Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Küçük bir işletme, Microsoft Store'un yardımıyla büyük hayaller kuruyor

Salgının zirvesinde, devam eden ekonomik gerileme her yerde işletmelere meydan okurken, Seattle'da iki genç kadın düşünülemez olanı yaptı: Kendi mağazalarını açtılar.
Çılgın mıydı yoksa cesur mu? Kaitlin Uemura ve iş ortağı Kaitlin Madriaga, kesinlikle her ikisinden de biraz, diyorlar. Çift , şehrin Uluslararası Bölgesi'nde giyim ve aksesuar satan küçük bir butik olan Sairen'i açlalı birkaç ay oldu  Vandalizm, yavaş yaya trafiği ve düzensiz bir ekonomik iyileşme ile uğraşmak zorunda kaldılar, ancak bir hayalin peşinden koşuyorlar ve her gün biraz daha büyütüyorlar, sonunda risklerin buna değeceğine bahse giriyorlar.
Microsoft Store, Sairen ile ortaklık kurarak, Uemura ve Madriaga'nın operasyonları düzene sokmasına ve yaratıcı olmak için boş zaman ayırmasına yardımcı olacak bir dizi yazılım ve cihaz sağlayarak Mayıs ayında Ulusal Küçük İşletme Haftasını kutladı.
Fotoğraf Allen Wong Yaratıcı Alan
Sairen'in kurucu ortakları yakın zamanda bir Microsoft Store ürün uzmanıyla sanal olarak bir araya geldiler ve iş için kullandıkları teknolojiyi, verileri depolama biçimleri, müşterilere e-posta erişimleri ve tezgahtaki satış noktası sistemi de dahil olmak üzere gözden geçirdiler. Farklı sistemleri, verilerini koruyan ve telefonlardan ve diğer cihazlardan güvenle erişilebilen tek bir bulut tabanlı platformda birleştirmeyi öğrendiler. Ürün uzmanı, Microsoft Store'un Sairen'e bağışlayacağı, ihtiyaçları için özel olarak bir cihaz ve yazılım paketi ve teknolojiyi kullanmanın en iyi yolları konusunda eğitim önerdi.
Madriaga, "Her şey birbirine bağlıysa, her şeyin tek bir platformda olması kulağa gerçekten hoş geliyor" diyor. "Şu anda kullandığımız şeyle ilgili olarak, içinde belirli delikler var ve bu yüzden diğer olasılıklara açığız."
Sağlık hizmetlerinden modaya
Sairen'e giden yol Madriaga ve Uemura için uzun ve dolambaçlıydı. 2009'da Washington Üniversitesi'nde bir araya geldiler, çünkü ikisi de Hawaii'den (Maui'den Madriaga, Büyük Ada'dan Uemura) ve her ikisi de sağlık kariyerine girmeyi planlıyordu.
Kaitlin Uemura (L) ve Kaitlin Madriaga (Fotoğraf: Allen Wong Creative Space)
Mezun olduktan sonra kliniklerde çalıştılar, ancak yavaş yavaş sağlık hizmetlerinin ötesinde yeni fırsatları keşfetmeye başladılar. Uemura perakendeye geçti, Madriaga ise araştırma ve teknoloji alanında çalıştı. Sonra Madriaga bir gün eve bir dikiş makinesi getirdi ve işler değişmeye başladı. Hobi olarak kıyafet tasarlamaya ve dikmeye, onları işe giderken giymeye ve meslektaşlarını etkilemeye başladılar.
"Dikiş yapmaya başladığımızda, boş zamanlarımda sadece yan tarafta bunu yapabilmek, onun bu tutku projesine dönüştüğünü görmek ve sonunda içeri atlayıp şimdi olduğumuz yere gelebilmek çok cesaret vericiydi. bir yan hobiyi gerçek bir kariyere dönüştürebilir” diyor Madriaga.
Uemura, "En küçük yan hobiydi" diye ekliyor. “'Evet bunu ben yaptım' dedik ve insanlar 'Bunu satmalısın!' dediler. Yapılabilecek en yaratıcı şeyler gibi görünüyordu.”
Madriaga ve Uemura, farklı kumaşlar ve stiller denediler, her bir parçayı benzersiz kılmak için giysiler üzerinde el boyaması tasarımlar yaptılar. Morning Siren adlı kendi moda çizgilerini yarattılar.
Seattle'ın Japantown semtindeki bir giyim ve hediyelik eşya butiği olan Momo da dahil olmak üzere birkaç yerel dükkanda kıyafetlerini satmaya başladılar. Hatta Uemura, Momo ailesinin bir parçası oldu, orada yarı zamanlı çalıştı ve sahipleri Tom ve Lei Ann'den bir şeyler öğrendi.
2020'nin başlarında, sahipleri Uemura'ya emekli olmayı planladıklarını söyledi ve alanı devralması gerektiği konusunda şaka yaptı. Bu öneriye şaşırdı, ama zihninde kök saldı. Moda hattı için yaptıkları iş toplantılarından birinde Madriaga'ya bu fikri getirdi ve önümüzdeki birkaç ay içinde tam bir iş planı üzerinde çalıştılar.
Sairen perakende alanı (Fotoğraf: Allen Wong Creative Space)
Bir salgında açılıyor
Normal zamanlarda bir iş kurmak yeterince stresli olabilir. Karışıma küresel bir salgın ve ekonomik yavaşlama ekleyin ve Madriaga ve Uemura'nın neden duygusal bir roller coaster'da olduklarını söylediklerini anlayabilirsiniz.
Bir tarafta ortakları ve arkadaşları, onları buna katılmaya teşvik ediyordu. Diğer tarafta, her şeyi düşündüklerinden ve risklere hazır olduklarından emin olmak isteyen ebeveynleri ve diğer aile üyeleri vardı. Her iki taraf da gerekliydi ve ikisi de Sairen'i açmak için onları olması gereken yere götürdü.
Madriaga, “Gerçekten uzun bir süre karantinada olduğumuzu anladık” diyor. "İnsanların tekrar alışveriş yapacaklarını biliyorduk ve bunu gerçekten zaman açısından alan açısından değerlendirmek istedik. Bir şey elde etmek istiyorsak, şimdi harekete geçmemiz gerekiyordu.”
Sairen'in alanı iki katlıdır ve sıkı sıkıya bağlı Japon mal mağazaları ve restoranları topluluğuyla tanınan bir mahallededir. Madriaga ve Uemura, moda çizgilerini geliştirmek için üst katları kullanmaya karar verdiler. Alt kat, pandemi yatıştığında ve insanlar tekrar alışverişe başladığında hazır olan perakende tarafı olacaktı.
Kaitlin Uemura ve Kaitlin Madriaga, Sairen'in önünde, köpekleriyle (Fotoğraf: Allen Wong Creative Space)
Büyük açılış Aralık 2020 için planlanmıştı. Bundan birkaç hafta önce, seçim gecesi Madriaga ve Uemura, sokaktaki biri ağır bir şey alıp ön camları kırdığında mağazada her şeyi hazırlamak için çalışıyorlardı. Bunun politik bir şey olmadığını söylüyorlar, ama onları sarstı. Bir GoFundMe hesabı açtılar ve camı onarmak için gereken parayı topladılar.
Uemura, “Gerçekten şok olduk” diyor. "Başa çıkmayı beklemediğimiz bir şeydi. Bu düşük bir noktaydı.”
İşin büyümesini izlemek
Ama o zamandan beri çok fazla yüksek nokta var. Tatil alışverişi yapanların uğradığı Aralık açılışının ardından satışlar güçlüydü ve Sairen Şubat ayında çevrimiçi perakendeye genişledi. Momo'nun müşterileri, çocuklarını getirerek ve Sairen'i yeni bir nesille tanıştırarak yeni mekanda alışveriş yapmaya devam ediyor.
Madriaga ve Uemura, yerel olarak ve renkli insanlar tarafından üretilen ürünleri satmaya kararlıdır ve bu ilişkileri genişletmektedir. El boyaması çay fincanları ,  küpeler  ve  emaye iğneler de dahil olmak üzere mallarını öne çıkarmak için yerel sanatçılarla birlikte çalışıyorlar .
Sairen'de bir sergi (Fotoğraf: Allen Wong Creative Space)
Ayrıca yeni müşteriler çekiyorlar ve eskileriyle yeniden bağlantı kuruyorlar. Uzun zamandır Momo müşterisi ve topluluk üyesi olan ve birkaç haftada bir chai çay karışımı satın almak  ve sohbet etmek için uğrayan Bill var 70'li yaşlarında olan ve Instagram'ı seven Phyllis, hesaplarında paylaşım yaptıklarında onları neşelendiriyor.
Madriaga ve Uemura, dünyanın umutla normale dönmesini beklerken Sairen'i geliştirmek için çok çalışıyorlar. Müşterilere bir haber bülteni gönderirler ve çevrimiçi olarak mal satarlar. Köpeklerini işe getirirler ve diğer köpek sahipleri merhaba demek için uğrarlar ve bazen bir satın alma işlemi yaparlar. Kaniş Nala, Momo'da küçük bir köpek yavrusuyken çalışmaya başlayan emektar bir dükkan köpeğidir. 8 aylık teriyer karışımı Kimiko'ya nasıl yapıldığını gösteriyor. Uemura, "Müşterilerimize çok sayıda köpek terapisi getiriyorlar" diyor.
Kimiko (L) ve Nala (Fotoğraf: Allen Wong Creative Space)
Önümüzdeki yıl boyunca, Madriaga ve Uemura işlerini, zeminde çalışacak birini işe alabilecekleri ve giyim hatlarını genişletmek için zaman kazanabilecekleri bir noktaya kadar büyütmek istiyorlar. Büyük hayal, Hawaii'de tasarımcılarla daha fazla ilişki kurabilecekleri ikinci bir mağaza açmak.
Madriaga, "Bu, sürebilecek bir şey" diyor. "Bizim için büyük bir risk olsa da başarılı olabilir."
Sairen'in İçinde (Fotoğraf: Allen Wong Creative Space)
Microsoft Store ürün uzmanı ve iş danışmanı Doonarine Lall ile yaptıkları sanal toplantıda, mağazada teknolojiyi nasıl kullandıklarını gözden geçirdiler. Satış noktası sistemlerindeki pil ömrü o kadar kısa ki, her zaman fişe takılı tutmaları gerekiyor. Yalnızca iş için ayrılmış yeni cihazlara sahip olmak istiyorlar.
Sairen'in ana çevrimiçi varlığı  Instagram'dır , ancak web sitelerini daha fazla ürün fotoğrafı ve açıklamasıyla oluşturmak istiyorlar. Madriaga, "Bu yılki hedeflerimizden biri harika işleyen bir web sitesine sahip olmak" dedi.
Lall, onlarla ihtiyaçları hakkında konuştuktan sonra, "İşinizi güvenlik, üretkenlik ve hareketlilik için kurmaya çalışıyorum" dedi. "Hedef bu." Tüm gün pili olan ve mobil bir satış noktası sistemi olarak işlev görebilen, atölyede taşınabilir Surface Duo'yu kullanmalarını önerdi Ayrıca , verileri güvenli bir şekilde depolayabilen, ancak evden işe götürmek için yeterince hafif olan 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar-tablet hibriti olan Surface Pro 7+ for Business'ı önerdi  Ve Microsoft 365 İş  Ekstra, Sairen sahiplerine çevrimiçi toplantılar düzenleme, gerçek zamanlı olarak işbirliği yapma ve verilerini çevrimiçi koruma olanağı verecek.

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.