p

Microsoft Edge Legacy masaüstü uygulama desteği bugün sona eriyor

Yeni modern tarayıcımız Microsoft Edge, bir yıldan uzun bir süre önce piyasaya çıktı ve bugün yüz milyonlarca cihazda bulunabilir. Geçtiğimiz Ağustos ayında, yeni Microsoft Edge'e geçişin bir parçası olarak Microsoft Edge Legacy masaüstü uygulama desteğinin 9 Mart 2021'de sona ereceğini duyurmuştuk. Bugün, Microsoft Edge Legacy masaüstü uygulama desteği resmen sona eriyor ve artık gelecekteki güvenlik güncelleştirmelerini almayacak.

Ayrıca, müşteriler Nisan ayının Windows 10 toplu aylık güvenlik güncelleştirmesini (veya "B" sürümünü) uyguladığında, artık desteklenmeyen Microsoft Edge Legacy masaüstü uygulamasının kaldırılacağını ve yeni Microsoft Edge ile değiştirileceğini duyurduk. Daha fazla ayrıntı ve SSS için lütfen duyuru blog yazımızabakın.

Microsoft Edge Legacy'de bilgi noktası modunu kullanan müşteriler için, önemli ayrıntılar için lütfen bu blog gönderisine bakın.

Yeni Microsoft Edge'e geçiş konusunda nasıl yardım alabilirim?

Yeni Microsoft Edge'e geçiş konusunda yardım arıyorsanız FastTrack, uygun Microsoft 365 aboneliği olan müşteriler için ek ücret ödemeden dağıtım ve yapılandırma kılavuzuna yardımcı olabilir.


Geçiş yaparken web uygulaması ve site uyumluluğu ile ilgili yardım için, özellikle eski site endişeleriniz varsa, App Assure programı hakkında daha fazla bilgi edinin. Talebinizi gönderirken herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız(ACHELP@microsoft.com)düzeltme desteği için ek ücret ödemeden veya e-posta yoluyla App Assure ile iletişime geçebilirsiniz. App Assure hakkında daha fazla bilgi için yukarıdaki videoyu izleyin.

Ve Microsoft Edge'i kendiniz dağıtmak istiyorsanız, web sitemizi ziyaret edereken son paketi indirebilirsiniz.

Son beş yılda Microsoft Edge Legacy ile bizi destekleyen tüm müşterilerimize teşekkür eder ve teşekkür ederiz. Yeni Microsoft Edge ile, modern tarayıcıyı iş için yeniden tanımlamak üzere müşterilerle iş ortaklığı yapmak için sabırsızlanıyoruz.

28.10.2021

Diğer Haberler