iOS ve Android için Outlook için yeni erişim ve güvenlik denetimleri

iOS ve Android için Outlook için yeni erişim ve güvenlik denetimlerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bugünkü güncellemeyle, Outlook artık Office 365'teki Exchange Online posta kutuları için Active Directory Kimlik Doğrulama Kitaplığı (ADAL) tabanlı kimlik doğrulamasını kullanıyor ve daha önce kullanılan temel kimlik doğrulama yönteminin yerini alıyor. Bu yeni kimlik doğrulama yöntemi, BT yöneticilerinin Office 365'te oturum açmak için yeni erişim senaryoları yapılandırmasına ve kuruluşlarındaki mobil cihazlarda Outlook'u daha iyi kontrol etmesine ve yönetmesine olanak tanır.

ADAL tabanlı kimlik doğrulamaya hızlı giriş

ADAL tabanlı kimlik doğrulama yığını, Outlook'un Office 365 ile tarayıcı tabanlı kimlik doğrulaması yapmasına olanak tanır. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda Office uygulamaları tarafından kullanıldığında, kullanıcılar kimlik doğrulaması yapmak için kimlik bilgilerini sağlamak yerine doğrudan Office 365'in kimlik sağlayıcısında (Azure Active Directory) oturum açar. Outlook'a. Aşağıdaki ekran görüntüsü, Outlook'tan bir Office 365 Exchange Online posta kutusuna bağlanırken kullanıcılar için yeni oturum açma deneyimini gösterir.
iOS ve Android için Outlook 1 için yeni erişim ve güvenlik denetimleri
Office 365 için yeni ADAL oturum açma sayfası.
Bu yeni oturum açma yöntemi, Office 365 için OAuth ve çok faktörlü kimlik doğrulama desteği dahil olmak üzere BT için yeni avantajlar sağlar.

Office 365 için OAuth

ADAL tabanlı oturum açma, Office 365 hesapları için OAuth'u etkinleştirerek Outlook'a kullanıcının kimlik bilgilerine erişim gerektirmeden e-postaya erişmek için güvenli bir mekanizma sağlar. Oturum açıldığında, kullanıcı doğrudan Office 365 ile kimlik doğrulaması yapar ve karşılığında Outlook'un posta kutunuza erişimini sağlayan bir erişim belirteci alır.
Outlook, Outlook.com, OneDrive, Dropbox, Box ve Gmail için zaten OAuth'u kullanıyor. Şirket içi Exchange Server, OAuth'u desteklemediğinden, bu kullanıcılar için temel kimlik doğrulamasını kullanmaya devam ediyoruz. Office 365 Ağı üzerinde Exchange için kullanıcı kimlik bilgilerini nasıl güvence altına aldığımız hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

Office 365 çok faktörlü kimlik doğrulama desteği

Outlook artık Office 365 için çok faktörlü kimlik doğrulamayı destekliyor Çok faktörlü kimlik doğrulama, bulut hizmetleri için kullanıcı oturum açma işleminin tek bir parolanın ötesinde güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Etkinleştirildiğinde, kullanıcıların şifrelerini doğru bir şekilde girdikten sonra akıllı telefonlarında bir telefon görüşmesi, metin mesajı veya uygulama bildirimini onaylamaları gerekir. Yalnızca bu ikinci kimlik doğrulama faktörü karşılandıktan sonra oturum açabilirler.
Yöneticiler, TechNet'te Office 365 için çok faktörlü kimlik doğrulamayı açma hakkında daha fazla bilgi edinebilir .
iOS ve Android 2 için Outlook için yeni erişim ve güvenlik denetimleri

Kullanıcılar için basit bir oturum açma deneyimi

Bu güncelleştirmeyle, kullanıcılar artık Outlook'tan bir Office 365 posta kutusuna bağlanmak için bir "Office 365" oturum açma kutucuğuna sahip olur. Birçok kullanıcı Office 365 e-postalarına erişmek için "Exchange" kutucuğunu seçmeye alıştığından, kullanıcıların takılıp kalmasını önlemek için oturum açma sürecine zeka ekledik. Bir Office 365 kullanıcısı, Exchange'i alışkanlıktan veya yanlışlıkla seçerse, Outlook, kullanıcıyı yeni ADAL oturum açma yöntemiyle oturum açmaya yönlendirecektir.
Elbette, temel kimlik doğrulamasını kullanarak Office 365'te oturum açmış milyonlarca kullanıcımız da var. Önümüzdeki hafta boyunca, tüm Office 365 kullanıcıları, yeni ADAL oturum açma sayfasını tetikleyecek olan yeniden oturum açma istemi alacak. Bu, hesaplarını otomatik olarak temel kimlik doğrulamasından OAuth'a dönüştürecektir. Çok faktörlü kimlik doğrulama ilkeleri uyguladıysanız, bunlar hemen yürürlüğe girer.
iOS ve Android 3 için Outlook için yeni erişim ve güvenlik denetimleri
Tüm Office 365 kullanıcıları, hesaplarını otomatik olarak temel kimlik doğrulamadan ADAL tabanlı kimlik doğrulamaya geçiren Outlook'ta bu istemi alır.

Gelmek için daha fazla

ADAL tabanlı kimlik doğrulama yığını ayrıca, Office 365 için yerleşik mobil cihaz yönetimi (MDM) ile Intune ve Enterprise Mobility Suite'in MDM ve mobil uygulama yönetimi (MAM) özelliklerine yönelik yakında sunacağımız desteğin temelini oluşturur Biz şöyle açıkladı ve gösterdi bizim son Ignite Konferansı'nda (02:00 saat işareti başlayarak), Outlook, yakında posta kutusu verilerini korumak ve kuruluşunuzdaki mobil aygıtları yönetmek için bu denetimleri destekleyeceğiz. Daha fazla ayrıntı için Office blogunu izlemeye devam edin.
 

17.08.2021

Diğer Haberler