Microsoft FastTrack ile 3 haftada Google'dan Office 365'e - ve bu sadece başlangıç

Bugünkü gönderi, Uluslararası Stuttgart Okulu BT direktörü Damir Tejic tarafından yazıldı.
DamirGlobal 1000 şirketlerinin CEO'su kaç tane K–12 okulu BT yöneticisinin omuzlarının üstünden bakıyor? Almanya'daki Uluslararası Stuttgart Okulu'nda BT direktörü olarak benim hayatım bu. Ebeveynlerimizin çoğu, merkezi burada bulunan Porsche, Daimler-Mercedes ve Bosch gibi büyük şirketlerin yöneticisidir. İşletmelerinde hızlı yanıt ve en son iletişim teknolojilerine alışkındırlar ve çocuklarının okulundan daha azını beklemezler.
Ayrıca, iş transferleri nedeniyle ailelerimizin yaklaşık yüzde 20'si her yıl değişiyor. Bu nedenle, öğrenmesi kolay iletişim araçlarına sahip olmak zorunludur, böylece aileler bir dizi cihaz kullanarak hızlı bir şekilde hızlanabilir ve okul topluluğuna hemen katılabilirler.
Bu nedenle personel, öğrenciler ve veliler arasında iletişim ve işbirliği için Microsoft Office 365'i standartlaştırmaya karar verdik. Personel e-postası için şirket içi bir Microsoft Exchange Server ve öğrenciler için Google Apps ve Google Mail kullanıyorduk, ancak şirket içi e-posta ortamımız eskiydi ve pahalı ve acil bir güncellemeye ihtiyaç duyuyordu ve Google ile ilgili güvenlik ve gizlilik endişelerimiz vardı. . Ayrıca, Google Drive'ın dosya paylaşım ihtiyaçlarımıza pek uygun olmadığını ve SharePoint Online, OneDrive İş, Yammer ve Delve'de bulduğumuz işbirliği ve iletişim esnekliğine sahip olmadığını gördük.
Office 365'i hızla dağıtmamıza ve özelliklerinden tam olarak yararlanmamıza yardımcı olmak için Microsoft FastTrack'e döndük.* Korkunç bir zaman sıkıntısı içindeydik. Okula 1 Ağustos 2015'te BT direktörü olarak katıldım ve okul yılı içinde okulun Office 365'te standart hale gelmesini sağlamak için güçlü bir şekilde başlamamız ve 180 çalışanımızın tamamının ve yarısına sahip olmamız gerektiğine karar verdim. 800 öğrencimizden sadece üç hafta sonra, okul kapılarını Ağustos ayında açmadan önce Exchange Online'a geçiş yaptı. Bu süre zarfında, ihtiyaç duydukları eğitim araçlarına çeşitli cihazlardan erişebilmeleri için Office 365 ProPlus'ı 400 öğrenciye de dağıtmak zorunda kaldım.
FastTrack bir cankurtarandı. FastTrack ekibi önce ihtiyaçlarımızı anlamak ve dağıtımı planlamaya yardımcı olmak için çalıştı. FastTrack mühendisleri daha sonra dağıtımın yürütülmesine yardımcı oldu, önce öğrenci hesaplarını Active Directory hizmetimize taşıdı ve posta kutularını Gmail'den taşıdı. Almanca bilmiyorum, bu yüzden sunucularımızı barındıran yerel ISS ile iletişimi kolaylaştırmak için bir aracı görevi gördüler ve hatta bir güvenlik duvarı kurmamızı tavsiye ettiler.
FastTrack'in yardımıyla, yalnızca üç hafta içinde yaklaşık 600 personel ve öğrenci e-posta hesabını Office 365 e-postasına ve 400 öğrenciyi Google Apps'tan Office 365 ProPlus'a taşıyabildik. Keşke tüm BT projeleri bu kadar kolay olsaydı!
Ek Office 365 ve Microsoft Bulut hizmetlerini kullanıma sunarken FastTrack ekibiyle çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda, 6-12. sınıf öğrencilerinin sosyal paylaşım araçlarını nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri için güvenli ve emniyetli bir ortam sağlamak için Yammer'ı başlattık; üst topluluk için de Yammer hesapları oluşturma planlarımız var. Ayrıca personel, öğrenciler ve veliler için işbirliği platformumuz olarak SharePoint Online'ı ve merkezi dosya depolama ve paylaşım mekanizmamız olarak OneDrive'ı kullanıma sunmayı planlıyoruz. Okul müdürlerimiz ve okul yönetimi, öğrenci verilerini analiz etmek için Power BI'ı kullanmaya heveslidir ve telefon sistemimizi değiştirmek için Skype Kurumsal'ı kullanmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, çoklu oturum açma ve self servis parola yönetimini etkinleştirmek için Microsoft Azure Active Directory'den başlayarak Microsoft Azure'a geçmeyi planlıyoruz.
Bu, personelin, öğrencilerin ve velilerin bu çeşitli hizmetleri nasıl kullanacaklarını bilmeleri için tutarlı bir şekilde üstlenilmesi ve yaygınlaştırılması gereken çok şey var. İşte bu noktada FastTrack büyük bir yardımcı olmaya devam edecek. Microsoft, kullanım senaryoları tasarlama, projelere öncelik verme, coşku oluşturma ve benimsemeyi hızlandırma konusunda bize rehberlik edebilir. FastTrack ekibi, bulut ortamımızı yönetme açısından en iyi BT uygulamalarını benimsememize de yardımcı olabilir.
Her şey Microsoft Bulut yatırımımızdan mümkün olan en iyi değeri elde etmekle ilgili ve elde edilecek çok fazla değer var.
Daha FastTrack hakkında bilgi edinmek için ziyaret  FastTrack.microsoft.com  ve  müşteri başarı hizmeti teklif neler aşina olmak.
*FastTrack, uygun planlara sahip 50 ve üzeri lisanslı müşteriler tarafından kullanılabilir. Bakınız Office 365 FastTrack Merkezi Benefit uygunluk ayrıntıları için.
 

17.08.2021

Diğer Haberler