p

Hoş Geldiniz Açık Web Belgeleri

Bugün, yüksek kaliteli, tarayıcı agnostik, topluluk odaklı web geliştirici belgelerini sürdürülebilir bir şekilde desteklemeye adanmış yeni bir kolektif olan Open Web Docsiçin desteğimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız. Open Web Docs, herhangi bir satıcı veya kuruluşa bağımsız olarak web geliştirici belgelerinin geliştirilmesini ve bakımını desteklemek için tam zamanlı yazma personeli istihdam eder.

Bu duyuru, başta MDN Web Dokümanları olmak üzere kritik web geliştirici belgelerinin sağlığına ve sürdürülebilirliğine katkıda bulunmaya yönelik devam eden taahhüdümüze dayanmaktadır. Microsoft, Coil ve Google'a Kurucu Sponsor olarak Mozilla, Samsung ve W3C'ninek desteğinin yanı sıra bireysel ve organizasyon destekçileri topluluğunun cömert katkılarına katılıyor.

Open Web Docs bugün piyasaya sürülecek ve daha fazla yol haritası ayrıntıları yakında gelecek. Kolektifin ilk hedefleri, MDN'nin son altyapı geçişini desteklemeye ve MDN Web Dokümanları'ndaki temel web teknolojisi belgelerine, tarayıcı uyumluluk verilerine ve JavaScript belgelerine katkıda bulunmaya odaklanmıştır. Web Belgelerini Aç toplu sayfasında , GitHub'daveya güncelleştirmeleriçin @OpenWebDocs izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

– Kyle Pflug, Baş PM Lideri, Microsoft Edge Geliştirici Deneyimi

28.10.2021

Diğer Haberler