Microsoft Build 2020: Geliştiricilerin bugün ve yarın etki sunmalarını sağlama

Microsoft Build image

Son birkaç yıldır, dünyanın dört bir yanından geliştiriciler, tanışmak, fikir alışverişinde bulunmak, beceri geliştirmek veya öğrenmek, topluluk oluşturmak için orijinal "Cloud City" olan Seattle'da bir araya geldi. Bu yıl, şahsen buluşmayacağız, ancak çevrimiçi hareket ettikçe etkinliğin ruhu devam edecek - ve Microsoft Build 2020'de öğrenmek, bağlanmak ve kod vermek isteyen geliştirici topluluğumuzdan aldığımız yanıt ezici ve açıkçası aşağılayıcı oldu. Bu muhtemelen şimdiye kadarki en büyük etkinliğimiz olacak ... sadece Build için değil, Microsoft'un sahip olduğu tüm olaylar için. Vay.

Şovumuzun adı, kendimizi içinde bulduğumuz bu eşi görülmemiş çağa uygun bir mantra: Build.

Sokrates (Yunan filozof değil; benzin istasyonu görevlisi) Bir keresinde şöyle demişti: "Değişimin sırrı tüm enerjinizi eskiyle savaşmaya değil, yeniyi inşa etmeye odaklamaktır." Geliştirici topluluğunun, organizasyonlar, endüstriler, topluluklar kuracak ve yeniden inşa edecek kişilerin saflarına katılacak bir sonraki dalga olduğuna inanıyoruz.

Bu hafta, geliştiricilerin kritik rolünü ve bu kriz döneminde toplanmak için yorulmak bilmeyen çabalarını kutluyoruz. Kuruluşların ve bireylerin daha fazlasını başarmalarına yardımcı olan yenilikleri güçlendirerek, anında etki ve değer sağlama ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi yeni araç ve hizmet açıkladık.

Çalışma ortamları geliştikçe, geliştiricilerin yapay zeka (AI) uygulamalarını etik ve sorumlu bir şekilde tasarlamalarını ve sunmalarını sağlayan ve bağlantılı üretkenlik deneyimleri oluşturmalarına yardımcı olan yeni araçlar da dahil olmak üzere şirketlerin oluşturmasına, yeniden inşa etmesine ve gelişmesine yardımcı olacak çözümler nasıl oluşturduğumuza göre göreceksiniz.

Geliştiricilerin iş yerinde daha işbirlikçi ve üretken olmalarına yardımcı olacak araçlardan müşterilere yapay zeka özelliklerini her ortamda dağıtma esnekliği sağlayan hizmetlere ve önceden kodlama deneyimi olmadan Azure, M365 ve Windows'ta çözümler sunarak etki ve değere vurgu görürsünüz.

Ve son olarak, teknik mükemmelliğe ve geliştiricilerin yapay zeka ve diğer teknoloji geliştirmeleri yoluyla gelecekte daha fazlasını başarmalarına nasıl yardımcı olmak istediğimize dair bir baş sallama göreceksiniz.

Önemli haberler:

  • Azure Synapse Link' i tanıtıyoruz, operasyonel veritabanı hizmetlerini ve analizlerini gerçek zamanlı olarak bir araya getiriyoruz. Başlangıçta Azure Cosmos DB'de başlatılan, ancak yakında tüm işletim sistemlerine gelecek olan Azure Synapse Link, müşterilerin veri hareketini yönetmeden değerli içgörüler elde etmek için maliyetleri düşürmesine ve zamanı azaltmasına yardımcı olur.
  • Microsoft Teams'in platform geliştirmeleri, geliştiricilerin Visual Studio ve Visual Studio Code'dan Teams uygulamaları oluşturması ve yayınlaması için kolaylaştırılmış bir deneyim içerir; BT yöneticilerinin Teams'deki kullanıcıları için iş kolu ve ISV uygulamalarını değerlendirme ve dağıtma yeteneği; ve insanların Teams'deki uygulamaları keşfetmesi ve onlarla etkileşim kurması için yeni yollar.
  • Fluid Frameworkgüncellemelerini duyuruyoruz Geliştiricilere açık kaynak hale getirmek ve son kullanıcıların Office.com ve Web için Outlook'ta Fluid bileşenlerinin ve Akışkan çalışma alanlarının yaklaşan kullanılabilirliği ile Fluid'i deneyimlemelerinin ilk yolunu sunuyoruz.
  • Model yorumlanabilirliğini geliştirerek, veri gizliliğini ve gizliliğini sağlarken adaletsizliği azaltarak müşterilerin yapay zeka modellerini daha sorumlu bir şekilde dağıtmasına yardımcı olmak için Azure Machine Learning'de ve işletim sistemi araç setlerimizde yeni Sorumlu ML araçları sunuyoruz.
  • 1 milyar Windows 10 cihazında uygulama geliştirmeyi birleştirmeye yardımcı olmak için Project Reunion'ukullanıma sunduk: Win32 ve UWP API'lerine entegre olmayı kolaylaştırmak ve insanların kullandığı tüm Windows 10 sürümlerinde ve cihazlarında çalışan harika uygulamalar oluşturmak için Windows geliştirici platformunu geliştirme vizyonumuz.
  • Düşük kodlu, kullanımı kolay RPA geliştirme ortamlarının lider sağlayıcısı Softomotive'ınsatın alınmasıylakapsamlı düşük kodlu Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) teknolojisini Power Automate'e getirmeye daha fazla yatırım yapıyoruz. Softomotive'ın teknolojisi, müşterilerimizin işlerini nasıl yaptıklarını kolaylaştırmak için kullanıcı arabirimi akışlarını tamamlayacaktır.
  • Azure'da yerleşik dünyanın en güçlü yapay zeka süper bilgisayarlarından birini duyuruyoruz. OpenAI ile işbirliği içinde ve yalnızca OpenAIiçin geliştirilen bu süper bilgisayar, azure'un güçlü modern bulut altyapısının avantajlarıyla eşleştirilmiş özel bir cihazın tüm avantajlarını sağlayan büyük dağıtılmış yapay zeka modellerini eğitmek için özel olarak oluşturulmuştır.
  • Bu yılki Imagine Cup'taaltı finalist takımın sahalarını vurguluyoruz ve Microsoft'un öğrencilerin oluşturmaları gereken becerileri öğrenmek için araçlar, programlar ve teknoloji sağlayarak büyük ve cesur fikirler geliştirmelerine yardımcı olma taahhüdünün bir parçası olarak 2020 şampiyonunun açılışını yapıyoruz. En iyi fikirler arasında akıl hastalığı ile yaşayan gençlerin tedavisini iyileştirmeye yardımcı olan çözümler yer almaktadır; medyadaki yanlış bilgilerle savaşmaya yardımcı olan araçlar; ve doktorların erken başlangıçlı Parkinson hastalığını tespit etmelerini ve tedavi planları boyunca hastanın ilerlemesini izlemelerini daha iyi sağlayan teknoloji.
  • Ve son olarak, müşterilerin ve iş ortaklarının hasta katılımını zenginleştirme, bakım ekiplerini bağlama ve işbirliği, karar verme ve operasyonel verimlilikleri artırma yeteneklerini bir araya getiren sektöre özgü ilk bulut teklifimiz olan Microsoft Cloud for Healthcare'ikullanıma sunuyoruz. Microsoft Cloud for Healthcare, işletmeler arası sanal randevuların planla, yönetme ve yürütmesine yardımcı olmak için sektörlerdeki müşteriler tarafından kullanılabilen Teams'dekiyeni Bookings uygulaması gibi özellikleri destekleyecektir. Ekipler HIPAA uyumluluğunu destekler ve HITRUST sertifikalıdır.

Bu yıl bize katıldığınız için teşekkürler, birlikte yeni bir şey denerken ve inşa ederken.

Microsoft yönetimlerinin önemli bölümleri de dahil olmak üzere Microsoft Build sitemizdeki tüm önemli noktalara ve sanal olarak kullanılabilen diğer oturum içeriğine göz atabildiğinizden emin olun.

dövizler


 

30.10.2021

Diğer Haberler