Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Koleksiyonlar artık Microsoft Edge mobil uygulamasında mevcut

Koleksiyonlar'ın artık iOS ve Android cihazlarınızda Microsoft Edge mobil tarayıcısında kullanılabildiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Masaüstü deneyimiyle ilgili geri bildirimlerinizi dinledik ve koleksiyonlarınıza hareket halindeyken erişmek istediğinizi duyduk.
Koleksiyonlar, web'de bulduğunuz içeriği kolayca toplamanıza ve düzenlemenize yardımcı olur. Ama elbette her zaman dizüstü bilgisayarınızın başında değilsiniz ve siz dışarıdayken pek çok araştırma yapılıyor! Mobil cihazlarda Koleksiyonlar, doğrudan telefonunuzdan daha fazla içerik eklemeyi ve yeni koleksiyonlar başlatmayı kolaylaştırır. Web sayfaları arasında kolayca geçiş yapabilmeniz ve koleksiyonlarınızdaki öğeleri karşılaştırabilmeniz için Koleksiyonlar'ı mobil cihazlarda özel olarak tasarladık. Katlanabilir Koleksiyonlar çekmecesi, daha kolay çoklu görev için koleksiyonlarınızın yanında web sayfalarını görüntülemenize olanak tanır. Koleksiyonunuzun daha fazlasını görmek için çekmeceyi genişletin veya web sayfasına odaklanabilmek için daraltın.
Başlamak için bugün Google Play veya Apple App Store'dan Microsoft Edge'i yükleyin Halihazırda Microsoft Edge mobil uygulamanız varsa, en son güncellemelere sahip olduğunuzdan emin olun (Android—sürüm 45.06.2.5042 veya üzeri, iOS—sürüm 45.6.2 veya üzeri).

Koleksiyonlara Erişim

Ekranın altındaki “…” tarayıcı menüsünden Koleksiyonlar'ı açarak başlayın. Senkronize edildikten sonra, PC'nizde daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları göreceksiniz. Masaüstünde beklediğiniz gibi, herhangi bir karta tıklamak sizi web sitesine geri götürecektir.
Koleksiyonlar kullanıcı arayüzünün animasyonu

Yeni bir koleksiyon başlatın

Mobil cihazınızda Koleksiyonlar'ı açtığınızda, yeni bir koleksiyon oluşturmak ve ona bir başlık vermek için + düğmesine dokunun .
Koleksiyon oluşturma animasyonu

Katlanabilir çekmeceyi kullanın

Mobil cihazdaki Koleksiyonlar bölmesi, koleksiyonunuzun birden çok görünümünü sağlamak için katlanabilir bir çekmece görevi görerek küçük bir ekranda göz atmayı ve toplamayı kolaylaştırır. Koleksiyonlarınızdan birini açarak bu çekmeceye erişebilirsiniz.
Genişletilmiş görünüm, koleksiyonunuza tam ekran bakmanıza ve her bir öğe için büyük kartlar görmenize olanak tanır.
Çekmeceyi gözetleme görünümüne kaydırmak, öğeler arasında ileri geri hareket ederek hızlı bir şekilde karşılaştırma yapmanıza olanak tanır ve bu sırada web sayfalarına göz atmaya devam edebilirsiniz.
Web sayfasını daha da büyük görüntülemek istiyorsanız, çekmeceyi daraltılmış görünüme getirin ve tam göz atma işlevine ve hızlı erişime sahip olun.
Katlanabilir çekmeceyi kullanma animasyonu

Koleksiyonunuza öğeler ekleyin

Gezinirken, koleksiyonunuzla ilgili içeriği iki farklı şekilde eklemeye başlayabilirsiniz:
  • Koleksiyonlar çekmecesinden: Koleksiyonlar çekmecesini açtığınızda, çekmecenin sağ üst köşesindeki + düğmesine dokunarak koleksiyonunuza kolayca bir web sayfası ekleyebilirsiniz .
Koleksiyonlar çekmecesini kullanarak bir öğe ekleme animasyonu
  • “…” tarayıcı menüsünden: Koleksiyonlar çekmeceniz açık değilse, alt araç çubuğundaki “…” tarayıcı menüsüne dokunup “Koleksiyona ekle”yi seçerek web sayfasını belirli bir koleksiyona ekleyebilirsiniz. Burada, içeriği hangi koleksiyonlarınıza ekleyeceğinizi seçebilirsiniz.
Tarayıcı menüsünden öğe ekleme animasyonu

Koleksiyonlarınızı düzenleyin

Ayrıca telefonunuzdan koleksiyonları düzenleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Koleksiyonlarınızdaki öğeleri yeniden düzenlemek, içeriği silmek veya koleksiyonunuzu yeniden adlandırmak için düzenleme durumunu girin:
  • iOS'ta ekranın sağ alt köşesindeki "düzenle"ye dokunun.
  • Android'de, herhangi bir öğe veya koleksiyonla ilişkili “…” düğmesine dokunun.
Koleksiyonunuzu düzenleme animasyonu

Daha fazla bilgi edin

Microsoft Edge Koleksiyonları ekibi , yeni mobil deneyimimiz de dahil olmak üzere, Koleksiyonları cihazlarınız arasında nasıl kullanacağınız hakkında eğlenceli bir video hazırladı .
Daha fazla yardım ve sorun giderme için lütfen Microsoft Edge Mobil SSS sayfasına bakın .

Geribildirim yolla

Mobil cihazlarda Koleksiyonlar deneyimi hakkında ne düşündüğünüzü duymaktan heyecan duyuyoruz! Ürünü geliştirmemize yardımcı olun ve alttaki “…” menüsündeki “geri bildirim gönder” düğmesini kullanarak bize geri bildirim gönderin.
— Amy DeVries , Program Yöneticisi, Microsoft Edge
— William Devereux , Kıdemli Program Yöneticisi, Microsoft Edge

 

11.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.