Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

iOS ve Android'de Outlook için yeni Intune özellikleri

Geçen ay Ignite'ta iOS ve Android için Outlook'ta yeni mobil cihaz yönetimi (MDM) ve mobil uygulama yönetimi (MAM) özelliklerini sergiledik. Bugün, iOS ve Android için Outlook kullanan müşterilerin , kuruluşlarındaki mobil cihazlarda e-posta verilerinin güvenliğini sağlamak için Office 365 veya Microsoft Intune için yerleşik MDM'yi kullanabileceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz OAuth'u etkinleştirmek ve Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama desteği eklemek için yaptığımız son güncellemeyle birlikte Outlook, artık kullanıcılar için zengin ve güçlendirici bir deneyim sunarken mobil cihazlarda kurumsal e-posta ve takvim verilerini korumaya yönelik önde gelen denetimler kümesi sunuyor.
iOS ve Android için Outlook'u yönetmek isteyen müşteriler artık iki harika seçeneğe sahip: Office 365'te bulunan yerleşik MDM'nin temel özelliklerini veya Office 365 için MDM'de sunulan her şeyi ve ek mobil cihazı ve ek mobil cihazı içeren Microsoft Intune'un tam gücünü kullanın. uygulama yönetimi yetenekleri.
Şimdi bunların her birinin sağladığı yeteneklere bir göz atalım.

Office 365'te yerleşik MDM ile Outlook'u yönetme

Bu yılın başlarında, Office 365 müşterileri için hiçbir ek ücret ödemeden yerleşik MDM özellikleri sağladık . Bu MDM yetenekleri, kuruluşların verilerini korumasına ve bu verilerle temas eden tüm mobil cihazları yönetmesine yardımcı olur. Perde arkasında, bu yetenekler Microsoft Intune tarafından desteklenmektedir ve temel bilgilere ihtiyaç duyan kuruluşlar için Office 365 yönetim merkezinde bir dizi çekirdek denetim sağlar. Outlook artık Office 365 için yerleşik MDM tarafından sağlanan yetenekleri tam olarak desteklemektedir.
Office 365 için MDM hakkında bilgi tazelemeye mi ihtiyacınız var? Bu kısa videoya genel bakışı izleyin .
Kurulduktan sonra, Outlook ve Office 365'in MDM özellikleri, verileri üç şekilde güvende tutmak için birlikte çalışır:
  1. Koşullu Erişim  Outlook, Office 365 e-postasına yalnızca şirketiniz tarafından yönetilen ve sağlıklı durumda olan telefon ve tabletlerden erişilebilmesini sağlar. Yönetilmeyen bir cihazda oturum açarken Outlook, kullanıcıdan cihazı Intune'a kaydettirmesini ister ve cihazın, kuruluşunuzun cihaz sağlığı ve güvenliğine ilişkin erişim kurallarına uygun olduğunu doğrular.
iOS ve Android'de Outlook için yeni Intune özellikleri 1
Outlook, Office 365'ten e-posta verilerine erişmek için kullanıcıdan cihazını kaydettirmesini ister.
  1. Cihaz yönetimi ve raporlama  Kayıt işlemi, kuruluşların, yetkisiz kullanıcıların kurumsal e-posta ve verilere erişmesini önlemeye yardımcı olmak için cihaz düzeyinde pin kilidi uygulaması, veri şifrelemesi gerektirmesi, jailbreak'li veya köklü cihazları engelleme ve daha fazlası için güvenlik ilkeleri belirlemesine ve yönetmesine olanak tanır. Kaydedilen her cihaz Office 365 yönetim merkezinde görünür ve kurumsal verilerinize erişen cihazlar hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak için zengin raporlama mevcuttur.
iOS ve Android 2'de Outlook için yeni Intune özellikleri
Office 365'te bulunan cihaz yönetimi seçenekleri.
  1. Seçmeli silme  Outlook, tüm kişisel e-posta hesaplarını olduğu gibi bırakırken Office 365 e-posta verilerinizi kaldırır. Telefonlara ve tabletlere "kendi cihazını getir" (BYOD) yaklaşımını benimseyen işletmelerin sayısı arttıkça, bu giderek daha önemli bir gereklilik haline geliyor.

Microsoft Intune ile Outlook'u Yönetme

Office 365'te bulunanların ötesinde daha geniş koruma özellikleri arıyorsanız Microsoft Enterprise Mobility Suite'in bir parçası olan Microsoft Intune'a abone olabilirsiniz. Intune, yukarıda özetlenen koşullu erişim ve cihaz yönetimi özelliklerine ek olarak Outlook ve diğer Office mobil uygulamaları için mobil uygulama yönetimi (MAM) özellikleri sağlar. Intune MAM ile, Intune tarafından yönetilen uygulamalar ve Intune tarafından yönetilmeyen uygulamalar arasındaki kurumsal verileri kesme, kopyalama, yapıştırma ve "farklı kaydetme" gibi eylemleri kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca, Intune tarafından yönetilen Outlook uygulamaları, kullanıcıların yalnızca Intune MAM ilkelerini kullanıcının iş hesabına uygularken aynı Outlook uygulamasında hem kişisel hem de iş e-posta hesaplarına erişmelerini sağlayan yeni bir çoklu kimlik yönetimi özelliği içerir; daha sorunsuz kullanıcı deneyimi.
Microsoft Intune koşullu erişim ve mobil uygulama yönetimi özelliklerinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla ayrıntı için Intune bloguna bakın .

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

17.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.