p

Microsoft, ek cihaz iş ortaklarıyla yaptığı anlaşmalarla platformlar arası hizmetler stratejisini genişletiyor

Mobilde, bulutta ilk dünyada, tüm deneyimlerin tüketiciler, işletmeler, geliştiriciler ve BT için bir araya gelmesini sağlayan cihazlardır. İş ortaklarımızla birlikte çalışan Microsoft, insanları dijital işlerinde ve yaşamlarında daha üretken hale getirmek için Windows, masaüstü ve mobil uygulamalar ve ilgi çekici hizmetler çalıştıran inanılmaz bir cihaz genişliğine olanak sağlamasına yardımcı oldu. Amacımız, günlük yaşamlarının her alanında, herhangi bir cihazda Microsoft deneyimlerini seven ve bunlara güvenen milyarlarca insandan oluşan canlı bir topluluk oluşturmaya ve büyütmeye devam etmektir. Bunu başarmak için Microsoft, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin kalplerini ve zihinlerini kazanmak için bir dizi hamle yaptı. Amiral gemisi ürünlerimizin çoğunu daha modern olacak şekilde yeniden tasarladık, geleneksel üretkenlik kategorilerini yeniden düşünen şirketleri satın aldık, Office'i ve en popüler hizmetlerimizden bazılarını her zamankinden daha fazla platformda ve cihazda kullanıma sunduk ve Windows 10 için Phone Companion uygulamasınındaha önce duyurulmasıyla Windows'a yardımcı olacak, Android ve IOS cihazları birlikte daha iyi çalışır.

Mart ayında, Android tabletlere Microsoft Office ve Skype'ı önceden yüklemek için küresel OEM'ler Samsung ve Dell, sekiz bölgesel OEM ve en iyi orijinal cihaz üreticisi Pegatron ile stratejik anlaşmalar duyurarak mobil cihazlardaki Microsoft uygulamalarına ve hizmetlerine erişimi müşteriler için kolaylaştırdık. Bugün, LG, Sony, Haier, Positivo ve Wortmann da dahil olmak üzere 20 ek küresel ve yerel OEM iş ortağının Microsoft üretkenlik uygulamalarını ve hizmetlerini Android tabletlerinde kullanılabilir hale getireceğini duyurmaktan heyecan duyuyorum. Bu 31 iş ortağı, yakın gelecekte Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive ve Skype ile önceden yüklenmiş Android tabletler sunacak. Yeni bir LG tablette satışa sunulacaklar ve Sony bunları önümüzdeki 90 gün içinde Xperia Z4 tabletlerine dahil edecek.

Bu iş ortaklarıyla yaptığımız stratejik anlaşmalar, Microsoft'un donanım ekosisteminin ölçeğinden nasıl yararlandığını ve müşterilerimize zengin deneyimler sunmak için iş ortaklarıyla yeni yöntemlerle çalıştığını göstermektedir. Bu, her cihazdaki her kişiye bir dizi Microsoft hizmeti getirmek için platformlar arası hizmetler stratejimizin temel taşıdır. İş ortaklarımız, Microsoft yazılım ve hizmet çözümlerini Android tabletlere önceden yükleyerek, müşterilerin istediği zengin üretkenlik deneyimlerini sunarak bu cihazların değerini artırabilir. Buna ek olarak, ortaklar yeni gelir akışlarını gerçekleştirmek için fırsatlardan yararlanabilecekler.

Bu iş ortaklarının her birinin hizmetlerimizi Android tabletlerinde kullanıma sunacağı için heyecanlıyız ve gelecekte anlaşmaları daha da fazla iş ortağına genişletmeyi dört gözle bekliyoruz. Android tabletlerde Microsoft hizmetleri sunacak yeni cihaz iş ortakları şunlardır:

30.10.2021

Diğer Haberler