Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Intune Yönetilen Tarayıcı artık Azure AD SSO ve Koşullu Erişimi destekliyor!

Merhaba Millet,
Blogu takip ediyorsanız, Azure AD Koşullu Erişim'in (CA), Office 365'e ve Azure AD ile kullandığınız diğer tüm uygulamalara erişimin güvenliğini kolayca sağlamanıza olanak tanıdığını bilirsiniz. Şimdiye kadarki en hızlı büyüyen özelliğimizdir ve 23 milyondan fazla kullanıcı artık koşullu erişim politikalarıyla korunmaktadır! Ortaya çıkarken, Koşullu Erişimi nasıl iyileştirebileceğimize ve bundan sonra ne görmek istediğinize ilişkin geri bildirimlerinizi yakından dinledik.
Sizin gibi müşterilerin en çok talep ettiği özelliklerden biri, Intune Yönetilen Tarayıcı ile entegrasyondur. Bugün, genel önizleme aşamasında olan iki geliştirmeyi duyurmaktan heyecan duyuyorum:
  • Intune Yönetilen Tarayıcı SSO: Çalışanlarınız, yerel istemciler (Microsoft Outlook gibi) ve tüm Azure AD bağlantılı uygulamalar için Intune Yönetilen Tarayıcı arasında Çoklu Oturum Açma'nın keyfini çıkarabilir.
  • Intune Tarafından Yönetilen Tarayıcı Koşullu Erişim Desteği : Artık çalışanların uygulama tabanlı Koşullu Erişim ilkelerini kullanarak Intune Tarafından Yönetilen tarayıcıyı kullanmasını zorunlu kılabilirsiniz.
Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Intune Yönetilen Tarayıcıda Azure AD bağlantılı uygulamalarda Çoklu Oturum Açma

iOS ve Android'deki Intune Yönetilen Tarayıcı uygulaması artık Azure AD bağlantılı tüm web uygulamalarına (SaaS ve şirket içi) SSO'dan yararlanabilir. iOS'ta Microsoft Authenticator uygulaması veya Android'de Intune Şirket Portalı uygulaması mevcut olduğunda, Intune Yönetilen Tarayıcı kullanıcıları, kimlik bilgilerini yeniden girmek zorunda kalmadan Azure AD bağlantılı web uygulamalarına erişebilir.
iOS cihazlarda daha iyi bir oturum açma deneyimine sahip olmanın ne kadar basit olduğunu görelim!
  • En son Intune Yönetilen Tarayıcıyı yükleyin Uygulamayı ilk kez kullanırken, Microsoft Authenticator uygulamasını yükleyerek Tek Oturum Açma'dan yararlanabilirsiniz. Bu adımı tamamlayın.
  • Oturum açın ve Çoklu Oturum Açma ile Azure AD bağlantılı uygulamalarınızdan herhangi birine gidin. Tüm uygulamalara Tek Oturum Açma sağlamak için cihazınızı kaydetmeniz istenecektir. Bu kadar!
    Bu özellik, Azure AD Uygulama Ara Sunucusu ile Intune Yönetilen Tarayıcı arasında daha önce duyurulan tümleştirmemizi genişletir .

16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.