Microsoft, büyük ölçekli, sektöre özel veri modellerinde lider olan ADRM Software'i satın aldı

Microsoft, gezegendeki her kişiyi ve kuruluşu daha fazlasını başarmaları için güçlendirme misyonumuzu ilerletirken, sürekli olarak yenilik yapmak, müşteri deneyimini ve iş ortağı büyümesini etkilemek ve geliştirmek için veri ve yapay zekanın (AI) gücüne yatırım yapıyor.
Veri ve yapay zeka, modern teknolojik yeniliğin temelidir, ancak günümüzde işletmeler, parçalanmış veri varlıkları dijital dönüşümü engellediği için verilerin sunduğu tam değeri ortaya çıkarmak için mücadele etmektedir. Verilerinin kapsamlı ve bütünleşik bir görünümü olmayan şirketler, dijital benimsemeyi ve veriye dayalı inovasyonu engelleyen rekabet açısından dezavantajlı durumda.
Bugün, dünya çapında büyük şirketler tarafından bilgi planları olarak kullanılan büyük ölçekli endüstri veri modellerinin lider sağlayıcısı olan ADRM Software'in satın alındığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz ADRM'nin sağlam endüstri veri modelleri, iş açısından kritik analitikler için on yıllar boyunca oluşturulmuş ve iyileştirilmiştir.
Bir endüstri veri modeli, kuruluşların iş kavramlarını daha bütünsel olarak yakalamasına ve tanımlamasına, süreçleri iyileştirmesine ve entegre etmesine ve ekosistemlerinde birlikte çalışabilirlik oluşturmasına olanak tanır. Gartner'a göre, “Veri modelleri iş için temeldir. Veri kalitesi, veri kökeni ve veri yönetişimi gibi geniş kapsamlı girişimleri ve kalıcı programları destekliyorlar.”¹ Ancak bugün şirketler, veri modellemeyi parçalı bir temelde uyguluyorlar ve bu da dijital veri türlerini destekleyemeyen farklı bir veri varlığıyla sonuçlanıyor. Bugün gerekli olan dönüşüm.
ADRM'den kapsamlı endüstri modellerini Azure'dan sınırsız depolama ve bilgi işlemle birleştirmek, birden çok iş kolundan gelen verilerin daha hızlı bir şekilde uyumlu hale getirilebileceği akıllı veri gölünün oluşturulmasına olanak tanır. Microsoft Azure ile birlikte, bu yetenekler uygun ölçekte sunulacak ve müşterilerimizin dijital ilerlemeyi hızlandırmasına ve çeşitli büyük girişimlerde riski azaltmasına olanak tanıyacak.
ADRM ekibini Microsoft'ta ağırlamaktan heyecan duyuyoruz ve birlikte ortaklarımızın ve müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarını ilerletmek için sabırsızlanıyoruz.
Daha fazla bilgi için lütfen ADRM CEO'su Kevin Schofield'ın LinkedIn gönderisine bakın .
 

17.08.2021

Diğer Haberler