Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

iOS ve Android için Outlook’taki Kişiler Geliştiriliyor

iOS ve Android için Outlook’taki Kişiler Geliştiriliyor

A man working on a laptop PC.


Bu gönderi, Android için Outlook’ta bu geliştirmelerin kullanıma sunulduğunu yansıtacak biçimde güncelleştirilmiştir.

iOS ve Android için Outlook, hareket halindeyken e-postanız ve takviminizle daha fazlasını yapmanıza yardımcı olma yolunda ilerliyor. Son sürümümüzle birlikte, Kişiler deneyimimize yönelik en çok istenen özelliklerden birini sunuyoruz.

Artık doğrudan iOS ve Android’deki Outlook üzerinden kişi ekleyebilir ve kişileri düzenleyebilirsiniz. Kişi kartını en son konuşmalar ve paylaşılan dosyalar dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı gösterecek şekilde tamamen yeniden tasarlamamızın yanı sıra kişilerinizi aramayı ve kişilerinizle mesajlaşmayı kolaylaştırdık.

Yenilikler hakkında daha ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Hareket halindeyken önemli kişilerinizi ekleyin veya düzenleyin

Son güncelleştirmemizle birlikte, artık Outlook.com ve Office 365 hesaplarınız için kişi ekleme ve düzenleme olanağına sahipsiniz (yakında Google kişileri de desteklenecektir).

Outlook’ta yeni kişi oluşturmak için Kişiler sekmesine gidip + işaretine dokunmanız yeterlidir. Ayrıca, doğrudan bir iletiden ya da etkinlikten bir kişinin adına dokunup Kişi Ekle’ye dokunarak da yeni kişi ekleyebilirsiniz. Son olarak, Kişiler sekmesindeki arama çubuğunu kullanarak şirket dizininizdeki kişileri bulabilir ve ekleyebilirsiniz.

Bir kişiyi ekledikten sonra, kişiyi açıp Düzenle düğmesine dokunarak bu kişinin bilgilerini düzenleyebilirsiniz. iOS ve Android için Outlook’ta yapılan tüm değişiklikler eşitlenir ve tüm Outlook sürümlerinde kullanılabilir.

 

Kişilerinizle ilgili ayrıntıları tek bakışta görüntüleyin

Kişiler kartı da kişilerinizin önemli ayrıntılarını göze çarpan bir konumda gösterecek şekilde yeniden tasarlandı. İleti veya etkinliklerinizdeki herhangi bir ada dokunarak telefon numaraları, e-posta adresleri ve Skype Kimlikleri gibi ayrıntılarla kişinizin resmine erişebilirsiniz. Bir telefon numarasına dokunduğunuzda, kişinizi arama, mesajlaşma ya da FaceTime görüşmesi yapma seçeneklerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Yeni kişi kartında artık son konuşmalarınız, paylaşılan ekleriniz ve ilgili kişiyle yapacağınız yaklaşan toplantılar da görüntülenir.

 

Kişileri cihazınıza kaydedin

Kişilerinizi Outlook’ta tam olarak yönetebilmekle birlikte, iOS ve Android’de varsayılan Kişiler uygulamasına da kaydedebilirsiniz. Bu sayede, bir kişiden arama veya metin iletisi aldığınızda, doğrudan yerleşik Kişiler uygulamasında kişinin adını kolayca görebilir ve tüm kişi bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

iOS ve Android’in altyapısal özellikleri nedeniyle, bu özelliğin çalışma biçimi platforma göre küçük farklılıklar gösterir.

iOS’taki Outlook, kişi bilgilerinin Outlook’tan telefonunuza tek yönlü olarak gönderilmesine imkan tanır. Tüm yeni kişi ekleme ve değişiklik işlemleri Outlook uygulamasında yapılmalıdır. Daha sonra bu değişiklikler yerleşik Kişiler uygulamanızla ve e-posta hizmetinizle eşitlenir. Bununla birlikte, Kişiler uygulamasında yapılan düzenleme işlemleri Outlook veya e-posta hizmetinizle eşitlenmez ve Kişiler uygulamanız Outlook tarafından eşitlediğinde bunların üzerine yazılır. Düzenleme işlemlerinizi Kişiler uygulamasında yapmaktan kaçınmalısınız. Outlook kişileriniz için Arayan Kimliği’ni etkinleştirmek istiyorsanız, Ayarlar bölümünden hesabınıza gidin ve Kişileri Kaydet’e dokunun.

Android’de, Outlook’u Kişiler uygulamasıyla tam olarak eşitleyebilirsiniz. Bu nedenle, kullanıcılar yeni kişi ekleme ya da değişiklik yapma işlemlerini, Outlook uygulamasında ya da Android’deki yerleşik Kişiler uygulamasını kullanarak yapabilir. Bu iki konumdan birinde yapılan değişiklikler e-posta hizmetinizle eşitlenir. Android’de tam kişi eşitlemeyi etkinleştirmek için Ayarlar bölümünden hesabınıza gidin ve Kişileri Eşitle’ye dokunun.

Daha sonra kişileri kaldırmak isterseniz, Outlook’taki düğmenin durumunu değiştirerek kişilerin adres defterinizden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

29.7.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.