Alışveriş Sepetim

Microsoft Edge Insider yapılarında iş veya okul hesaplarıyla oturum açma ve eşitleme

Microsoft Edge Insider'lardan duyduğumuz en önemli geri bildirimlerden biri, ayarlarınızda dolaşabilmek ve Microsoft Edge'deki iş veya okul hesaplarınızda verilere göz atabilmek istediğinizdir. Bugün, Azure Active Directory çalışma ve okul hesaplarının artık Microsoft Edge'in en son Kanarya, Geliştirme ve Beta kanal önizleme yapılarında oturum açmayı ve eşitlemeyi desteklediğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.
Bir iş veya okul hesabıyla oturum açarak iki harika deneyimin kilidini açarsınız: ayarlarınız cihazlar arasında senkronize edilir ve çoklu oturum açma (Web SSO) sayesinde daha az oturum açma isteminin keyfini çıkarırsınız.

Cihazlar arasında kişiselleştirilmiş deneyimler

Microsoft Edge, herhangi bir önizleme kanalında bir kuruluş hesabıyla oturum ettiğinde, tarayıcı verilerinizi aynı hesapla oturum açabilen tüm cihazlarınızla eşitleyebilmektedir. Bugün sık kullanılanlarınız, tercihleriniz, parolalarınız ve form doldurma verileriniz eşitlenecek; gelecekteki önizlemelerde, tarama geçmişiniz, yüklü uzantılarınız ve açık sekmeleriniz gibi diğer özellikleri desteklemek için bunu genişleteceğiz. Eşitleme ayarları sayfasından özelliği etkinleştirdikten sonra hangi kullanılabilir özniteliklerin eşitlenebileceğini denetleyebilirsiniz. Sync, web'i tüm cihazlarda daha kişisel ve sorunsuz bir deneyim haline getirir;
İş veya okul hesabınızla eşitleme şu anda Windows, iOS ve Android cihazlardaki AAD Premium hesapları için kullanılabilir ve yakında macOS'a gelecektir.

İş veya okul sitelerinde çoklu oturum açma

Microsoft Edge'de kuruluş hesabınızda oturum açtıktan sonra, web çoklu oturum açmayı destekleyen web sitelerinde ve hizmetlerde kimlik doğrulamanız için bu kimlik bilgilerini kullanırız. Bu, web'deki gereksiz oturum açma istemlerini azaltarak üretken kalmanıza yardımcı olur. İmzalı hesabınızla kimliği doğrulanmış web içeriğine eriştiğınızda, Microsoft Edge erişmeye çalıştığınız web sitesinde oturum açmanız yeterlidir.
Bunu denemek için, iş veya okul hesabınızla Microsoft Edge'de oturum açarken Office.com gitmeniz yeterlidir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açmanıza gerek olmadığına dikkat edin, web sitesinde kimliğiniz doğrulandı ve içeriğinize hemen erişebilirsiniz. Bu, oturum açarak oturum açabileceğiniz kuruluş hesabını tanıyan diğer web özelliklerinde de çalışır.

İş veya okul hesabınızla nasıl oturum açarak oturum açma

Microsoft Edge'de bir kuruluş hesabıyla çalışmaya başlamak için tek yapmanız gereken oturum açmak ve eşitlemeyi açmaktır. Adres çubuğunuzun sağındaki profil simgesine tıklayın ve "Oturum Aç"a tıklayın (zaten kişisel bir hesapla oturum açtıysanız, önce "Profil eklemeniz" ve ardından iş veya okul hesabınızla yeni profilde oturum açmanız gerekir.)
Microsoft Edge'de "Oturum aç" profil düğmesini gösteren ekran görüntüsü
Oturum açma isteminde, mevcut iş veya okul hesaplarınızdan herhangi birini seçin (Windows 10'da) veya e-posta, telefon veya Skype kimlik bilgilerinizi oturum açma alanına (MacOS veya Windows'un eski sürümlerinde) girin ve oturum açın.
Oturum açtıktan sonra, eşitlemeyi etkinleştirmek için gözatma verilerinizi eşitlemek isteyip istemediğinizi soran istemleri izleyin. İşte bu! Eşitleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Microsoft Edge önizleme kanallarında eşitleme ile ilgiliönceki makalemize göz atın. Profil simgenizi tıklatıp "Profil ayarlarını yönet"i seçerek ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilir veya eşitlemeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

İş veya okul hesabınızla oturum açmaya ne diyorsunuz?

Microsoft Edge Insider kanallarında size iş/okul hesabı oturum açma ve eşitleme getirmenin heyecanını yaşıyoruz. Günlük web sörfü deneyiminizi bir esinti haline getirmek istiyoruz. Ancak, oturum açmanın yanı sıra tüm kişiselleştirilmiş deneyimlerin gerçekten sizin için çalıştığından emin olmak istiyoruz. Lütfen oturum açmayı deneyin ve nasıl beğendiğinizi bize bildirin - veya yapmayın. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, ayrıntıları göndermek için uygulama içi geri bildirim düğmesini kullanın. İş/okul hesabı oturum açma veya kişiselleştirilmiş deneyimler hakkında başka geri bildirimleriniz varsa, yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz.
Microsoft Edge'in sizin için doğru olan bir sonraki sürümünü oluşturmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.
– Avi Vaid, Program Yöneticisi, Microsoft Edge
[Platformlardaki kullanılabilirliği ve AAD abonelik ertelemelerini netleştirmek için 08/23/2019 güncellendi - Ed]
 

28.10.2021

Diğer Haberler