Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Microsoft Edge Legacy desteği sona erdiğinde kiosk modu hakkında bilmeniz gerekenler

Müşterilerimizin çoğu için Microsoft Edge Legacy'deki kiosk modu, hem ön saflardaki çalışanlar hem de kendi müşterileri için önemli bir temas noktası görevi görür. İster perakende satış katındaki müşterilere yardımcı olun ister kritik araçlara ve uygulamalara erişen çalışanlar olsun, kiosk modu, temel işleri yapmalarına yardımcı olmak için özelleştirilebilir, kilitli bir deneyim sağladı.
9 Mart 2021'de Microsoft Edge Legacy desteğinin sona ermesiyle birlikte, Nisan ayı Windows 10 Güncelleştirme Salı sürümünü uyguladığınızda , destek dışı masaüstü uygulaması kaldırılacak ve yeni Microsoft Edge ile değiştirilecektir . Bu, 13 Nisan 2021'de kullanıma sunulacaktır . Hizmette bir kesintiyi önlemek ve kiosk senaryolarınızı kullanmaya devam etmek için, Nisan ayı Windows 10 Güncelleme Salı sürümünü cihazlarınıza uygulamadan önce yeni Microsoft Edge'i yüklemeniz ve kiosk modunu ayarlamanız gerekecektir.
Nisan ayı Windows 10 Update Salı sürümünü uygulamadan önce yeni Microsoft Edge'de kiosk modunu ayarlamazsanız, kiosk senaryolarınızda bir kesinti yaşayacaksınız. Böyle bir durumda, yeni Microsoft Edge'de kiosk modunu ayarlamanız gerekecektir.
Yeni Microsoft Edge'de bilgi noktası modunu ayarlamak için lütfen aşağıdaki adımlara bakın.
Microsoft Edge için eski ve yeni logolar
1. Adım: İhtiyaçlarınızı piyasaya sürülen (ve yakında çıkacak) kiosk modu özellikleriyle karşılaştırın
Şu anda hangi özelliklerin mevcut olduğunu ve hangi özelliklerin geleceğini anlamak için Dokümanlar'daki kiosk modu geçiş sayfasını ziyaret edin Dikkat edilmesi gereken bazı önemli öğeler:
  • Yeni Microsoft Edge'de kiosk moduna geçiş yaptığınızda, Microsoft Edge Legacy'de kiosk modundan bazı özellikler kullanılamayacak. Çoğu kullanım durumu, Microsoft Edge sürüm 90 ile kullanılabilecektir ve eşlik, Microsoft Edge sürüm 91 ( zamanlama ) için hedeflenmiştir.
  • Yeni Microsoft Edge'de kiosk modu için atanan erişim desteği, Windows 10 sürüm 1909 ve sonraki sürümler için Windows 10 Şubat Önizleme (veya “C”) sürümüyle birlikte sunulacaktır.
  • Kiosk modu profili UX kullanarak cihazları yapılandırmak için Intune ile entegrasyon Mart 2021'in başlarında kullanıma sunulacak
2. Adım: Yeni Microsoft Edge'de kiosk modunu test edin
Ardından, yeni Microsoft Edge'de kiosk modunu ayarlamayı test etmenizi öneririz.
Kiosk modunu test etmek için Microsoft Edge sürüm 89'u kullanmanızı öneririz. Sürüm 89 Beta sürümünü bugün indirebilirsiniz sürüm 89, Microsoft Edge Legacy için desteğin sona ermesinden önce Mart ayının başlarında Kararlı kanalımıza taşınacaktır. Yeni Microsoft Edge için atanan erişim desteğini test etmek için Dev kanalında en son Windows 10 Insider Preview Build'ı kullanın .
3. Adım: Planınızı ve geçişinizi geliştirin
Test ve organizasyon ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ve kiosk senaryolarınızda kesintileri önlemek için, 9 Mart 2021'de Microsoft Edge Legacy desteği sona ermeden önce bir geçiş planı geliştirmenizi ve yeni Microsoft Edge'e geçmenizi öneririz.
Kiosk modunu sıfırlamanız gerekebilecek diğer durumlar
Windows 10, sürüm 20H2'ye güncellerseniz yeni Microsoft Edge yüklenir ve Microsoft Edge Legacy gizlenir. Bu durumda, yeni Microsoft Edge'de kiosk modunu ayarlamanız gerekecektir.
nasıl yardım alınır
Kiosk modu günlük işinizin önemli bir parçası olabilir, bu nedenle bu geçişi olabildiğince sorunsuz hale getirmeye ve kesintileri önlemenize yardımcı olmak istiyoruz. İşletmenizin yeni Microsoft Edge'e geçiş konusunda yardıma ihtiyacı varsa, Microsoft'tan destek alabilirsiniz . FastTrack desteği ayrıca 150 veya daha fazla ücretli Windows 10 Enterprise lisansı olan müşteriler için ücretsiz olarak sunulur.
Ayrıca, site veya uygulama uyumluluğu sorunları yaşıyorsanız App Assure var . App Assure'ın vaadi şudur: Web uygulamalarınız ve siteleriniz IE 11'de, desteklenen Google Chrome sürümlerinde veya Microsoft Edge'in herhangi bir sürümünde (Microsoft Edge Legacy dahil) çalışıyorsa, bu web uygulamaları ve siteler yeni Microsoft Edge'de çalışmalıdır. Değilse, düzeltme desteği için ek bir ücret ödemeden  veya talebinizi gönderirken herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız e-posta ( ACHELP@microsoft.com aracılığıyla App Assure ile iletişime geçebilirsiniz .
Yeni Microsoft Edge , yerleşik güvenlik ve Microsoft güvenlik ekosistemiyle en iyi birlikte çalışabilirlik özelliğimizi sunarken , Windows 10'daki işletmeler için Chrome'dan daha güvenlidir . Size modern tarayıcımızın en iyi sürümünü sağlamak için çalışırken güveniniz için teşekkür ederiz.
Editörün notu – 10 Şubat 2021 – Yukarıdaki gönderi, yeni Microsoft Edge'de kiosk modu için atanmış erişim desteğinin Windows 10 sürüm 1909 ve sonraki sürümler için Windows 10 Önizleme (veya “C”) sürümüyle sunulacağını netleştirmek için güncellendi .
 

11.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.