Alışveriş Sepetim

Microsoft Build 2021 için Windows Geliştirici Kılavuzu

Bu yılki Microsoft Build, geliştiriciler için özel olarak hazırlanmış haberlerle dolu. Ekibimiz, Terminal ve WSL2'deki yenilikler de dahil olmak üzere, Windows'ta geliştirme yapan herkes için yararlı araçlar oluşturmak ve geliştirici deneyimini iyileştirmek için çok çalışıyor. Ayrıca, Windows Masaüstü Uygulaması geliştirmeyi Project Reunion ile birleştiriyoruz.   
Geliştirme iş akışınızı nasıl iyileştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Build 2021'deki en iyi Windows geliştirici güncellemelerinin kısa listemize göz atın: 

Project Reunion'ın güncellenmiş bir önizlemesi  

İle  Proje Reunion 0.8 önizleme  oluşturmak ve Windows hem istemci ve bulut uç noktaları için sorunsuz uygulamaları modernize edebilirsiniz. Başlamak için Project Reunion Visual Studio şablonunu yüklemeniz yeterlidir; ihtiyacınız olan proje şablonlarına ve API'lere erişebilirsiniz.  
Project Reunion kullanan bir uygulama oluşturduğunuzda, şunlara erişebilirsiniz: WinUI 3 ile uyumlu ve modern etkileşimler ve UX, harika sistem performansı ve pil ömrü, cihaz donanımı için optimize edilmiş bir deneyim ve sorunsuz uygulama keşfi ve yönetimi. Hepsi, Windows işletim sisteminden ayrıldıkları için çok daha hızlı bir şekilde aşamalı olarak benimsenebilecek mevcut Masaüstü (diğer adıyla Win32) özelliklerinin üzerine inşa edilmiştir.  
Son olarak, Project Reunion'da paketlenmemiş yeni uygulama desteği önizlemesini deneyebilirsiniz. Bu, paketlenmemiş (MSIX olmayan) uygulamalarınızda AppLifecycle, MRT Core ve DWriteCore kullanmanıza olanak tanır! 
GitHub'da Project Reunion 0.8 önizlemesi hakkında daha fazla bilgi edinebilir   ve geri bildirimde bulunabilirsiniz  Geri bildirimleri sürekli olarak değerlendiriyoruz ve eksik bir şey varsa bilmek istiyoruz! 

Windows Terminal için yeni geliştirme optimizasyonları  

Windows Terminal 1.9 Önizleme  ,  Windows'ta herhangi bir yerden basit bir klavye kısayoluyla yeni bir terminal penceresi açmanıza olanak tanıyan Quake Mode adlı yeni bir özelliğe sahiptir  Ek olarak, terminalde, JSON dosyası kullanmadan ayarlarınızı düzenleme olanağı sağlayan yeni bir ayarlar kullanıcı arabirimi vardır.    
Varsayılan terminal öykünücünüzü  Windows içinde Windows Terminali olarak da  ayarlayabilirsiniz ; bu, herhangi bir komut satırı uygulamasının geleneksel konsol deneyimi yerine otomatik olarak Windows Terminalinde başlatılacağı anlamına gelir. Bu ayardan önce tüm komut satırı uygulamaları orijinal konsolda açılıyordu. Artık insanlar bu uygulamaların hangi terminalde başlatılacağını seçebiliyor ve bu da Windows ortamlarını daha da özelleştirilebilir hale getiriyor. Windows Terminal 1.9 Önizleme hakkında daha fazla bilgiyi   buradan edinebilirsiniz . 

indows Paket Yöneticisi 1.0 

Windows Paket Yöneticisi 1.0  ,   Windows 10'da paketleri yüklemenizi ,  yükseltmenizi ve  içe aktarmanızı sağlar. Microsoft topluluk deposu 1.400'ün üzerinde paket içerir. Ayrıca   Program Ekle/Kaldır'dan paketleri kaldırabilir  ve  dışa aktarabilirsiniz . Yeni  Windows Paket Yöneticisi Manifest Oluşturucu Önizlemesi  , paketleri topluluk havuzuna göndermenizi veya sürümleri otomatikleştirmek için CI/CD işlem hatlarınıza eklemenizi kolaylaştıracaktır. 
 Kendi kaynağınızı barındırabilmeniz için yeni Windows Paket Yöneticisi REST API'sinin referans uygulamasını da kullanabilirsiniz  Bu referans uygulaması ve tüm araçlar GitHub'da açık kaynaktır. Windows Komut Satırı blogunda Windows Paket Yöneticisi 1.0, Microsoft topluluk deposu ve Windows Paket Manifest Oluşturucu önizlemesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz  . 

Genişletilmiş WSL desteği: AI eğitimi ve WSLg 

Bu yıl Microsoft Build'da Linux için birkaç heyecan verici Windows Alt Sistemi (WSL) duyurusu var. İlk olarak,  WSL artık Windows'ta GPU'nuzdan yararlanmaya yönelik uygulamalar için destek içeriyor ve bu da Linux AI ve Machine Learning senaryolarınızı doğrudan WSL içinde çalıştırmanıza olanak tanıyor.  
Makine öğrenimi tabanlı deneyimlerin yaygınlaşmasıyla birlikte, veri bilimi profesyonellerinin en iyi araçlarla üretken olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Üniteyi işleme grafikler için Windows alt Linux için destek (GPU)  hesaplamak iş akışları için veri bilimciler sorunsuz ML modellerinin eğitim hızlandırmak için Windows ana GPU erişim sağlar.  
WSL aracılığıyla, ML eğitim işlerinizi yürütmek için Linux'ta zaten aşina olduğunuz ML araçlarını kullanabilir ve Windows tarafından sağlanan en iyi üretkenlik ve işbirliği araçlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. WSL, TensorFlow ve PyTorch gibi CUDA arka uçlarını uygulayan çerçeveler de dahil olmak üzere NVIDIA GPU'larında ML hızlandırmaya yönelik tüm önemli CUDA tabanlı araçları destekler. Ayrıca  , ML öğrenci iş akışları için satıcılar arası donanım hızlandırması sağlayarak TensorFlow'u* genişleten ve çok çeşitli DirectX 12 uyumlu donanım üzerinde ML modellerinin eğitimini ve çıkarımını sağlayan TensorFlow-DirectML paketini de destekler  WSL'de AI eğitimi hakkında daha fazla bilgiyi   buradan edinebilirsiniz. 
İkinci büyük WSL duyurusu, WSL'de Linux GUI uygulamaları için destek eklediğimizdir  , bu da favori Linux editörlerinizi, araçlarınızı, yardımcı programlarınızı ve uygulamalarınızı çalıştırmanızı mümkün kılar. Bu, Linux uygulamaları oluşturma, test etme, hata ayıklama ve çalıştırma yeteneğinizi büyük ölçüde geliştirecektir.  
GUI uygulama desteğini yükledikten sonra, her seferinde bir X Sunucusu kurmaya gerek kalmadan bir WSL penceresi açıp hemen bir Linux GUI uygulaması başlatabileceksiniz. WS L'de Linux GUI uygulamaları desteği hakkında daha fazla bilgiyi  buradan edinebilirsiniz . 

WinML ile yapay zeka destekli harika deneyimler oluşturun  

Windows Machine Learning  , ML modellerini Windows uygulamaları içinde dağıtmak için bir cihaz üstü ML API'sidir. WinML, geliştiricilere, geliştirme ve bakım maliyetlerini azaltan, donanıma özgü optimizasyonları yöneten, süreç planlamasını ve API arayanı adına bellek yalıtımı sağlayan API'ler sağlar.  
WinML kullanma deneyimleri, Windows ekosistemindeki en fazla sayıda cihazda hızlı ve doğru sonuçlar sağlar. WinML, Mürekkep Tanıma ve Fotoğraflar gibi temel Windows yetenekleri ve uygulamalarının yanı sıra Adobe, GE Healthcare ve diğerleri gibi yazılım satıcılarının yenilikçi deneyimlerini destekler. WinML hakkında daha fazla bilgiyi  buradan  edinebilirsiniz. 

Windows için SDK Çağıran Azure İletişim Hizmetlerine Ses ve Görüntü Desteği eklendi 

, Windows için Azure İletişim Hizmetleri çağrılması SDK  uygulamaları UWP destekli Windows cihazlarda uygulamaların yayıncılık düzene, önizleme mevcuttur. Geliştiriciler artık Microsoft Windows üzerinde çalışan yerel uygulamalarına sesli ve görüntülü arama özellikleri ekleyerek masaüstü bilgisayar, Xbox, Karma gerçeklik başlığı, HoloLens, IoT cihazları ve daha fazlası için zengin iletişim deneyimleri sağlayabilir. Windows için SDK Çağıran Azure İletişim Hizmetleri hakkında daha fazla bilgiyi   buradan edinebilirsiniz. 

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.