'Inside the Music', Microsoft'taki bir Ordu veterineri Beyaz Saray'ın dekorlarını alıyor ve Windows 10 şu anda 300 milyon aktif cihazda bulunuyor - Hafta Sonu Okuma: 6 Mayıs baskısı

Microsoft'ta bu hafta, müzik ilham perilerimiz arasında, bir Ordu veterineri ve Microsoft'ta kendini tarif eden bilgisayar Beyaz Saray'da onurlandırıldı ve Windows 10 şu anda dünya çapında 300 milyon aktif cihazda çalışıyor. Hadi başlayalım:

Yeni müzikler, yeni sesler. Yıllar içinde Microsoft, şirketin kar amacı gütmeyen yazılımı ve hibe programı aracılığıyla alternatif kar amacı gütmeyen radyo istasyonu KEXP ile ortaklık yaptı. Ve şimdi seattle center'da 8 Mayıs'a kadar devam eden özel bir enstalasyon olan "Inside the Music", yenilikçi ilişkilerinin en son tezahürüdür. Emily Alhadeff, Inside the Music'in ziyaretçilerin ağlı bir alandaki etkileşimlerini okumak için Kinect sensörlerini kullandığını ve "sezgisel ve sonsuza dek değişen bir müzikal sergi oluşturduğunu" yazıyor. "Müzikal akupunktur gibi, her basınç noktası bir ses vücudundan yeni bir tepki ortaya çıkarır."

YouTube Videosu

Ordu veterineri olan Microsoft çalışanı Ryen Macababbad, mesleğine getirdiği "tutku" nedeniyle Perşembe günü Beyaz Saray'da Michelle Obama tarafından onurlandırıldı. Etkinlik, hizmet üyelerinin, gazilerin ve ailelerinin hayatları boyunca başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçlara sahip olmalarını sağlamak için kamu ve özel sektörle birlikte çalışan Güçlerini Birleştirme Girişimi'ninbeşinci yıldönümü oldu. Microsoft, kurulduğu günden bu yana Güçlerini Birleştirme'yi destekledi ve Perşembe günü askeri hizmet üyeleri için kariyer eğitimi alma ve sağlama çabaları nedeniyle onurlanan şirketler arasında yer aldı. Orduda çavuş olarak Görev yaptığı Macababbad, altı yıllık hizmet ve iki denizaşırı görevden sonra ordudan ayrılmaya karar verdiğinde Lewis-McChord Müşterek Üssü'ndeki Microsoft Yazılım ve Sistemler Akademisi'ne (MSSA) kaydoldu. MSSA, büyüdüğü "bilgisayar ineğini" yeniden alevlendirip hayatı için yeni bir yol bulmasına yardım etti. Artık Azure Active Directory'de program yöneticisi.

YouTube Videosu

Microsoft, ürünün kullanıma sunulmasının bir yıl dönümüne yaklaşırken, Windows 10 dünya çapında 300 milyon etkin cihazda çalışıyor. Microsoft'un Windows ve Cihazlar Grubu'nun kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdibir blog yazısında, "Windows 10'un bir yıldan kısa bir süre içinde en büyük çevrimiçi hizmetlerden biri haline geldiğini görmekten memnunuz" diye yazdı. Ücretsiz yükseltme teklifi 29 Temmuz'da sona eriyor. Bu tarihten sonra, Windows 10'ı yeni bir cihazda almaya devam edebilecek veya 119 $ karşılığında Windows 10 Home'un tam bir sürümünü satın alabileceksiniz.

YouTube Videosu

"Aktif" demişken, ünlü dağcı Melissa Arnot, 50günde 50 ABD yüksek noktasına tırmanışları tamamlamak amacıyla Fifty Peaks Challenge için eğitmek için Microsoft Band'i kullanıyor. Arnot, Microsoft Devices Blog'daki bir konuk yazısında, "Bir dizi fitness izleme giyilebilir cihazı kullandım ve bunun farklı hissettireceğinden şüphe duyuyordum, ancak hemen olduğunu biliyordum" diye yazdı. "Grup küçük ve bileğime güzelce takıyor, daha fazla düşünmeden yapmak için orada olduğum şeyi yapmama izin veriyor - koşmak, sprint, bisiklet - . 'Her zaman açık' nabız göstergesi her zaman hızımı gösterdiğinden, kalp atış hızı bölgelerimin farkında olduğumu fark ettim."

Microsoft Band
Melissa Arnot, ön plan ve Fifty Peaks Challenge ortağı Maddie Miller.

Göletin diğer tarafında, Simon Peyton Jones, Microsoft Research'ün İngiltere'deki Cambridge laboratuvarında baş araştırmacı. , bilimde mükemmelliği tanıyan prestijli bir onur olan Kraliyet Cemiyeti Bursu'na seçildi. Peyton Jones, fonksiyonel programlama dilleri üzerine yaptığı öncü çalışmalar ve gelecek nesil için bilgisayar bilimleri eğitimine ilham verici yaklaşımıyla tanınıyor. Belki de en yaygın olarak, şimdi standart işlevsel programlama dili Haskell'intasarımına önemli katkıda bulunan ve yaygın olarak kullanılan Glasgow Haskell Derleyicisi'nin (GHC) baş tasarımcısı olarak kabul edilmektedir.

Microsoft Araştırma
Simon Peyton Jones

SharePoint ile yeniliklerin paylaşılması. Çarşamba günü San Francisco'daki Future of SharePoint etkinliğinde Microsoft, SharePoint için yeni bir bulut-ilk, mobil-ilk vizyon ve yol haritası, insanları, ekipleri ve kuruluşları akıllı olarak keşfetmelerini, paylaşmalarını ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere her yerden ve herhangi bir cihazdan içerik üzerinde işbirliği yapmalarını sağlayan yeniliklerle birlikte. Ayrıca, şirket içi müşterilerin Microsoft'un Office 365'te sunduğu yeniliğe dokunmasını sağlayan yeni karma özellikleri içeren SharePoint Server 2016'nın genel kullanılabilirliği de açıklandı.

SharePoint, bulut, mobil
SharePoint, bulut önce, mobil önce yeni bir yol haritası alır.

Windows 10'da hızlandırıyor. "Forza Motorsport 6: Apex (Beta)",artık Windows Mağazası'nda bulunan ve Forza'nın gücünü, performansını ve teker teker eylemini DirectX 12 özellikli Windows 10 bilgisayarlara getiren Haftanın Uygulamasıdır. Bu arada, Vine artık Windows 10 PC'ler ve tabletler için kullanılabilirVine'ın mobil uygulamalarında bulunan eğlenceli anları, hikayeleri ve kişilikleri sunar. Windows 10 için PBS Video uygulamasına (telefon, PC veya tablet) göz atarak emin olun; binlerce saatlik ücretsiz PBS içeriğine erişim ile "Downton Abbey" ve "Mercy Street"i izlemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Cortana entegrasyonu, uygulamayı sesinizle başlatabileceğiniz ve "PBS Video'da ne oynatıyor?" gibi şeyler söyleyebileceğiniz anlamına gelir. Videoları kişiselleştirilmiş bir İzleme Listesi'ne kaydedebilir ve farklı cihazlarda izlerken kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Windows 10, oyunlar, Forza Motorsport 6 Apex

Bu hafta Microsoft Facebook ve Instagram kanallarında, Microsoft teknolojisinin yardımıyla bulaşıcı hastalıklarla mücadele eden biyomedikal araştırmacı Alexis Kaushansky ile tanıştık. Elindeki tüm araçları kullanan Alexis, bulaşıcı hastalığın yayılmasını sona erdirmek için teknolojiyi, bilimi ve hatta siyaseti birleştirir.

https://youtu.be/gDUHmpdhIBY

Harika, yoğun bir hafta. Bu hafta sonu biraz dinlen, gelecek Cuma hafta sonu okumanın bir baskısı için tekrar burada görüşürüz.

Tarafından gönderildi Suzanne Choney
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler