p

Imagine Changing the World

Bu, dünyanın dört bir yanından Imagine Cup yarışmasına katılan yüz binlerce öğrencinin karşılaştığı zorluktur. Dünya çapındaki öğrencilere açık olan Microsoft Imagine Cup, bugün dünyanın karşı karşıya olduğu gerçek sorunları çözmeleri için onlara meydan okuyor. Şimdi 9. yılında, Imagine Cup, Yazılım Tasarımı, Oyun Tasarımı, Dijital Medya, Gömülü Geliştirme Windows Phone 7 ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı yarışma ile olimpiyatlara biraz benziyor. Dünya çapında bir etkinliğe yol açan ulusal/bölgesel finaller de vardır. Malezya ve Japonya gibi bazı ülkeler Imagine Cup'ı ulusal teknoloji müfredatına dahil etti ve üniversite diploması verilmesine katkıda bulunan olarak kabul edildi.

Bu yıl dünya çapındaki finaller Temmuz ayında New York'ta gerçekleşecek. Ancak oraya ulaşmak için, Amerikalı öğrencilerin 8-11 Nisan'da Redmond, Wash'da gerçekleşen Imagine Cup 2011 ABD Yazılım Tasarımı Finalleri'nde zafer kazanmaları veya Oyun Tasarımı, Gömülü Geliştirme, Dijital Medya, Windows Phone 7, Windows Touch, Birlikte Çalışabilirlik, Meyve Bahçesi ve BT Mücadelesi dahil olmak üzere diğer yarışmalarda dünya düzeyinde girmeleri gerekir. Yarışmacılar nakit ödüller kazanırlar, ancak daha da önemlisi prestij, tanınma ve gelecekteki kariyer yönlerinde çok gerçek bir adım kazanırlar.

Özellikle öğrenci ekiplerinden dünyanın en büyük zorluklarıyla mücadele etme temasını ele almaya yardımcı olan ve diğer insanlara bu sorunu çözmelerine yardımcı olacak büyük bir fikir hakkında bir video oluşturmalarının istendiği Dijital Medya yarışmasına katılmak için çok geç değil. Ancak çok fazla zaman kalmadı: girişler 10 Mart 11:59 GMT'de (9 Mart 15:59 PT) yapılacak.

Dijital medya yarışmasının bu yılki teması, dünyanın en zorlu sorunlarını çözmek için teknolojiyi kullanmaktır ve BM Milenyum Kalkınma hedeflarındanesinlenmektedir. Siz veya tanıdığınız bir öğrenci (16 yaşın üzerinde, tam zamanlı olarak lise veya koleje kaydoldu) girmekle ilgileniyorsanız, kurallar buradabulunabilir. Girmek istemeseniz veya giremeseniz bile, dijital medya girişlerinin geçerli turu için oylamaya buradankatılabilirsiniz.

İşte Imagine Cup 2010'dan dünya çapında dijital medya birinci, ikinci ve üçüncülük kazananları.

Ayrıca, Birlikte Çalışabilirlik Mücadelesi'ne katılmak için hala zaman var - bu, son tarihi 27 Nisan olan daha derinlemesine bir meydan okumadır. Öğrenciler, dünyanın en zorlu sorunlarını çözmek için teknolojiyi kullanma temasına bağlı kalmakla birlikte, teknik köprüler kurmak, teknolojileri harmanlamak ve insanları, verileri ve çeşitli sistemleri yeni yollarla bağlamak için becerilerini kullanmaya teşvik edilir. Amaç, ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımlar da dahil olmak üzere farklı satıcılardan gelen çığır açan Microsoft teknolojilerini ve teknolojisini kullanarak çığır açan bir uygulama oluşturmaktır. Birlikte Çalışabilirlik Mücadelesihakkında daha fazla edinin.

Tarafından gönderildi Owen Linderholm
Direktör, Microsoft Haber Merkezi

04.11.2021

Diğer Haberler