Alışveriş Sepetim

Microsoft, dünya çapında 15 karbon ofset projesine yaptığı yatırımlarla yeşile geçmeye devam ediyor

Salı günü Microsoft, tüm dünyada çok çeşitli ülkelerde 15 karbon ofset projesine bir dizi yatırım açıkladı.
İşte Baş Çevre Stratejisti Rob Bernard'ın bu karbon ofset yatırımlarıyla ilgili biraz bağlam: "2012'de, Microsoft'un karbon etkisini azaltma taahhüdümüzü ilerletmek amacıyla, Microsoft karbon nötr olma sözü verdi. Hedefimize ulaşmak için, öncelikle elektrik ve hava yolculuğu yoluyla karbon üretimine göre iş gruplarına uyguladığımız bir iç karbon ücretini hayata geçirdik."
30 Haziran'da sona eren mali yıl boyunca Microsoft, Hindistan, Peru, Guatemala, Moğolistan, Çin, Brezilya, Kenya, Kamboçya, Türkiye ve ABD'deki projeler de dahil olmak üzere 15 karbon ofset projesine yatırım yaptı. Microsoft Green Blog'a göre bu projelerden ikisi şunlardır:
· Brezilya'nın Acre eyaleti, dünyanın en biyoçeşitli habitatlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ofset çalışmalarımız sayesinde Microsoft, ormanı yok etmeyen ve ekosistemden gelen hizmetleri koruyan alternatif ekonomik kalkınma modelleri sağlamak için topluluklar ve yerel gruplarla birlikte çalışan bir projeyi desteklemektedir.

· Ülkenin merkezindeki Kenya Dağı'nın tabanında, küçük çiftçilerle yapılan bir proje, ağaçlandırmayı toplum geliştirme faaliyetleriyle birleştirerek hanelerin gıdaya erişimini iyileştirmesini ve geçim çiftçiliğinin ötesinde ek gelir kaynakları yaratmasını sağlıyor. Üyeler dikilen her ağaç için yıllık ödemeler alır ve ağaçlar büyüdükçe ve karbona inzal ettikçe daha fazla gelir elde eder. Çiftçilerin arazi yönetimlerini yeniden düşünmelerine yardımcı olarak, proje sadece karbonun azaltılmasına değil, aynı zamanda çiftçilerin gıda sağlayan ağaçları seçmelerine, odunları deadwood'dan ve küçük dal düzeltmelerinden ve ilaçlardan yakıt almalarına yardımcı oluyor.

Diğer karbon ofset projelerinden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Green Blog'a gidin.
Ayrıca ilginizi çekebilir:
·

Sınıfın başına gitme: Notları, günlük görevleri takip etmek için OneNote'u kullanma · Personel Uygulama Seçimi: Hava Akışı

· Bu yeni Windows Phone uygulamasıyla iki "Monsters University" temalı mini oyun oynayın

Tarafından gönderildi Jeff

Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog

1.11.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.