Kurumsal buluttaki iş ortakları

Uzun zamandır rakipler, iş ortakları ve sektör liderleri olan Microsoft ve Oracle, 20 yılı aşkın süredir iş ve teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak için kurumsal müşterilerle birlikte çalışmıştır. Birçok müşteri, görev açısından kritik Oracle yazılımını çalıştırmak için Microsoft altyapısına güveniyor ve on yılı aşkın bir süredir sahip. Bugün, Microsoft ve Oracle arasındaki yeni bir stratejik ortaklık aracılığıyla çalışmalarımızı özel bulut ve genel bulutları kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Bu ortaklık, müşterilerin esnekliği ve seçimi iyileştirerek bulut bilişimi benimsemelerine yardımcı olurken, aynı zamanda bu iş yüklerinin talep ettiği birinci sınıf desteği de koruyacaktır.

Bu ortaklığın bir parçası olarak Oracle, Windows Server Hyper-V ve Windows Azure'daki Oracle yazılımını onaylayacak ve destekleyecektir. Bu, Oracle yazılımını Windows Server'da çalıştırma yeteneğinden uzun süredir yararlanan müşterilerin aynı yazılımı Windows Server Hyper-V'de veya Windows Azure'da çalıştırabileceği ve kurumsal sınıf sanallaştırma platformumuzdan ve genel bulutumuzdan yararlanabileceği anlamına gelir. Oracle müşterileri, Oracle yazılım lisanslarını Windows Azure'da yeni lisans taşınabilirliğiyle çalıştırma olanaktan da yararlanır. Müşteriler, bugünden itibaren destek ve lisans hareketliliği avantajlarından yararlanabilir.

Yakın gelecekte, Oracle lisansı olmayan müşteriler için Oracle Database ve Oracle WebLogic Server'ın önceden yapılandırılmış sürümlerine sahip Altyapı Hizmetleri bulut sunucuları ekleyeceğiz. Ayrıca Oracle, müşterilerin Windows Azure'da Oracle Linux görüntülerini elde etmelerini ve başlatmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca, Windows Azure'a uygun şekilde lisanslanmış ve tam olarak desteklenen Java eklemek için birlikte çalışacağız ve milyonlarca Java geliştiricisi ve uygulamaları için esnekliği ve seçimi geliştireceğiz. Windows Azure, açık kaynak geliştirme dillerini ve çerçevelerini desteklemeye kararlıdır ve olmaya devam edecektir ve bugünkü haberlerden sonra, umarım bu alandaki taahhüdümüzün gücü açıktır.

Bulut bilişim çağı – ya da benim deyimimle kurumsal bulut çağı – cesur, yeni düşünmeyi gerektiriyor. Şirketlerin ne inşa ettiklerini yeniden düşünmelerini, nasıl çalıştıklarını yeniden düşünmelerini ve kiminle ortaklık yaptıklarını yeniden düşünmelerini gerektirir. Bunu yaptığımız her şeyde "önce bulut" olarak yapıyoruz. Müşterilerimizin özel bulutlarını, hizmet sağlayıcı bulutlarını ve Windows Azure'larını kapsayan tutarlı bir platform olan Bulut İşletim Sistemi vizyonumuzdan, müşterilerimizin kullandığı uygulamaların bu bulutlarda tam olarak desteklendiğinden emin olmak için iş ortaklığı yöntemimize kadar.

Müşterilerimizin bu ortaklığın acil ve gelecekteki avantajlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Oracle ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Müşterilerimize, binlerce Oracle müşterisine ve milyonlarca Oracle geliştiricisine Microsoft'un kurumsal sınıf genel ve özel bulutlarına erişim sağlamanın getirdiği esnekliği ve seçeneği sunmayı dört gözle bekliyoruz. Cesur bir yeni girişim dönemi için cesur bir ortaklık.

04.11.2021

Diğer Haberler