Manifest V3 değişiklikleri artık Microsoft Edge'de test edilebilir

Web'in tüm geliştiriciler için parçalanmasını azaltma ve müşterilerimiz için daha iyi web uyumluluğu oluşturma taahhüdümüzün devamı olarak, Bildirime Dayalı Net İstek API'sini ve Manifest V3'ün bir parçası olarak önerilen diğer değişiklikleri desteklemeyi planlıyoruz .
Manifest V3 değişikliklerini benimseme kararı, son kullanıcılarımızın yararına gizlilik, güvenlik ve performansı artırmaya ve geliştiricilerin Microsoft Edge'de zengin deneyimleri genişletmesine ve sağlamasına izin verme kararlılığımıza dayanmaktadır.
Bu değişiklikler Beta ve Kararlı kanallarda test için kullanılabilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Manifest v2'den v3'e uzantılarınızı güncellemeye hazırlanma bölümüne bakın .

Uzantınız nasıl etkilenecek?

Bir uzantı geliştiricisiyseniz, arka plan hizmet çalışanı değişikliğinin ve Deklaratif Ağ İsteği API'sinin tanıtılmasının uzantınızı güncellemenizi gerektireceğini zaten biliyor olabilirsiniz. Uzantılarınızı Manifest V2'den taşımak için gereken tam değişiklikler için lütfen  Manifest V3'e Geçiş  belgesine bakın.
Bu değişikliklerin, uzantınızın yeteneklerini tehlikeye atmayacağına veya uzantı ekosisteminin sahip olduğu potansiyeli azaltmayacağına inanıyoruz. Bu değişiklikler, her bir gönderimin gözden geçirilmesi için geçen süreyi azaltmalı ve sertifika geri dönüş süresini iyileştirmeli, böylece uzantıları geliştirme ve sürdürmenin toplam maliyetini azaltmalıdır.
İçerik engelleme uzantılarının değerini biliyoruz ve reklamları engelleyerek ve çerezleri engelleyerek gizliliği artırarak kullanıcının tercihini onurlandırmada oynadıkları rolü takdir ediyoruz ve geliştiricilerin bu özellikleri sunmaya devam etmelerini istiyoruz.
İçerik engelleyiciler ve topluluk tarafından dile getirilen endişelerin kapsamlı bir incelemesinden sonra, bu endişelerin çoğunun çözüldüğüne veya Web İsteği API'si kullanımdan kaldırılmadan önce çözüleceğine inanıyoruz. Sorunlarla karşılaşmaya devam ederseniz, ekibimizin geri bildiriminizi anlamak ve ele almak için etkileşimde bulunabileceği geri bildiriminizi paylaşmanızı öneririz.

13.08.2021

Diğer Haberler