Alışveriş Sepetim

Microsoft, Açık İşlem Projesi'ne bulut sunucusu tasarımlarına katkıda bulunuyor

Salı günü, San Jose, Calif'teki Açık İşlem Projesi (OCP) Zirvesi'nde 3.000 katılımcıya bir açılış konuşması yapacağım ve burada Microsoft'un açık işbirliği yoluyla bulut ve yüksek ölçekli bilgi işlem için en verimli donanımı tasarlamaya odaklanan bir topluluk olan OCP'ye katıldığını duyuracağım. Ayrıca, Microsoft bulut sunucusu belirtimi dediğimiz OCP'ye katkıda bulunduğunu da açıklayacağım: Windows Azure, Office 365, Bing ve diğerleri gibi genel bulut hizmetleri sunan Microsoft veri merkezlerindeki en gelişmiş sunucu donanımı için tasarımlar. Daha verimli veri merkezleri ve bulut bilişimin benimsenmesini teşvik etmek için OCP topluluğuna katılmaktan ve bulut inovasyonumuzu sektörle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Microsoft bulut sunucusu belirtimi, dünyanın en çeşitli bulut hizmetleri portföyünü sunmak üzere tasarladığımız veri merkezi sunucularının planlarını sağlar. Bu sunucular Windows Server yazılımı için optimize edilmiştir ve genel bulut platformumuz olan Windows Azure'un muazzam kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik ve verimlilik gereksinimlerini karşılamak üzere oluşturulmuştır. Geleneksel kurumsal sunucu tasarımlarına göre çarpıcı iyileştirmeler sunarlar: yüzde 40'a kadar sunucu maliyet tasarrufu, yüzde 15 güç verimliliği kazancı ve dağıtım ve hizmet sürelerinde yüzde 50 azalma. Ayrıca bu sunucu tasarımının, 1 milyon sunuculuk üssümüzde ağ kablolamayı 1.100 mil ve metali 10.000 ton azaltarak çevresel sürdürülebilirlik çabalarımıza katkıda bulunmasını bekliyoruz.

Microsoft, bu sunucu belirtimlerini OCP aracılığıyla herkese açık olarak yayınlayan tek genel bulut sağlayıcısıdır ve paylaştığımız bilgiler son derece ayrıntılıdır. Bu çabanın bir parçası olarak, Microsoft Open Technologies Inc., sunucu tanılama, güç kaynağı ve fan kontrolü gibi donanım işlemlerinin yönetimi için oluşturduğumuz yazılım kodunu açık bir şekilde tedarik ediyor. OCP içinde açık kaynaklı bir yazılım topluluğu oluşturmaya da yardımcı olmak istiyoruz.

OCP'ye katkıda bulunuyoruz özellikleri, veri merkezi mimarisi ve bulut bilişim alanındaki uzun geçmişimizi yansıtıyor. 1989'da kendi veri merkezlerimizi yönetmeye başladık ve ilk küresel çevrimiçi hizmetimiz olan MSN'yi 1995'te sunduk. Bulut altyapımıza 15 milyar dolardan fazla yatırım yaptık ve bugün dünya çapında 90'dan fazla pazarda 1 milyar müşteriye ve 20 milyon işletmeye 200'den fazla bulut hizmeti sunuyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, dünyanın en büyük bulut hizmetlerinden bazılarını inşa etmek ve işletmek için muazzam miktarda bilgi edindik.

OCP'ye katılmamız ve bu katkıyı sağlamamız, bulut donanım öğrenimlerimizi paylaşma konusunda uzun bir sicile dayanır. Global Foundation Services kuruluşumuz, donanım ortaklarına beş yıldan uzun bir süre önce veri merkezi araştırmaları ve içgörüleri sunmaya başladı. Şimdi, OCP Zirvesi'nde, sektör ortakları OCP spesifikasyonlarımıza göre üretim donanımı gösteriyor. Yakın gelecekte ticari teklifler görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Bu çaba, Bulut işletim sistemi stratejimizle uyumlu. Microsoft, Windows Azure gibi bulut platformlarının yanı sıra kurumsal müşterilerin ve iş ortaklarının kendi bulutlarını oluşturmaları için yazılım altyapısı sunduğumuz sektörde benzersizdir. Sonuç olarak, genel bulut tekliflerimizden sürekli olarak teknoloji ve en iyi uygulamaları alabilir ve bunları özel bulut çözümlerimizde oluşturabiliriz. Windows Azure, iş ortağı bulutları ve müşteri veri merkezlerine yayılan tutarlı bir hibrit bulut platformu olan Bulut işletim sistemi sağlayan erdemli bir döngü. Bu tutarlılık, müşterilere bulutlar arasında kurumsal uygulamaları taşıma ve yönetmede daha fazla esneklik ve ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun BT modellerinde daha fazla seçenek sunar. Benzer şekilde, OCP için Microsoft bulut sunucusu belirtimi, bulut bilişim için donanım inovasyonunu artırmaya yardımcı olacak ve bu da müşterilere daha iyi BT verimliliği ve ekonomisi için tutarlı bir platform sunmak için Bulut işletim sistemi vizyonunu güçlendirecektir.

OCP liderliğinden ve üyelerinden katılımımız ve katkımız hakkında zaten harika geri bildirimler alıyoruz. Veri merkezi inovasyonu ilerletmeye yardımcı olmak için toplulukla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Microsoft bulut sunucusu belirtimi hakkında daha fazla bilgiyi www.opencompute.org.

01.11.2021

Diğer Haberler