Alışveriş Sepetim

Hızlı için Windows 10 Insider Preview Build 17127 Duyurusu


GÜNCELLEME 3/23: Windows 10 Insider Preview Build 17127'yi (RS4) Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 17127'yi (RS4) Windows Insider'lara sunuyoruz.

Derleme 17127'deki yenilikler

Cortana İyileştirmeleri

Yeni bir profil sayfası! Favori yerlerinizi eklemeniz ve düzenlemeniz için Cortana'da sunucu destekli yeni bir profil sayfası sunuyoruz. Eklediğiniz yerler, günlük işe gidip gelmeniz için size trafik güncellemeleri vermek için kullanılır ve yerlerinize vardığınızda veya ayrıldığınızda kolayca hatırlatıcılar ayarlamanıza olanak tanır. Bu sayfaya ulaşmak için Cortana'nın Defter bölümüne gidin ve adınızın sağındaki düğmeyi tıklayın. Bu, tüm Cortana pazarlarında* mevcuttur.
ortana not defteri, Cortana Hakkımda sayfasının yanında.
Bu, yakında İlgi Alanlarınızı, Ailenizi, Hesaplarınızı ve daha fazlasını kapsayacak şekilde yerlerin ötesine geçecek. Güncellemeler için takipte kalın!
Cortana'nın yeni Dizüstü Bilgisayarı geliştirilmiş performansla uluslararası hale geliyor:  Build 17063 ile duyurulan güncellenmiş Dizüstü Bilgisayar tasarımımız hakkında harika geri bildirimler aldık ve bu yeni tasarımın artık Cortana'nın desteklendiği tüm pazarlarda* ve dillerde kullanılabildiğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Ek olarak, Notebook'un daha hızlı yüklenmesini sağlayacak birkaç performans iyileştirmesi yapılmıştır. Bazı deneyimlerin bulunduğunuz pazara bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.
Defterde Beceri kullanmayı öğrenin: Cortana'nın Not Defterindeki (Hava Durumu, Spor ve Haberler gibi) Varsayılan Beceriler, şimdi başlamanız için Cortana'ya sorabileceğiniz sorular için bir dizi ipucu ile birlikte gelir; öneriyi tıklayın, kendiniz yazın, ya da sadece Cortana ile konuşun, o istediğiniz bilgileri alacaktır.
Cortana'nın Not Defteri'ndeki Varsayılan Beceriler (Hava Durumu, Spor ve Haberler gibi) artık başlamanız için Cortana'ya sorabileceğiniz sorular için bir dizi ipucu ile birlikte geliyor.
Bugünden itibaren bu değişiklikler, desteklenen pazarlarda RS4 ve RS5 yapılarında bulunan tüm Insider'ların kullanımına sunulacak. Geri bildiriminizi buraya iletmek isteriz - Geri Bildirim Merkezi'ni açmak ve Cortana deneyiminiz hakkında bize geri bildirim göndermek için burayı tıklayın . Gözden kaçırdıysanız , e-posta araması ve daha fazlası dahil olmak üzere bize anlattıklarınıza dayanarak yaptığımız son değişikliklerin bir özetini burada bulabilirsiniz !
*Cortana pazarları: Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Avustralya, Kanada, Hindistan, İspanya, Çin, Meksika, Fransa, İtalya, Japonya, Brezilya

Windows Karma Gerçeklik

Bu derlemeyle, Windows Karma Gerçeklik Ekibi, yeni Windows Karma Gerçeklik özelliklerini denerken size birkaç şey hakkında bilgi vermek istiyor:
  • Gelen kutusu uygulamalarının Windows Karma Gerçeklik içinde yüklenememesi sorununu düzelttik.
    Yeni yerleştirilen hologramların boş göründüğü ve yerler arasında geçiş yaparken kabuğun yeniden başlatılabileceği bazı nadir durumları hala araştırıyoruz.
Windows Karma Gerçeklik hakkında geri bildirimde bulunmak için Geri Bildirim Merkezi'ni açmak için burayı tıklayın .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

  • Yükseltmeden önce telefonunuzu PC'nize bağladıysanız, yükseltmeden sonra bağlantısının kaldırıldığını görmenize neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Belirli uzantıları kapatırken Microsoft Edge'in çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
  • Microsoft Edge'de diyalogları okumak için tarama modunu kullanırken Ekran Okuyucusu'nun çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Okuma Görünümünde Microsoft Edge kullanırken sayfa yukarı ve sayfa aşağı tuşlarının çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Eylem Merkezini kapatmak için WIN+A kullandıktan sonra odağın kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Dil listenizde Japonca olmadan biçimlendirmenizi Japonca olarak değiştirirseniz, yeni yüklenen uygulamaların Başlangıç'ta görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

16.08.2021

Diğer Haberler