Microsoft, Build 2014'te Windows ve Windows Phone güncelleştirmelerini açıkladı

Çarşamba günü Microsoft, Windows Phone 8.1'in sarmalarını çıkardı ve San Francisco'daki Geliştirici Oluştur konferansında Windows 8.1 güncellemelerini duyurdu.

Şirket ayrıca geliştiriciler için yeni fırsatları da sıraladı. Son olarak, Nokia ayrıca Windows Phone 8.1'de çalışacak üç yeni Lumia akıllı telefon duyurdu.

Cortana ile tanışın ve Windows Phone 8.1 güncelleştirmesini inceleyin

Windows Phone Başkan Yardımcısı Joe Belfiore, windows phone 8.1 ve Windows Phone'un kişisel dijital asistanı Cortana'nın tanıtımıyla sabah başladı.

Belfiore, Cortana'nın Bing tarafından desteklendiğini ve davranışlarınıza göre sorular sorarak ve bir şeyle ilgilendiğinizi varsaymadan önce sizi kontrol ederek zamanla daha iyi hale geliyor. "Önemsediğiniz şeyleri algılar ve izler, gün boyunca size göz kulak olur ve gürültüyü filtrelemeye yardımcı olur, böylece sizin için önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz."

Cortana yakında ABD'de beta sürümünde satışa sunulacak, ardından 2014'ün ikinci yarısında ABD, İngiltere ve Çin'de piyasaya sürülecek ve 2015'te diğer ülkeler takip edecek.

Windows Phone 8.1 için diğer değişiklikler şunlardır:

· Bir İşlem Merkezi eklenmesi. Canlı Kutucuklar "göz atıp gitmek" için harika bir yol olsa da, yeni İşlem Merkezi sabitlenmiş veya sabitlenmemiş herhangi bir uygulamadan gelen bildirimleri görmenizi sağlar ve Wi-Fi, Uçuş Modu, Bluetooth ve Döndürme Kilidi gibi en çok önemsediğiniz ayarlara hızlı bir şekilde erişmeniz için özelleştirilebilir bir yol sunar.

· Yeni Word Flow Klavye: Windows Phone'daki klavye, yazma stilinizi öğrenecek kadar akıllıdır ve hatta daha hızlı yazmak için kişilerinizdeki kişilerin adlarını bilir. Hepsinden iyisi, yeni Word Flow Klavye, parmaklarınızı tuşların üzerinde çok hızlı bir şekilde yazmanıza izin verir.

· Skype entegrasyonu: Windows Phone 8.1 için yeni Skype uygulaması, akıllı telefonda Skype'ın en iyisini getiriyor. Telefon çeviricisi ile entegre edilmiştir, bu nedenle bir aramadaysanız, sesli telefon aramanızı bir düğmeye dokunarak skype görüntülü aramasına hızlı ve kolay bir şekilde "yükseltebilirsiniz".

Windows Phone 8.1 hakkında daha fazla bilgi edinmek için Windows Phone Bloguna gidin veya basın bültenini okuyun.

Windows 8.1 Güncellemesinde perde kalkıyor

start_update_png-484x0

Windows 8.1 Güncellemesi ücretsizdir ve kullanıcılara klavye ve fare kullanmanın yanı sıra müşteri geri bildirimlerine dayalı diğer değişiklikler söz konusu olduğunda daha tanıdık bir deneyim sunar. Masaüstünü kullanmayı seviyorsanız, seçili cihazlar artık varsayılan ayar olarak masaüstüne önyüklenecektir. Başlangıç ekranında, belirli cihazlarda artık hesap resminizin yanındaki sağ üst köşede Güç ve Arama düğmelerini bulacaksınız.

Görev çubuğunuzda artık hem masaüstü uygulamalarını hem de uygulamaları Windows Mağazası'ndan ve en sevdiğiniz web sitelerinde sabitleyebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir uygulamayı Facebook veya Flipboard gibi görev çubuğuna sabitleyin, böylece uygulamaları masaüstünden açabilir veya arasında geçiş yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için Windows Deneyimi Bloguna gidin veya basın bültenini okuyun.

Yeni geliştirici fırsatları ve üç yeni Lumia akıllı telefon

Microsoft, cihazlar arasında ortak bir platform, tek bir araç seti, Windows ve Windows Phone mağazalarında ortak bir altyapı ve birlikte çalışabilirlik konusunda net bir taahhüt ile Windows platformundaki yeni geliştirici fırsatlarını ayrıntılı olarak açıkladı. Duyurular, Microsoft'un en geniş cihaz ve hizmet yelpazesinde fırsatları en üst düzeye çıkararak iş ortaklarına ve geliştirici topluluğuna olan sürekli bağlılığını vurgulamaktadır.

Ayrıca konferansın bir parçası olarak Nokia, Amiral gemisi Lumia 930, uygun fiyatlı Lumia 635 ve ilk çift SIM Lumia 630 dahil olmak üzere Windows Phone 8.1 için üç yeni Lumia akıllı telefon duyurdu.

Yeni geliştirici fırsatları ve Nokia'nın yeni Lumia akıllı telefonları hakkında tam hikaye için Microsoft Haber Merkezi'ne gidin.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

27.10.2021

Diğer Haberler