iPad Pro, iOS 9 ve WatchOS 2 için Office güncellemeleri


Bugün Apple, iPad Pro, iOS 9 ve WatchOS 2'yi duyurdu. Bu geliştirmelerden yararlanmak için Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook ve Translator için bir dizi yeni özellik geliştirdik. Bu gönderi, çoklu görev, mürekkep oluşturma, akıllı arama, kablosuz klavye desteği ve Apple Watch'ta Outlook ve Translator güncellemeleri gibi en kullanışlı yeni özelliklerden bazılarına genel bir bakış sağlar.

iPad'de çoklu görev

iOS 9'daki Kaydır ve Bölünmüş Görünüm, Office uygulamaları arasında hızla geçiş yapmanızı sağlayarak işlerinizi daha hızlı halletmenize yardımcı olur. İşte birkaç örnek:
1.   Hızla ikinci bir uygulama kullanın. Slide Over, içinde bulunduğunuz uygulamadan ayrılmadan ikinci bir uygulama açmanıza olanak tanır. E-postaları takip ederken OneNote'ta bir hatırlatıcı not alın. Veya bir PowerPoint sunumu üzerinde çalışırken notlarınıza başvurun.
iPad 1 için ofis güncellemeleri
2.   İki uygulamayı aynı anda kullanın. Bölünmüş Görünüm ile aynı anda iki uygulamanın açık ve etkin olmasını sağlayabilirsiniz. Sayıları Excel'den PowerPoint'e kopyalayın veya Word'de arka plan bilgilerini gözden geçirirken bir PowerPoint sunumunu prova edin.
iPad 2 için ofis güncellemeleri
3.   Outlook'u Word, Excel ve PowerPoint ile yan yana çalıştırın. Bir e-posta iletisine eklenmiş bir Word, Excel veya PowerPoint dosyasına dokunun; Outlook, dosya düzenlemeye hazır olarak Outlook'un hemen yanında ilgili uygulamayı otomatik olarak başlatır. Word belgesini düzenlerken e-posta mesajını görüntüleyebilirsiniz. Düzenlemeleriniz yapıldıktan sonra, Word'de geri düğmesine dokunun; belge, gönderilmeye hazır olarak Outlook'ta yeni bir e-posta iletisine eklenecektir.
iPad 3 için ofis güncellemeleri
4.   Güvenle sunum yapmak için OneNote ve PowerPoint kullanın. Bir PowerPoint sunumunu harici bir ekrana yansıtırken, Presenter View lazer işaretçi, kalemler, vurgulayıcılar ve slayt küçük resimleri gibi araçlar sağlar. Seyirciler büyük ekranda yalnızca slaytlarınızı görürken, konuşma noktalarınızı kaydırmak için Bölünmüş Görünüm ve OneNote'u kullanın.

 

17.08.2021

Diğer Haberler