p

Microsoft araştırmacıları bir yarış pilotunun daha hızlı gitmesine yardımcı olur, Surface Pro 4 işe girer ve Windows 10 cihazları dünya çapında bir kutlama alır - Hafta Sonu Okuma, 23 Ekim sürümü

Havadan Doğu Afrika'ya kadar, bu hafta birçok harika Microsoft haberi oldu. Kazın!

Microsoft araştırmacıları Las Vegas'ta Red Bull Air Race pilotu Kirby Chambliss'in mümkün olan en hızlı ve en verimli şekilde uçmasına yardımcı olmakla meşguldü.

Chambliss zaten saatte 320 km'den fazla hızla yarışıyor, bazen baş aşağıyken. Ancak kontrol teorisi, robotik, makine öğrenimi ve yol planlaması ile araştırmacılar, zamanını saniyenin onda biri ila yüzde biri oranında tıraş etmek için çalışıyorlar.

Chambliss, "Burada saniyenin onda ikisini, orada saniyenin onda ikisini alıyorsunuz ve şimdi kazanıyorsunuz." dedi.

Yüzey-Pro-4 Özellikli-1024x496

Harika cihaz haberlerinde, Surface Pro 4 işletmeler tarafından önceki tüm Surface .in daha hızlı benimsenmiştir. Microsoft Surface üst düzey yöneticisi Cyril Belikoff, en yeni Surface cihazlarının iki hafta önce tanıtılmasından bu yana "Surface Pro 4 ve Surface Book'a iş müşterilerimizin eşi görülmemiş bir ilgisi olduğunu" yazdı.

Belikoff, "Surface Pro 4'ü genel kullanıma sunulmadan önce bile satın almayı taahhüt eden 10 yeni iş müşterisini ve üç önde gelen eğitim kurumunu duyurmaktan mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Dell-image-1

Microsoft ayrıca ortaklarını ve Windows 10 cihazlarını kutladı ve Acer, ASUS, Dell, HP Lenovo, LG ve Toshiba'nın 50 yeni cihazının tanıtıldığı bir dünya turunu tamamladı.

Microsoft'un Windows ve Cihazlar Grubu'nun başkan yardımcısı Terry Myerson, "Windows 10'un piyasaya çıkışından bu yana, donanım iş ortaklarımızı işletim sistemini çalıştırmaya teşvik ettik - ve bunu Cortana, Microsoft Edge, Continuum, Xbox ve çok daha fazlası ile aydınlanan inanılmaz yeni cihazlarıyla yapıyorlar" diye yazdı.

Myerson, Lenovo'nun iki yeni YOGA serisi bilgisayarı tanıttığıSan Francisco'daki turu sonlandırmadan önce Barselona, Taipei ve diğer şehirlere gitti.

Öte yandan, ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), Microsoft'a"Yılın Yeşil Güç Ortağı" ödülü şeklinde destek verdi. EPA, 2014 yılından bu yana tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan Microsoft'u yeşil güç kullanımı, liderliği, enerji stratejisi ve yeşil güç pazarı üzerindeki etkisi nedeniyle onurlandırdı.

Yeni yayınlanan Microsoft 2015 Vatandaşlık Raporu'nda, şirketin dünyayı daha iyi bir yer haline getirme konusundaki kararlılığı da ayrıntılı olarak yer aldı. Raporda, milyonlarca genç için fırsatlar yaratmayı ve ABD'deki en büyük ikinci yeşil güç kullanıcısı olmayı içeren yılın en büyük başarıları sıralandı.

Microsoft teknolojileri Afrika'da da fark yaratıyor. Bu hafta Microsoft Translator, Doğu Afrika'da 150 milyona kadar insan tarafından konuşulan ilk Afrika dili olan Kiswahili (Svahili olarak da bilinir) için destek başlattı. Bölgede Tanzanya, Kenya, Uganda, Ruanda, Burundi, Mozambik ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti yer alıyor. Çeviri hizmeti, bilgi paylaşmak isteyen hükümetlerden yerel halkla iletişim kurmak isteyen hükümet dışı gruplara kadar insanların ve grupların sınırları kapatmasına yardımcı olur.

Önemsiz Takip ve Arkadaşlar-640x360

Güncellenmiş bir "Önemsiz Takip & Arkadaş", yenibir görünüm ve eğlenmenin daha fazla yolu olan Haftanın Uygulamasıydı. Artık partiye en fazla dört oyuncu katılabilir ve yeni konular arasında "Zombie Apocalypse" ve "Fashionista" yer alıyor. "Önemsiz Takip & Arkadaş" ı Windows Mağazası'ndan ücretsiz indirin.

Ve son olarak bu hafta, Microsoft sosyal kanalları, bilim adamı Stevie Bathiche ve araştırmacı ekibinin insanlar ve bilgisayarları arasındaki bağlantıyı tasarladığı Bina 87'yegirdi.

Okuduğun için teşekkürler ve haftaya görüşürüz!

Vanessa Ho
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler