Alışveriş Sepetim

Microsoft Connect'te akıllı bulut ve akıllı uç için geliştirme(); 2017

Bugün Connect(); 2017, en sevdiğim yıllık Microsoft geliştirici etkinliklerinden biri, üç gün boyunca her yerdeki geliştiriciler için yaklaşık 150 canlı yayınlı ve etkileşimli oturum barındırıyoruz - kullandıkları araçlar veya tercih ettikleri platformlar ne olursa olsun. Bugün Connect'te(); 2017 Geliştiricilerin akıllı bulut ve akıllı uç için oluşturmalarına yardımcı olacak haberleri paylaşmayı heyecanla bekliyorum. Geliştiriciler, kuruluşlar ve tüm sektörlerde anıtsal değişime yol eden uygulamaları oluşturmada ön planda olduğu için geliştirici olmak için daha iyi bir zaman olmamıştır. Microsoft olarak, geliştiricileri daha üretken hale getiren araçlar ve hizmetler sunmaya, geliştiricilerin açık alanda oluşturmasına yardımcı olmaya ve yapay zekayı her geliştiricinin eline bırakmaya odaklanıyoruz, böylece verilerin gücünü açığa çıkarıyorlar ve dünyamızı geliştirecek olasılıkları yeniden tadıyoruz.
Herhangi bir geliştirici, herhangi bir uygulama, herhangi bir platform
In previous years at Connect(); .NET Core'un açık kaynak kullanımını duyurduk. Geçen yıl Microsoft'un Linux vakfına katıldığını duyurduk ve Linux'ta SQL Server'ı paylaştık. Bu yıl açık kaynak topluluğuna olan bağlılığımızı yerine getirmeye devam ediyoruz ve müşterileri tercih ettikleri platform ne olursa olsun destekleyebileceğimizden emin oluyoruz.
Azure Databricks — pincelemesi: Apache® Spark'ın kurucularıyla işbirliği içinde oluşturulan Azure Databricks, Azure için optimize edilmiş hızlı, kolay ve işbirlikçi bir Apache® Spark tabanlı analiz platformudur. Azure Databricks, müşterilerin tek tıklamayla kurulum, kolaylaştırılmış iş akışları ve etkileşimli çalışma alanıyla inovasyonu hızlandırmasına yardımcı olmak için en iyi Databricks ve Azure'ı birleştirir. Azure SQL Data Warehouse, Azure Storage, Azure Cosmos DB ve Power BI ile yerel entegrasyon, kuruluşların kurumsal sınıf performans ve yönetişim ile hem ilişkisel hem de ilişkisel olmayan veriler üzerinden self servis analitik ve makine öğrenimi sağlamasını sağlayan modern veri ambarlarının oluşturulmasını kolaylaştırır. Müşteriler doğal olarak kurumsal düzeyde Azure güvenliği, uyumluluk ve SLA'ların yanı sıra Azure Active Directory tümleştirmesi ile basitleştirilmiş güvenlik ve kimlik denetiminden yararlanır. Bu yeniliklerle Azure, yapay zekayı kolaylaştıran güçlü senaryoların kilidini açmak için tek elden hedeftir.
Microsoft, MariaDB Vakfı'na katıldı: Bugün MariaDB Vakfı'nın platin bir üyesi olarak MariaDB topluluğuna katılacağımız için heyecanlıyız. Bu üyeliğin bir parçası olarak, vakıfla yakın çalışmaya, MariaDB ve MariaDB topluluğuna aktif olarak katkıda bulunmayı taahhüt ediyoruz. Ayrıca, MariaDB için Azure Veritabanı'nın bir önizlemesini sunacağımızı duyuruyoruz , bu da mariadb'ye tam olarak yönetilen hizmet özelliklerini getirecek. Geliştiriciler, MariaDB için Azure Veritabanı için yaklaşan önizlemeye kaydolabilir.
Apache ile Azure Cosmos DB® Cassandra API — önizleme: Bu önizleme ilegeliştiriciler artık Azure Cosmos DB'ningücünü kullanarak aşina oldukları Cassandra SDK'larını ve araçlarını kullanarak bir Cassandra-as-a-service elde ederler. Geliştiriciler, azure cosmos db'nin genel olarak dağıtılmış, çok modelli veritabanı hizmetine karşı Cassandra API'sini kullanarak daha önce yazdıkları mevcut kodu yeniden kullanır ve yeni uygulamalar oluşturur. Azure Cosmos DB, daha hassas veri gecikmesi yönetimi için kapsamlı SLA'larla ve daha yüksek tutarlılık düzeyleriyle herhangi bir sayıda coğrafi bölgede üretilen işi ve depolamayı ölçeklendirmek üzere tasarlanmıştır.
GVFS'de GitHub Ortaklığı: GitHub ile bugün Microsoft ve GitHub'ın GVFS'yi GitHub'ın 25 milyon kullanıcısına getirmek için ortaklık yaptığını duyuruyoruz. GVFS, Microsoft tarafından dünyanın en büyük depolarını desteklemek için geliştirilen Git sürüm kontrol sisteminin açık kaynaklı bir uzantısıdır.
Geliştiricilerin daha üretken olmasına yardımcı olma
Microsoft olarak misyonumuz, gezegendeki her kişiyi ve her kuruluşu daha fazlasını başarmaları için güçlendirmektir ve geliştiriciler bunun istisnası değildir. Geliştiricilerin yanı sıra tüm geliştirme ekiplerinin, uygulamalarının sürekli yenilik ve sürekli gelişim dünyasına geçerken daha üretken olmalarına yardımcı olmak için güçlü bir dizi yeni duyurumuzvar. At Connect(); duyuruyoruz:
 Visual Studio App Center — generji kullanılabilirliği: Objective-C, Swift, Java, Xamarin ve React Native için en kapsamlı uygulama geliştirme yaşam döngüsü çözümü olan Visual Studio App Center, geliştiricilerin iOS, Android, Windows ve macOS uygulamalarının yaşam döngüsünü otomatikleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Geliştiriciler depolarını bağlayabilir ve birkaç dakika içinde yapılarını otomatikleştirebilir, buluttaki gerçek cihazlarda test edebilir, uygulamaları beta test edenlere dağıtabilir ve kilitlenme ve analiz verileriyle gerçek dünyadaki kullanımı tek bir yerde izleyebilir.
 Visual Studio Live Share — ilk bakış: Visual Studio, hem Visual Studio hem de Visual StudioCode'da gerçek gerçek zamanlı işbirliği sağlayan Visual Studio Live Share ile geliştirici üretkenliğinde bir sonraki büyük ilerlemeyi sunuyor. Geliştiricilerin projelerini diğer geliştiricilerle sorunsuz ve güvenli bir şekilde paylaşmalarını sağlar, böylece aynı ekranın önünde veya aynı odada oturmak zorunda kalmadan birlikte gerçek zamanlı olarak işbirliği içinde düzenleyebilir ve hata ayıklayabilirler. Visual Studio Live Share, yalnızca ekran paylaşımı yerine, geliştiricilerin fırsatçı, işbirlikçi programlamaya atlamak için tam proje bağlamlarını çift yönlü, anlık ve tanıdık bir şekilde paylaşmalarını sağlar.
Azure Container Service (AKS) için Visual Studio Connected Environment — yaklaşan önizleme: Visual Studio ve Visual Studio Code artık AKS özellikleri için Bağlı Ortam'ı kullanacak ve Kubernetes'in gelişimini Visual Studio geliştiricileri için doğal hale getirecek. Geliştiriciler, Visual Studio'dan bekledikleri hız, kolaylık ve tam işlevsellik ve üretkenlikle buluttaki Kubernetes'te çalışan bulut yerel uygulamalarını kolayca düzenleyebilecek ve hata ayıklayabilecek.
Azure DevOps Projects — önizleme: Azure yönetim portalında bulunan Azure DevOps Projects, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmaya yardımcı olmak için kullanılabilen birçok Azure platform hizmetinin kolayca keşfedilmesine ve işlemde Visual Studio Team Services tarafından desteklenen tam bir DevOps işlem hattı yapılandırmasına yardımcı olan rehberli bir deneyim sunar. Beş dakikadan kısa bir süre içinde, bu özellik DevOps'un art niyet değil, bunun yerine yeni projelerin temeli ve birçok uygulama çerçevesi, dil ve Azure barındırılan dağıtım uç noktalarıyla çalışan bir temel olmasını sağlayacaktır.
Columbia Sportswear'ın kendi dijital dönüşümlerini sağlamak için Microsoft'un geliştirici araçlarından ve DevOps platformundan nasıl yararlandığına bir göz atın.
YouTube Videosu
Yapay zekayı her geliştiricinin eline bırakma
Yapay zeka daha yaygın hale geldikçe ve geliştiriciler her gün oluşturulan büyük miktarda veriden yararlandıkça, bulutun gücü ve ölçeğiyle birleşerek, geliştiricilerin yeni nesil akıllı uygulamaları oluşturmasını kolaylaştırmak istiyoruz. En aşina oldukları araçlar ve platformlarla yapay zekayı her geliştiricinin eline bırakmak istiyoruz. Aşağıdaki duyurularla, yeni yapay zeka araçları sunuyoruz ve makine eğilme ve zekasını sınıra getiriyoruz.
Yapay zeka için Visual Studio Araçları — önizleme: Bu, geliştiricilerin ve veri bilimcilerinin maksimum üretkenliğe sahip yapay zeka modelleri oluşturmasına olanak sağlayacak popüler Visual Studio IDE'mizin bir uzantısıdır. Yapay Zeka için Visual Studio Araçları, Bilişsel Araç Seti, TensorFlow veya Caffe gibi en derin öğrenme çerçevelerinin desteğiyle hata ayıklama ve zengin düzenleme sunar. Bu eklemeyle,geliştiriciler ve veri bilimcileri modelleri yerel olarak oluşturmak, eğitmek, yönetmek ve dağıtmak ve Azure'a ölçeklendirmek için parmak uçlarında tam bir geliştirme deneyimine sahiptir.
Azure IoT Edge — önizleme: Bugün, bulut zekasını kapsayıcılar aracılığıyla IoT cihazlarına dağıtır bir hizmet olan Azure IoT Edge'inönizlemesini kullanıma sunduk ve Azure Machine Learning, Azure İşlevleri ve Azure Stream Analytics ile IoT Edge'de çalışacak yeni bir dizi çığır açan bulut özelliği kullanıma sunacağız. Azure IoT Edge, geliştiricilerin C, Java, .NET, Node, .js ve Python kullanarak kapsayıcı tabanlı iş yükleri oluşturmasına ve test etmesine olanak tanır ve uçta iş yüklerinin dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırır. Azure IoT Edge, 128 MB kadar az belleğe sahip IoT cihazlarında çalışabilir. Bu duyurunun bir parçası olarak, yapay zeka modellerinin Azure IoT Edge hizmeti aracılığıyla uç cihazlarda dağıtılmasını ve çalıştırılmasını sağlayan Azure Machine Learning güncelleştirmelerinide yayınlıyoruz. Ek güncelleştirmeler arasında Core ML'li iOS cihazlarda daha kolay yapay zeka modeli dağıtımının yanı sıra Azure Machine Learning Workbench aracına yönelik güncelleştirmeler de yer alıyor.
Every year at Connect(); geliştiricilere harika uygulamalar oluşturmaları için güç vermesini ve ilham vermesini umduğumuz yeni araçları ve hizmetleri paylaşıyoruz. Bugün duyurduğumuz tüm yeni yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yeniden neleri yeniden düşünebileceğinizi görmek için Connect(); 2017'yi dinlemenizi teşvik ediyorum.
 

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.