MDOP 2010 Daha Hızlı Windows 7 Dağıtımının Kapılarını Açıyor

Vay canına, Windows 7'yi başlatmamızın üzerinden dört ay geçtiğine inanabiliyor musunuz? Hepimizin tatilde olduğunu söyleyebilmeyi isterdim, ancak aslında bu zamanın çoğunu müşterilerimiz, ortaklarımız ve analistlerimizle Windows 7 hakkında gerçekten ne düşündüklerini ve Windows 7'yi nasıl etkilediğini öğrenmek için derinlemesine görüşmeler yapmak için kullandık. işletme. Ekonomik etki açısından duyduklarımızı ve App-V 4.6'nın bugünkü lansmanının ve MED-V SP1 Sürüm C'nin piyasaya sürülmesinin ve müşterilerin Windows 7'yi dağıtmasına nasıl yardımcı olacağını paylaşmak istiyorum .
Analistler TEI Sonuçlarını ve Taşıma Konularını Paylaşıyor
Forrester'dan müşterilerin Windows 7 ile neler görmeyi bekleyebileceklerini görmek için çeşitli kuruluşların Windows 7 dağıtımlarını araştırmasını istedik. Bu Toplam Ekonomik Etki (TEI) çalışmasında elde ettikleri önemli bulgulardan bazıları şunlardır:
  • Büyük yatırım getirisi – müşteriler için yatırım getirisi, dağıtımdan yaklaşık on üç aylık bir başabaş noktası ile üç yılda kabaca %129'a eşittir .
  • BT'nin uygulama testi, bilgisayar dağıtımı ve daha az sayıda yardım masası araması için harcadığı sürede maliyet tasarrufu.
  • Gelişmiş uzaktan çalışan deneyimi – kullanıcılar daha sorunsuz bağlantıya sahip ve BT daha iyi yönetime sahip.
  • Daha Çevreci Bilgisayarlar – Windows 7'nin elektriği daha verimli kullanması, daha düşük sera gazı emisyonları ve güç yönetimi tasarrufu anlamına gelir.
Bu sabah bir web yayınında Forrester'dan Ben Gray ve Jeffrey North , biraz önce bahsettiğim TEI çalışmasının sonuçlarını tartıştılar. Burada tekrar oynatılabilir , Windows 7 etkisine ilişkin analizlerini ve işletmenizin Windows 7'den yararlanıp yararlanamayacağını görmek için izlemenizi tavsiye ederim.
Windows 7'yi dağıtma sürecini başlatmış olan müşterilerimizin ne düşündüğünü duyduk, peki ya hala nasıl geçiş yapacaklarını düşünenler ne olacak? Yakın tarihli bir IDC çalışması ( kısa süre içinde çevrimiçi olarak yayınlanacak ), bize yalnızca Windows 7'deki performans geliştirmelerinin Windows 7 dağıtımlarının dinamiklerini değiştireceğini değil, aynı zamanda mevcut donanımın Windows 7 dağıtımı için kullanılabileceğini söyledi. Bu daha önce bahsettiğimiz bir şey, ancak IDC'nin yaptığı ek araştırmalar bu iddiayı destekliyor. Çalışmadan önemli çıkarımlar şunları içerir:
  • Windows 7, mevcut donanıma dağıtılabilir - maliyetli toplu donanım yenilemelerine gerek yoktur; bu, şu anda çoğu şirket olan dar BT bütçeleri olanlar için kritik derecede önemli bir husustur.
  • Windows 7 ile BT, uyumluluk sorunlarını hızlı bir şekilde tanılayabilir ve düzeltebilir - Windows 7'deki Uygulama Uyumluluk Araç Takımı gibi araçlar, uygulamaların envanterine yardımcı olur, uyumluluğu değerlendirir ve uyumsuz uygulamaları azaltır.
  • Windows 7, yalnızca Windows XP'de çalışan uygulamalar için çözümler sunar - Windows XP Modu, App-V ve MED-V gibi sanallaştırma teklifleri.
Windows 7'nin yatırıma değip değmeyeceğini tartışan müşteriler için , kuruluşların Windows 7'nin şirketlerine sunabileceği tasarrufları öğrenmek için kullanabilecekleri bir Yatırım Getirisi Hesaplayıcısı oluşturmak için Alinean ile birlikte çalıştık Kontrol etmenizi öneririz!
Uygulama Geçişinizi ve Yönetiminizi Optimize Etmeyi Nasıl Düşünebilirsiniz?
Müşterilerin masaüstü bilgisayarlarını nasıl optimize edebilecekleri konusunda rehberlik sağlama hedefimizin bir parçası olarak, Windows 7'ye geçişi kolaylaştırmak için uygulama yönetimini optimize etmenin en iyi yolunu biraz daha derinlemesine incelemek istiyorum. organik olarak büyümüş ve hizmet ve yönetim için giderek daha pahalı hale gelmiştir. Birçok kuruluş, yönetmedikleri binlerce uygulamayı keşfedecek ve bazıları kuruluşun sağlığı için kritik öneme sahip. Zorluk, kullanıcıların beklentilerini olabildiğince verimli bir şekilde karşılamak ve bu süreçleri esnek tutmaktır. 
System Center Configuration Manager ile birleştirilmiş App-V ve MED-V (her ikisi de MDOP'a dahildir) gibi yeni teknolojiler, yerel olarak kurulmuş ve sanal uygulamaları daha önce akıl almaz şekillerde paketlemek, teslim etmek ve yönetmek için yeni yollar sağlar. Bunlar, diğer teknolojiler ve en iyi uygulamalarla birlikte, uygulama portföyünüzü yönetmeye yönelik bütünsel bir yaklaşımı tanımlamak, uyumluluk sorunlarını test etmek ve azaltmak, kullanıcıya daha hızlı teslimat için uygulamaları kolayca paketlemek ve temel alınan uygulamaları yönetmek için bütünsel bir yaklaşımı tanımlamak için kullandığımız bir terim olan Uygulama Optimizasyonu'nu oluşturur. cihaz değil kullanıcı.
Esasen, Uygulama Optimizasyonu, masaüstü hizmetinin daha akıcı ve modüler olmasına yardımcı olurken, Windows 7'nin kullanıma sunulması ve daha fazlası için masaüstü provizyonuna esneklik katar. Ve en son sanallaştırma teknolojisiyle, 10 yıl önce Windows XP dağıtımını planladıklarında mevcut olmayan seçeneklere sahipler ve bu da günümüzün BT uzmanlarının işini çok daha kolay hale getiriyor.
Yukarıda bahsettiğim gibi App-V 4.6 RTM ve MED-V SP1 RC artık mevcut , peki bu gerçekten ne anlama geliyor? MDOP 2010 aracılığıyla sağlanan App-V 4.6 ile müşteriler uygulamalara her yerden erişebilir, uygulama teslimini ve yönetimini iyileştirebilir ve sanal uygulamalar VDI dahil birçok masaüstü senaryosunda dağıtılabildiğinden  Windows 7 ve Microsoft Office 2010'a geçişi hızlandırabilir. , TS ve yerel masaüstü Hem Windows hem de Office ekipleri, Office 2010'un Sanal Uygulama deneyimini geliştirmek için yakın işbirliği içinde çalıştı. App-V aslında Office 2010'a yükseltme sürecini hızlandırabilir ve aynı zamanda BT Uzmanlarına Office'in eski sürümlerine bağımlı uygulamaları test etmeleri ve geçirmeleri için ek süre sağlar, bu da müşterilerin Windows 7'yi hemen dağıtabileceği anlamına gelir .
Mevcut MDOP müşterileri, Microsoft Toplu Lisanslama Sitesi'nden (MVLS) MDOP 2010'u indirerek App-V 4.6'ya erişebilir MDOP 2010'u satın almadan önce test etmek isteyen BT Profesyonelleri için MSDN ve TechNet'ten indirilebilir App-V 4.6'yı erken benimseyen müşterilerimizden bazılarından duyduklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıya bakın .
MDOP 2010'daki en yeni App-V sürümüne ek olarak, bugün Windows 7 için tam destek sağlayan MED-V 1.0 SP1 RC'yi de piyasaya sürüyoruz. Internet Explorer 6'da MED-V, kullanıcıların Windows 7'ye yükseltme yapabilmeleri için BT'nin önceki Windows ve Internet Explorer sürümlerini çalıştıran yönetilen sanal makineler oluşturmasına olanak tanır. MED-V 1.0 SP1 Sürüm Adayı da buradan indirilebilir ve değerlendirilebilir App-V 4.6 ve MED-V 1.0 SP1'in müşterilerin Windows 7'ye geçişini nasıl daha kolay hale getirebileceği hakkında daha fazla ayrıntı için MDOP Ekip Blogunu ve Springboard Blogunu okumanızı tavsiye ederim .

Müşterilerimizin Windows 7 kullanırken hemen elde ettikleri faydaları görmek güven vericiydi ve ticari müşterilerimize sunduğumuz sürekli gelişen çözümleri geliştirmek için geri bildirimleri dinlemeye devam edeceğiz. Duyduklarımıza dayanarak, basit ve hızlı bir geçiş sağlamak için iş müşterilerimizin hemen Windows 7'yi MDOP 2010 ile birlikte test etmeye ve denemeye başlamalarını yürekten tavsiye ediyoruz!
– Gavriella
App-V Müşteri Tanıklığı:
Doug Miller, Uygulama Mimarı, CDW :
Application Virtualization, System Center Configuration Manager ve Windows 7 kombinasyonu, eksiksiz, yüksek performanslı bir uygulama dağıtım çözümü sağlar. Her şey birlikte harika çalışıyor.
Ramon Garo, BT Güvenlik Mühendisi, Florida Uluslararası Üniversitesi :
Çok kullanıcılı bir ortamı yönetmek artık çok daha kolay. Dağıtımlar için geri dönüş sürecimiz daha hızlıdır, personelin diğer BT sorumluluklarına odaklanmak için daha fazla zamanı vardır ve kullanıcılar daha iyi hizmet alır.
Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü BT Müdürü Jeron Mehl :
Nerede olduklarına veya hangi bilgisayarları kullandıklarına bakılmaksızın herkes ihtiyaç duyduğu uygulamaları alır. Bizimki gibi paylaşılan, mobil bir ortamda bu inanılmaz derecede değerlidir.
Central Florida Üniversitesi Kıdemli Sistem Yöneticisi Rick Becerra :
Masaüstü bilgisayar ortamımız çok kararlıdır. Artık mevcut olmadıkları için, uygulamayla ilgili sorunları gidermek için zaman harcamak zorunda değiliz.
Janssen Jones, Yardımcı Direktör, AIT Altyapısı, Indiana Üniversitesi :
Bu, çalışanlara yeni sürümle kendi hızlarında rahat olma şansı verecek. Microsoft Office 2010'u dağıtmadan önce herkesin eğitilmesini ve geçişe hazır olmasını beklemek zorunda kalmayacağız.

Graham Clarke, Genel Müdür, Appserv :
Application Virtualization kullanarak çok daha hızlı yanıt verebiliyoruz... Yeni müşterileri bünyemize katabiliyor, mevcut müşteriler için uygulamaları çok hızlı bir şekilde güncelleyip değiştirebiliyoruz .
Bethel Park Okul Bölgesi Teknoloji Direktörü Ron Reye :
BPSD, uygulama ortamı üzerinde çok daha fazla kontrole sahiptir. Sanallaştırılmış bir uygulama, yönetilen bir uygulamadır. App-V yönetim konsolunu kullanarak, geçmişte hiç sahip olmadığımız uygulamaları görebiliriz. Bu, sorunları gidermek ve düzeltmek için bir teknisyen göndermek zorunda kalmadan sorunları hemen çözmemize yardımcı olur.

27.08.2021

Diğer Haberler