Microsoft Edge'de Bellek Kullanımını Geliştirme

Microsoft Edge ekibindeki amacımız, Windows ve diğer platformlarda mümkün olan en iyi performans gösteren tarayıcıyı sunmaktır. Bir tarayıcı çok fazla bellek kullandığında, tüm sistemi yavaşlatabilir; bellek, genel olarak, herhangi bir aygıtın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kritik bir kaynaktır.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile Microsoft Edge, belleği daha verimli bir şekilde yönetmek için Win32 uygulamaları için kullanılabilir olan Windows segmenti yığın bellek geliştirmelerinden yararlanmıştır. Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'ndeki cihazların erken dahili test sonuçları, Microsoft Edge ile gezinirken bellek kullanımında %27'ye varan bir azalma gösteriyor. Bireysel cihaz performansı yapılandırmaya ve kullanıma bağlı olarak değişir, ancak daha düşük bellek kullanımının daha iyi bir deneyim yaratması beklenir.

Geliştiricilerin segment yığın belleği iyileştirmelerinin genişletilmiş kullanılabilirliğinden nasıl yararlanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? En son geliştirici bilgileri için lütfen bu sayfayı ziyaret edin.

Yeni Microsoft Edge ile olan deneyiminiz hakkında daha fazla bilgi almak isteriz. Lütfen deneyiminizi tartışmak ve ne düşündüğünüzü bize bildirmek için Microsoft Edge Insider forumlarında veya Twitter'da bize katılmaya devam edin! Değişikliklerin hoşunuza gideni ve geri bildiriminizi dört gözle beklediğinizi umuyoruz.

Tüm kullanıcıların performansını artırmak için Chromium topluluğuyla çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

28.10.2021

Diğer Haberler