Microsoft Edge'deki yenilikler – Temmuz 2020 / Microsoft Inspire Edition

Microsoft Inspire, dünyanın dört bir yanındaki değerli iş ortaklarımızla bağlantı kurma ve bunları kutlama şansıdır. Bugün, FastTrack Hazır İş Ortağı programının yeni Microsoft Edge. Program ve ek Microsoft Edge haberleri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Microsoft Inspire duyuruları

Microsoft Edge, FastTrack Ready Partner programına katıldı— Gelecek ay, FastTrack Hazır İş Ortağı programı Microsoft Edge'i içerecek şekilde genişler ve müşterilere kuruluşlarında yeni Microsoft Edge'idağıtma ve yapılandırma konusunda yardım almak için daha fazla seçenek sunar. Ağustos 2020'den itibaren, Windows 10 Enterprise'ın 150 veya daha fazla ücretli koltuğuna sahip uygun müşteriler, Microsoft Edge için dağıtım kılavuzu almak üzere bir FastTrack Ready İş Ortağı ile çalışabilir. Kuruluşlar dağıtım kılavuzunu doğrudan FastTrack'ten de alabilir.

FastTrack, uygun müşteriler için dağıtım kılavuzundan daha fazlasını sunar; App Assure sözü şudur: Bir kuruluşun web uygulamaları ve siteleri Internet Explorer 11, Google Chrome'un desteklenen sürümleri veya Microsoft Edge'in herhangi bir sürümünde çalışıyorsa, bu web uygulamaları ve siteleri yeni Microsoft Edge üzerinde çalışmalıdır. Değilse, kuruluş düzeltme desteği için App Assure ile iletişime geçebilir.

FastTrack ve App Assure, kuruluşların yeni Microsoft Edge'e mümkün olduğunca sorunsuz geçiş yapmasına yardımcı olmak için dağıtım ve uyumluluk desteği sağlar. Uygun müşteriler FastTrackile iletişime geçerek Yardım İsteği (RFA) gönderebilir.

Uç Nokta Veri Kaybını Önleme (DLP) genel önizlemesi kullanıma sunuldu: Microsoft Edge, Microsoft Endpoint DLP'yi yerel olarak destekleyen ve tarayıcı için ek veri kaybı önleme yazılımı yükleme, sürdürme ve yükseltme gereksinimini ortadan kaldıran tek tarayıcıdır. Tarayıcı üzerinden erişilen bulut destekli uygulamalara daha fazla iş kaydıkça, doğru veri koruma ve yönetişim yaklaşımına sahip olmak kritik öneme sahiptir. Microsoft Endpoint DLP yalnızca düzenleme ve gizliliği ele alır, aynı zamanda Windows 10 cihazlarında Microsoft Edge kullanırken veri sızıntılarını ve riski de azaltır. Microsoft Edge'deki yerel destekle müşteriler, tarayıcı üzerinden bilgilere erişirken hassas veriler üzerindeki denetimlerini kolayca genişletebilir. 21 Temmuz'dan itibaren Microsoft Endpoint DLP genel önizleme için kullanılabilir olacak ve müşterilerin genel kullanıma sunulmadan önce denemelerini teşvik ediyoruz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Microsoft Endpoint DLP kullanıcı arabirimi animasyonu

Microsoft Edge haberleri

Microsoft Edge, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım koruması açısından en yüksek puanı aldı:İnsanların PC'de geçirdikleri zamanın %60'ı web tarayıcısındadır ve çalışma, öğrenme ve oynamanın birincil yolu haline gelmiştir. Bu nedenle, web tarayıcınızın üretkenliği mümkün kması ve güvende kalmanıza yardımcı olması çok önemlidir. NSS Labs tarafından bu ay yayınlanan iki yeni bağımsız çalışmada, Microsoft Edge'in kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım güvenlik raporlarındaki en yüksek puanlamalı tarayıcı olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Kullanıcılarımızın güvenliğine bağlıyız ve daha fazla yenilik için zorlamaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz. Daha fazla ayrıntı için raporun tamamını okuyun.

Özellikler ve güncellemeler

İş ve yaşam arasında kolayca geçiş yapınİşte muhtemelen aşina olduğunuz evden çalışma durumu. Taramanızı hem iş hem de kişisel profille ayrı tuttunuz, ancak kişisel profilinizi kullanırken bir iş arkadaşı size bir iş bağlantısıyla ping atıyor. Açmaya çalışırsınız, ancak bağlantı iş profilinizi kullanmak yerine kişisel profilinizde (iş kimlik bilgilerinizin kaydedilmediği) açılmaya çalışır. Otomatik Profil Değiştirme ile Microsoft Edge, bağlantıyı doğru profilde açar ve kimlik bilgilerini yeniden girme konusunda zaman ve sorun sağlar. Kişisel profilinizde gezinirken bir iş bağlantısına erişmeye çalışırsanız (veya tam tersi) Microsoft Edge, açmadan önce profilleri değiştirmenizi ister. İş profilinizde iş kimlik bilgilerine ihtiyaç duyan bağlantılar ve kişisel profilinizde açık kişisel kimlik bilgilerine ihtiyaç duyan bağlantılar bu kadar basittir ve artık kullanılabilir. Etkinleştirmek için Profil ayarlarınızda "Birden çok profil tercihi" ne gidin.

Kenar Otomatik Profil Değiştirme animasyonu

Koleksiyonlar ile fikirlerinizi artık mobil cihazlarda düzenleyin-Koleksiyonlar, web'den kolayca içerik toplamanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Artık mobil cihazınızda Koleksiyonlara erişebilir, ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz— yemek pişirirken kaydettiğiniz bir tarifi çekebilir veya hareket halindeyken kaydettiğiniz dahili bir iş sitesine erişebilirsiniz. Başlamak için iOS veya Android Microsoft Edge mobil uygulamasını indirin.

Koleksiyonların mobil cihazda düzenlenmesini gösteren animasyon

Koleksiyonlar'daki notlarla daha fazlasını yapın Artık koleksiyondaki bir öğeye not ekleyebilirsiniz. Koleksiyonunuzu yeniden düzenlemek için sürükleyip bıraksanız bile notlar bir öğeye bağlı kalır. Bu yeni özelliği denemek için Koleksiyonlar'da bulunan bir öğeyi sağ tıklatın ve "Not ekle"yi seçin. Artık notları düzenlemek ve daha hızlı bulmak için notların arka plan rengini de değiştirebilirsiniz. Şimdi Microsoft Edge'in masaüstü sürümünde deneyin.

PDF dosyalarını dinleyin ve düzenlemeleri kolaylaştırın-Web herkes içindir ve bazıları için dinleme okumaktan daha kolay olabilir. PDF için Yüksek Sesle Oku yalnızca işitsel öğrencileri desteklemekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcıları diğer görevleri yerine getirirken PDF içeriğini dinlemeleri için serbest bırakmaz. PDF dosya düzenlemeyi de geliştirdik. Kullanıcılar artık her düzenlemelerinde yeni bir kopya kaydetmeleri yerine düzenlemeleri çalışan PDF dosyasına geri kaydedebilir. Bu özellik artık genel kullanıma sunulmuştur.

Tam web sayfalarını 54 dile çevirin: Microsoft Edge artık bir düğmeye basarak web sayfası metnini 54 dilden birine çevirebilir. Başlamak için Sürükleyici Okuyucu'daki okuma tercihlerine gidin, seçtiğiniz dili seçin ve kelimelerin anında tercih edilen dile değiştiğini görün. Sürükleyici Okuyucuda Çevir artık genel kullanıma sunulmuştur.

Microsoft Edge'de bir web sayfasının çevirilerini gösteren animasyon

"Microsoft Edge'deki yenilikler"in ilk bölümünü kontrol ederim! Haberleri, yaklaşan özellikleri ve her şeyi paylaşacağımız gelecekteki bloglar için gözcü olun Microsoft Edge.

28.10.2021

Diğer Haberler