Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü'nü Kutluyoruz


Microsoft olarak, her kişiyi ve her kuruluşu daha fazlasını başarma konusunda güçlendirmek istiyoruz. Herkesin potansiyeline ulaşma fırsatına sahip olması gerektiğine derinden inanıyoruz ve yetenekleri ne olursa olsun tüm insanları güçlendirerek yardımcı olabiliriz. Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü bize farklılıklarımızı kutlama ve Windows'ı günlük yaşamlarında herkes için daha erişilebilir hale getirmek için çaba göstermeye devam etme yöntemlerimizi düşünme şansı veriyor.

Her birimiz için pencereler.

Kapsayıcılık, her birimizin benzersiz kılan şeyi kucaklamakla başlar. Ve bu inanç, müşterilerimizin çeşitliliğini yansıtan teknoloji yaratma tutkumuzu yönlendiriyor. Teknolojiyi daha erişilebilir hale getirmenin yollarını keşfetmeye adanmış ekiplerimiz var, yakın zamanda güncellenen Ekran Okuyucusu, düşük vizyona sahip veya hiç vizyonu olmayan insanları bilgisayarlarında gezinmeleri ve kullanmaları için güçlendiren yerleşik bir ekran okuyucu. Ekran Okuyucusu, görme engelli veya görme bozukluğu olan kişilerin konuşma sentezleyicisi veya braille ekranıyla bilgisayar ekranında görüntülenen metni okumasına yardımcı olur.
Bu özellik, doğumdan bu yana görme bozukluğu olan Nori de dahil olmak üzerebirçok müşterimiz için paha biçilmezdir. Anlatıcı, Japon kültürüne ve halka açık konuşmaya olan tutkusunu sürdürmesine yardımcı oldu. Japon oratoryo yarışmalarına hazırlanmak için kullanmayı seviyor (beş yıl üst üste kazandı!). Nori'nin Windows Insider programımızda yer almasından dolayı minnettarız - içgörüleri, müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını yansıtacak araçlar geliştirmeye devam etmemize yardımcı oldu.
Nori

Windows size uyum sağlar.

Windows, bir engeliniz, kişisel tercihiniz veya benzersiz bir çalışma stiliniz olup olmadığını size uyarlamak için tasarlanmıştır. Ön açınızda ne olduğunu görmenizi, duymanızı, kullanmanızı ve odaklanmanızı kolaylaştırmak için Windows'ı geliştirmenin basit yolları vardır. Windows müşterilerimizin bize en çok beğendiklerini söylediği erişilebilirlik özelliklerinden bazıları şunlardır:
1. Büyüteç, ekranın tamamında veya bir kısmında kullanabileceğiniz özel ayarlarla kelimeleri ve görüntüleri büyütür.

Excel'de kullanılan büyüteç

2. Renk Filtreleri kontrastı artırmanıza veya rengi tamamen kaldırmanıza olanak tanır — renk körünüz, ışık hassasiyetiniz veya görsel tercihiniz olsun, ekranınızın renk paletini özelleştirebilirsiniz.

Excel'de kullanılan filtrelerin yanındaki Renk Filtreleri'ni gösteren Ayarlar sayfası

3. Yüksek Karşıtlık, ekranınızdaki metin ve görüntülerin renk kontrastını artırmanıza olanak tanıyarak bunların tanımlanmasını kolaylaştırır. Her yüksek kontrast teması ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize göre özelleştirilebilir.
Yüksek Karşıtlık seçeneklerini gösteren Ayarlar sayfası
4. Ekran Okuyucusu, basitleştirilmiş gezinme ve akıllı görüntü açıklaması sunan bir ekran okuma uygulamasıdır, böylece bir sayfayı hiçbir şeyi kaçırmadan kolayca keşfedebilirsiniz. Windows'ı daha kapsayıcı hale getirmek için çalışan ekibin yanı sıra görme engelli birinin bilgisayarı nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinin.
5. Microsoft Edge'deki öğrenme araçları, disleksili kişilerin yazılı bilgileri tüketmesini kolaylaştırır. Yeni yerleşik dilbilgisi araçları heceleri parçalar ve konuşmanın bölümlerini vurgular ve Yüksek sesle oku özelliği ePubs, PDF'ler ve web siteleriyle çalışır.
Microsoft Edge'de öğrenme araçları
Yeni Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesihakkındaki yazımda, kendi kişisel favori özelliklerimden ikisi hakkında konuşuyorum: Odak Yardımı ve Dikte. Bunlar, dikkat dağıtıcı olmadan işleri halletmek veya sesleriyle daha doğal bir şekilde yaratmak isteyen insanlar için harika seçeneklerdir. Bu özelliklerden bazılarını şahsen görmek istiyorsanız, lütfen 29 Mayıs-2 Haziran arasında beş günlük bir deneyim olan Yetenek Haftası için yerel Microsoft Store'unuzda bize katılın. erişilebilirlik ihtiyaçları olan insanları güçlendiren işitme, görme, hareketlilik ve bilişsel yardımcı teknolojileri sergileyeceğiz.
Her birimiz için güçlendirici araçlar oluşturduğumuz zaman hepimizin bundan faydalanacağına inanıyoruz. Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü'nü desteklemek için bize katıldığınız için teşekkür ederiz.
Yusuf
 

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.