Alışveriş Sepetim

İş ortakları, Hannover Messe 2018'de endüstriyel IoT fabrikalarını her zamankinden daha yetenekli hale getiriyor

Önümüzdeki Pazartesi, Microsoft bir kez daha Hannover, Almanya'dakidünyanın en büyük yıllık üretim fuarı olan Hannover Messe'deki Dijital Fabrika Salonu'nda büyük bir varlığa sahip olacak. Planlamaya başladığımızda, standımızın Dijital Fabrika Salonu'ndaki en büyüklerden biri olmasının nedeni, en önemli üretim ortaklarımızın onlarca yıllık işletmeleri dönüştüren ve beş yıl önce var olmayan gelir akışlarına, yeni iş modellerine ve hizmet tekliflerine kapı açan yenilikleri sergilemek için bize ve müşterilerimize katılacak olmasıydı.

İş ortakları sadece karmaşık bir Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ekosisteminin önemli bir parçası olmakla kalmaz, aynı zaman iş yapış şeklimiz için de kritik öneme sahiptir. Gelirlerimizin yüzde 90'ından fazlası güvenilir ortaklarımız aracılığıyla elde ediyor. ABB, Accenture/Avanade, COPA-DATA, EY, GE, ICONICS, Kapsch, OSIsoft, PTC, Rockwell Automation, Schneider Electric ve Siemens dahil olmak üzere her büyük IIoT sağlayıcısı, üretim hizmetlerini ve çözümlerini küresel Azure bulutumuzun üzerine entegre etmek ve sunmak için Microsoft ile güçlerini birleştiriyor. İş ortaklarının IIoT hizmetlerini Microsoft'un bulutunda çalıştırmayı seçme nedenleri arasında ölçeği - dünya çapında 42'den fazla bölge - ve OPC UA standartlarını desteğimizi bir üst seviyeye taşıyan açık kaynaklı yazılım ve uyumluluğu desteklemek için yaptığımız yatırımların yanı sıra güvenlik ve güvene olan bağlılığımız da yer alıyor. Bulutumuz, iş ortaklarının kendi bulut altyapılarını oluşturmak zorunda kalmamaları için çok çeşitli uluslararası standartlar, uyumluluk ve IP gereksinimlerini karşılar.

Örneğin, ABB Azure bulutumuza muazzam bir bahis yaptı. Almanya'nın Heidelberg kentindeki akıllı fabrikası, yapay zeka (AI) ve IIoT teknolojisini kendi kendine öğrenmek ve kendini düzeltmek için robotlarına entegre etti. Örneğin, fabrikadaki çeşitli istasyonlar, kameralar her bileşeni görsel olarak karşılaştırdıkları için eylemlerini otonom olarak ayarlayabilir. Bir şey kapalıysa, bir yanıtı tetikler ve işlemi kendi kendine düzeltecektir. Sonuç olarak, ABB üç kat daha fazla ürün üretebilir ve 8.000'den fazla ürün bileşeni çeşidini işleyebilir.

Aşağıda, önümüzdeki aylarda iş ortaklarıyla birlikte süreceğimiz üç temel IIoT önceliği verilmiştir.

ortakların geleceğin fabrikasını güvence altına almasına yardımcı olmak

2021 yılına kadar, uç bilişimin 80 milyar dolarlıkbir pazar olması bekleniyor , iş ortaklarının akıllı ulaşım ağları, entegre enerji sistemleri ve bu hafta sergilenenler için yenilikçi çözümler oluşturmaları için muazzam fırsatlar sunuyor: daha da akıllı fabrikalar. Buluttan kenara IoT sistemlerinin karmaşıklığını kaldırabilecek bütünsel güvenlik çözümleri oluşturmanın önemi hafife alınamaz. Bu haftanın başlarında RSA güvenlik konferansında, 9 milyarı bu yıl fabrikalarda ev aletlerinden endüstriyel ekipmanlara kadar değişen cihazlarda gönderim yapacak olan bağlı mikrodenetleyici (MCU) cihazları için endüstriyel düzeyde güvenlik sağlayan ilk bütünsel platform olan Azure Sphere'in bir önizlemesini duyurduk.

IoT cihazlarını güvence altına alan bir sektör olarak güçlü bir ilerleme kaydettik, ancak sektör olarak 2020'ye kadar bağlanması beklenen 20 milyar cihazın sadece küçük bir kısmını temsil ettikleri için daha fazlasını yapabiliriz.

ortaklara yatırım

Bu ayın başlarında Microsoft, önümüzdeki dört yıl içinde IoT'ye 5 milyar dolar yatırım yapmayı taahhüt etti. Yatırımlar IoT ve uç bilişim araştırma ve geliştirme için kullanılırken, ortaklarımızın çabalarını genişletmek için de kullanılacaktır. Bulut, işletim sistemi ve cihazları kapsayan IoT platformumuzla, boyut, teknik uzmanlık, bütçe, endüstri veya diğer faktörlerden bağımsız olarak herhangi bir müşterinin güvenilir, bağlı çözümler oluşturabilmesi için IoT yolculuğunu basitleştirmek için benzersiz bir konuma geldik.

İş ortakları için IIoT maliyetlerini düşürmek

Üreticiler, milyarlarca IoT cihazını bağlamak ve fabrikalar ve endüstriyel tesisler genelinde üretim IoT çözümlerine güç üretmek için Azure IoT Hub'a zaten güveniyor. Amacımız, iş ortakları IIoT çözümleri oluşturmaya ve geliştirmeye devam ederken tüm endüstri için IIoT maliyetini düşürmektir. Bulut ve uç arasındaki temel olarak Azure IoT Edge ile iş ortakları değer zincirini daha yükseğe oluşturabilir. Sonunda, iş ortakları basit hizmetlerden dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için sofistike çözümlere kadar tüm uç teklif ekosistemini geliştirecek.

İş ortakları için akıllı uçta lider

Üreticiler, Endüstriyel IoT çözümlerini bulutta, düşmanda veya her ikisinin bir melezinde istedikleri yere dağıtma özgürlüğü istiyor. Microsoft, Endüstriyel IoT çözümleri için en kapsamlı ve açık önsezi ve hibrit desteği sağlayarak sektöre öncülük ediyor. Azure IoT Edge ile sektördeki en açık platformu kullanıma sunduk. Herhangi bir müşteri iş yükünün, diğer uç platformlarda bulunmayan açık taşınabilirlik yaratan Docker kapsayıcıları kullanılarak dağıtılmasını, etkinleştirilmesini ve izlenmesini sağlar. Azure IoT Edge'in de açık kaynak kodlu olacağını duyurmaktan heyecanlıyız. Son olarak, Azure IoT Hub'ı Azure Stack'e getirerek önseziye dayalı Endüstriyel IoT çözümlerini yeni bir seviyeye taşıyoruz. Bu şu anda geliştiriliyor ve önizleme ve genel kullanılabilirlik zamanlaması hakkında gelecekteki duyurularımız olacak.

Almanya'daysanız ortaklarımızı görmeye gelin

Dijital Fabrika, Salon 7, stand C40'taki Microsoft standında20 iş ortağıyla göstereceğimiz Azure IoT duyurularımızı paylaştığımda 23 Nisan Pazartesi günü tekrar kontrol edin. Yapay zeka, IoT, makine öğrenimi ve karma gerçekliği kapsayan yenilikler, bulut teknolojisinin fabrikalarda nasıl yaygınlaştığını ve endüstriyel ekipmanların nasıl tahmine dayalı, kendi kendini ayarlayan ve kendini iyileştiren hale geldiğini gösteren sergilenecek.

30.10.2021

Diğer Haberler