettik - OpenAI'nin eşit derecede büyük AI modellerini eğitmek için özel olarak tasarlanmış, Azure tarafından barındırılan bir ev.
O zamandan beri, muhtemelen OpenAI'nin çığır açan GPT-3 modelinin duyurusunu görmüşsünüzdür – dikkat çekici şekilde insan benzeri metinler üreten otoregresif bir dil modeli. GPT-3, dünyanın en büyük ve en gelişmiş dil modelidir ve 175 milyar parametrede çalışır ve Azure'ın yapay zeka süper bilgisayarında eğitilir.
Bugün, Microsoft'un yalnızca GPT-3'ü lisanslamak için OpenAI ile birlikte çalıştığını duyurmaktan çok heyecanlıyım; bu, teknik yeniliklerinden yararlanmamıza, müşterilerimiz için gelişmiş AI çözümleri geliştirmemize ve sunmamıza ve aynı zamanda gelişmiş doğal dil üretiminin inanılmaz gücü.
Bunu, Azure destekli AI platformumuzu AI teknolojisini demokratikleştirecek, yeni ürünler, hizmetler ve deneyimler sağlayacak ve AI'nın Ölçekte olumlu etkisini artıracak şekilde genişletmek için inanılmaz bir fırsat olarak görüyoruz Microsoft'taki misyonumuz, gezegendeki her insanı ve her kuruluşu daha fazlasını başarmaları için güçlendirmektir; bu nedenle, bu AI platformunun herkes için - araştırmacılar, girişimciler, hobiler, işletmeler - yeni bir şey yaratma isteklerini güçlendirmek için kullanılabilir olduğundan emin olmak istiyoruz. ve ilginç.
GPT-3 modeli aracılığıyla açığa çıkarılabilen ticari ve yaratıcı potansiyelin kapsamı, çoğu henüz hayal bile etmediğimiz, gerçekten yeni yeteneklerle çok derindir. Yazma ve kompozisyon oluşturma, büyük uzun biçimli veri bloklarını (kod dahil) tanımlama ve özetleme, doğal dili başka bir dile dönüştürme gibi alanlarda insan yaratıcılığına ve yaratıcılığına doğrudan yardımcı olmak - olasılıklar yalnızca dünyaya getirdiğimiz fikirler ve senaryolarla sınırlıdır. tablo.
Bu faydaları gerçek ölçekte – sorumlu, ekonomik ve adil bir şekilde – gerçekleştirmek, herhangi bir büyük teknoloji şirketinin kaldırabileceğinden daha fazla insan girdisi ve çaba gerektirecektir.
Bu yolculukta, bugün sadece başlangıcın başlangıcıdır. OpenAI, Haziran ayında başlatılan Azure tarafından barındırılan kendi API'si aracılığıyla GPT-3 ve diğer güçlü modelleri sunmaya devam edecek Müşterilerimize fayda sağlamak için kendi ürünlerimizde, hizmetlerimizde ve deneyimlerimizde GPT-3'ün yeteneklerini kullanmak için sıkı bir şekilde çalışırken, ileriye bakmaya devam etmek için OpenAI ile çalışmaya devam edeceğiz: kesmelerinin gücünden yararlanmak ve demokratikleştirmek -Güvenli yapay genel zeka oluşturma misyonlarına devam ederken, yapay zeka araştırmalarında son teknoloji. Bu gelecek, bizim yaptığımız şey olacak - ve doğru yolda olduğumuza inanıyorum.
 

17.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.