Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Microsoft Edge'de Bellek Kullanımını İyileştirme

Microsoft Edge ekibindeki hedefimiz, Windows ve diğer platformlarda mümkün olan en iyi performans gösteren tarayıcıyı sunmaktır. Bir tarayıcı çok fazla bellek kullandığında, tüm sistemi yavaşlatabilir; bellek, genel olarak, herhangi bir aygıtın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kritik bir kaynaktır.
Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile Microsoft Edge, belleği daha verimli bir şekilde yönetmek için Win32 uygulamaları için artık kullanılabilen Windows segmenti yığın bellek geliştirmelerinden yararlandı. Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'ndeki cihazların erken dahili test sonuçları, Microsoft Edge ile gezinirken bellek kullanımında %27'ye varan azalma olduğunu gösteriyor. Bireysel cihaz performansı, yapılandırmaya ve kullanıma bağlı olarak değişecektir, ancak daha düşük bellek kullanımının daha iyi bir deneyim yaratması beklenmektedir.
Geliştiricilerin, segment yığın belleği iyileştirmelerinin genişletilmiş kullanılabilirliğinden nasıl yararlanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? En son geliştirici bilgileri için lütfen bu sayfayı ziyaret edin .
Yeni Microsoft Edge deneyiminiz hakkında daha fazla bilgi almak isteriz. Deneyiminizi tartışmak ve ne düşündüğünüzü bize bildirmek için lütfen Microsoft Edge Insider forumlarında veya Twitter'da bize katılmaya devam edin! Değişiklikleri beğeneceğinizi umuyor ve geri bildiriminizi bekliyoruz.
Tüm kullanıcılar için performansı iyileştirmek üzere Chromium topluluğuyla çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.
 

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.