Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

ICYMI – Microsoft Build 2020'den En İyi Duyurular

1 milyar Windows 10 cihazının tümü için geliştirmeyi kolaylaştıracak yeni araçları ve güncellemeleri sunduğumuz, tamamen sanal ilk Microsoft Build'in üzerinden bir ay geçti. Windows için heyecan verici bir zaman ve etkinliği kaçırdıysanız veya yalnızca duyuruları yeniden yaşamak istiyorsanız, Windows haberlerinin en önemli parçaları burada!

Proje Buluşması

Project Reunion , Win32 ve Evrensel Windows Platformu (UWP) API'leri arasındaki engeli ortadan kaldırıyor. WinUI 3 Önizleme 1 ve WebView2 ile başlar .
WinUI , hem Win32 hem de UWP genelindeki tüm Windows uygulamaları için modern, kusursuz UI'ler oluşturmayı kolaylaştırır. Yüksek düzeyde optimize edilmiş bir C++ çekirdeği tarafından desteklenmektedir ve sizi asla güncelleme yapmaya zorlamaz. WinUI'nin ne, neden ve nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.
WebView2 kontrolü gömmek web teknolojileri sağlar (HTML, CSS ve JavaScript) Yerel uygulamanın farklı yerlerinde veya tek bir WebView'da içindeki tüm yerel uygulamayı kurmak  , Microsoft Kenardan (Krom)  render motoru olarak. Önizleme, erken prototip oluşturma ve API'yi şekillendirmeye yardımcı olacak geri bildirim toplama amaçlıdır. Microsoft Edge'deki yeni her şeye göz atın.

Windows Terminali 1.0

Windows Terminali Build 2019 sırasında duyurulduğundan beri geliştirici topluluğuyla birlikte çalışan 1.0 burada. İş akışınızı iyileştiren ve özelleştirme seçenekleri eklemenize olanak tanıyan sekmeler ve bölmeler ve GPU Hızlandırılmış İşleme dahil özelliklerle doludur. Kendin için gör!

Linux Güncellemeleri için Windows Alt Sistemi (WSL)

WSL için bu ay için iki güncelleme duyurduk ve mevcut yol haritasına bir göz attık. Şimdilik, WSL'nin tüm Linux uygulamalarını ve araçlarını daha hızlı çalıştırmasını istedik. Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesiyle sağlanan WSL 2, gerçek bir Linux çekirdeğiyle tam sistem çağrısı uyumluluğu sunar ve önceki WSL sürümlerine kıyasla 3-6 kat daha hızlıdır.
Başarılı bir önizleme döneminin ardından Windows için Docker Desktop, Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesine yüklendiğinde varsayılan olarak WSL 2'nin üzerinde çalışacak ve bu da Docker Desktop'ı Windows Home kullanıcılarına da getirecek  Kapsayıcılar daha hızlı açılır ve ana makinede daha az kaynak tüketir.
Tam WSL yol haritası hakkında daha fazla bilgi edinin.

Microsoft PowerToys (0,18)

0.18 sürüm döngüsü için üç büyük hedefimiz vardı: PowerToys Run, Klavye yöneticisi ve yeni ayarlar sistemine geçiş. Bu aynı zamanda otomatik güncelleme sistemini ilk kez test edeceğiz. Yamayı alın.
Geliştiriciler, ek Microsoft Build içeriğini burada bulabilirsiniz . Kaçırdıklarınızı yakalamak için öne çıkanları izlediğinizden emin olun.
 

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.