Alışveriş Sepetim

ICYMI – Microsoft Build 2020'den En İyi Duyurular

1 milyar Windows 10 cihazının tümü için geliştirmeyi kolaylaştırmak için yeni araçlar ve güncellemeler ortaya çıkardığımız ilk, tamamen sanal Microsoft Build'den bu yana bir ay geçti. Windows için heyecan verici bir zaman ve etkinliği kaçırdıysanız veya sadece duyuruları yeniden yaşamak istiyorsanız, işte Windows haberlerinin en iyi parçaları!

Proje Buluşması

Project Reunion, Win32 ve Evrensel Windows Platformu (UWP) API'leri arasındaki engeli yıkıyor. WinUI 3 Preview 1 ve WebView2 ile başlar.

WinUI, hem Win32 hem de UWP'deki tüm Windows uygulamaları için modern ve sorunsuz UI'ler oluşturmayı kolaylaştırır. Son derece optimize edilmiş bir C++ çekirdeği tarafından desteklenmektedir ve sizi asla güncellemeye zorlamaz. WinUI'nin ne, neden ve nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

#DYK WinUI 3 Preview 1 artık #UWP uygulama geliştiricileri ve masaüstü (Win32) uygulamaları için #WinUI kullanımı sağlar? #MSBuild

— Windows Developer (@windowsdev) May 20, 2020

 

WebView2 denetimi, web teknolojilerini (HTML, CSS ve JavaScript) yerel uygulamanızın farklı bölümlerine katıştırmanıza veya işleme altyapısı olarak Microsoft Edge (Chromium) ile tüm yerel uygulamayı tek bir WebView içinde oluşturmanıza olanak tanır. Önizleme, erken prototip oluşturma ve API'yi şekillendirmeye yardımcı olmak için geri bildirim toplamak içindir. Microsoft Edge'den gelen yeniliklere göz atın.

? Sonunda yeni Microsoft Edge'i piyasaya sürdüğünden beri ilk #MSBuild zamanı geldi!

Bu yıl #MSBuild'da Collections x @Pinterest işbirliği, otomatik profil değiştirme, yeni WebView2 önizleme SDK'ları ve çok daha fazlası gibi yeni yenilikleri duyurmaktan heyecan duyuyoruz. ?

— Microsoft Edge Dev (@MSEdgeDev) May 19, 2020

 

Windows Terminal 1.0

Windows Terminal'in Build 2019 sırasında duyurulmasından bu yana geliştirici topluluğuyla birlikte çalışan 1.0 burada. sekmeler ve bölmeler ve GPU Hızlandırılmış İşleme dahil olmak üzere iş akışınızı geliştiren ve özelleştirme seçenekleri eklemenize olanak sağlayan özelliklerle doludur. Kendiniz görün!

Windows Terminal 1.0 piyasaya sürüldü!! Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim! ??? https://t.co/VpnwIDHCxM

— Kayla Tarçın ? (@cinnamon_msft) May 19, 2020

 

Linux Güncelleştirmeleri için Windows Alt Sistemi (WSL)

WSL için, bu ay için iki güncelleme duyurduk ve mevcut yol haritasına bir göz attık. Şimdilik WSL'nin tüm Linux uygulamalarını ve araçlarını daha hızlı çalıştırmasını istedik. Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi aracılığıyla kullanılabilen WSL 2, gerçek bir Linux çekirdeğiyle tam sistem çağrısı uyumluluğu sağlar ve WSL'nin önceki sürümlerine kıyasla 3-6 kat daha hızlıdır.

Başarılı bir önizleme döneminin ardından, Windows için Docker Desktop artık Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi yüklendiğinde WSL 2'nin üzerinde çalışacaktır, bu da Docker Desktop'ı Windows Home kullanıcılarına dagetirecektir. Kapsayıcılar daha hızlı önyüklenir ve ana makinede daha az kaynak tüketir.

WSL yol haritasının tamamı hakkında daha fazla bilgi edinin.

İşte bu yıl için WSL yapı duyurularımızla ilgili tüm detaylar! WSL' ye gelen Linux GUI uygulamaları, GPU hesaplaması ve basitleştirilmiş komut satırı yüklemeleri hakkında daha fazla bilgi edinin! https://t.co/j50ZPQr1H5

— Craig Loewen (@craigaloewen) May 19, 2020

 

Microsoft PowerToys (0.18)

0.18 sürüm döngüsü için üç büyük hedefimiz vardı: PowerToys Run, Klavye yöneticisi ve yeni ayarlar sistemine geçiş. Ayrıca otomatik güncelleme sistemini ilk kez test edeceğiz. Yamayı getir.

Bugün 0.18.0 #PowerToys sevk ettik. PowerToys Run, Keyboard remapper'a ekledik ve her zaman olduğu gibi https://t.co/sEKRCKTYVC #MSBuild ?? birçok hatayı düzelttik pic.twitter.com/PSuKziGMTy

— Clint Rutkas (@ClintRutkas) May 19, 2020

 

Geliştiriciler, buradaek Microsoft Build içeriği bulabilirsiniz. Kaçırdıklarına yetişmek için önemli anları izlediğinden emin ol.

 

28.10.2021

Diğer Haberler