Hızlı için Windows 10 Insider Preview Build 17120 Duyurusu


GÜNCELLEME 3/16: Windows 10 Insider Preview Build 17120'yi (RS4) Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 17120'yi (RS4) Windows Insider'lara sunuyoruz.

Build 17120'deki yenilikler

Windows Defender Uygulama Koruması (WDAG) İyileştirmeleri

Windows Defender Uygulama Koruması (WDAG) Ekibi, kullanıcıların gelecek sürümümüzle daha iyi bir deneyim yaşamaları için yeni iyileştirmeler sundu. Kullanıcı geri bildirimlerimizi taradık ve ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için harekete geçtik. Önemli performans iyileştirmelerine ek olarak, aşağıda vurgulanan belgeleri indirme özelliği ekledik.
Performans iyileştirmeleri: Microsoft'taki ekipler, kullanıcılarımızın performansını artırmak için sürekli çalışıyor. Windows Defender Uygulama Koruması farklı değil. Yaklaşan bu özellik güncellemesinde, Uygulama Koruması için başlatma süresinde bir iyileşme göreceksiniz. Kullanıcılarımıza Windows Defender Application Guard'da Microsoft Edge'e erişirken daha iyi bir deneyim sunacak şekilde başlatma sürecini daha hafif ve daha hızlı hale getirdik.
Dosyaları ana bilgisayara indirin: Kullanıcılarımızın dile getirdiği öğelerden biri , ana bilgisayara "WDAG içinden dosya indirememe" idi. Bu, indirilen dosyalar kapsayıcının içinde sıkışıp kaldığı için genel olarak Edge için tutarsız bir deneyim yarattı. Bu sürümde, kullanıcılar WDAG gözatma oturumlarından ana bilgisayar dosya sistemine dosya indirmek için bir özelliği açabilirler. Bu özellik, Windows 10 Enterprise sürümünde mevcuttur ve açık olması gerekir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, kullanıcılar Dosyaları İndirilenler klasöründe oluşturulan bir klasöre indirebilecek ve ana bilgisayardaki tüm dosyaları açabilecektir.
Ana bilgisayara indir özelliği nasıl etkinleştirilir ve yapılandırılır:
Gereksinimler:
 • En Son Windows 10 Enterprise RS4 Yapıları.
 • Windows Defender Uygulama Koruması özelliği yüklenir.
 • Ağ izolasyon ilkeleri yapılandırılır.
Adımlar:
1. Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Defender Uygulama Koruması'na gidin.
Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Defender Uygulama Koruması'na gidin.
2. Dosyaların Windows Defender Application Guard'dan indirilmesine ve ana işletim sistemine kaydedilmesine izin ver'i seçin.
3. Etkin'i seçin ve Uygula'yı seçin
Windows Defender Application Guard'dan dosyaların indirilmesine ve ana bilgisayar işletim sistemine kaydedilmesine izin ver'i seçin ve ardından Etkinleştir ve Uygula'yı seçin.
Bu politika etkinleştirildikten sonra, Windows Defender Edge oturumunuzdan İndirilenler klasörünüze dosya indirebilirsiniz. Application Guard'daki dosyalar, İndirilenler klasörünün içine yerleştirilmiş "Güvenilmeyen dosyalar" adlı bir klasöre kaydedilecektir. İlkeyi etkinleştirdikten sonra Application Guard'dan bir dosyayı ilk indirdiğinizde bu klasör otomatik olarak oluşturulur.
Bu politika etkinleştirildikten sonra, Windows Defender Edge oturumunuzdan İndirilenler klasörünüze dosya indirebilirsiniz.
Notlar:
 • Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır.
 • Kullanıcıların indirdikleri dosyaları değerlendirmeleri ve ana bilgisayarda açılma riskini üstlenmeleri gerekecektir.
Yeni indirme özelliğimizi denemenizi ve iyileştirilmiş başlatma performansımızı değerlendirmenizi öneririz. Ürünlerimizi geliştirmeye devam ederken geri bildiriminiz ve önerileriniz bizim için önemlidir. Sen olabilir tıklayınız WDAG hakkında geri bildirim vermek için açık geri bildirim Hub'a.
Ayrıca Windows Defender Sistem Koruması için güncellemeler yaptık. Windows Defender System Guard ile, varsayılan olarak bellek bütünlüğü ile platform güvenliğinde bir sıçrama yapıyoruz ve kullanıcı tabanımıza doğuştan güvenli bir cihaz vaadi getiriyoruz. Bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ürün ekibiyle görüşmek için Windows Insider Teknik Topluluğu'ndaki gönderilerine bakın .

Windows Karma Gerçeklik

Bu haftanın başlarında, Insider'ların Build 17115'ten itibaren Windows Mixed Reality'ye bu baharda gelen en son özelliklere gizlice göz atabileceğini duyurmuştuk Bu derlemeyle, Windows Karma Gerçeklik Ekibi, yeni Windows Karma Gerçeklik özelliklerini denerken, bilinen birkaç sorun hakkında sizi bilgilendirmek istiyor:
 • Bu yapıdaki hibrit dizüstü bilgisayarlarda Windows Karma Gerçeklik için performans gerilemesi raporlarını araştırıyoruz.
 • Bazı durumlarda, gelen kutusu uygulamaları Windows Karma Gerçeklik içinde yüklenemez ve yeni yerleştirilen Hologramlar boş olabilir. Windows Karma Gerçekliği yeniden başlatmak her iki sorunu da çözmelidir.
 • Mağaza'yı Filmler ve TV'den başlatırsanız ve ardından her iki uygulamayı da kapatırsanız Windows Karma Gerçeklik çökecektir.
 • Skyloft'taki ortam sesi olması gerekenden daha yüksek.
 • Hibrit GPU'lu dizüstü bilgisayarlarda, sesi yine de duyabilmenize rağmen, video doğrudan Edge uygulamasında oluşturulan 360 videolar için oluşturulmaz.
 • 360 izleyici 360 Görüntüleyici Kenar uzantısını yükledikten sonra “Başlat” butonuna tıklayın Store uygulamasından başlatmak için başarısız olur. Geçici çözüm için Edge'i manuel olarak başlatın ve ardından 360 Viewer uzantısını etkinleştirin.
Windows Karma Gerçeklik hakkında geri bildirimde bulunmak için Geri Bildirim Merkezi'ni açmak için burayı tıklayın .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Görev Yöneticisi'ndeki bir işlem askıya alındığında veya alt işlemleri askıya aldığında, İşlemler sekmesinin Durum sütununda artık bunu belirten bir simge göreceksiniz.
 • UAC iletişim kutusunun son birkaç uçuşta doğru şekilde oluşturulmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda öğeleri sürükleyip bırakmak için dokunurken OneNote'un çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Odak belirli şifre alanlarına taşındığında dokunmatik klavyenin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Sistem yük altındayken Bluetooth farelerin performansını iyileştirdik.
 • Amharca klavyenin Win32 uygulamalarında çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • [EKLENDİ 3/14] Dolby Access uygulamasının yüklü olduğu ve Dolby Atmos'un süresi dolmuş bilgisayarlarda, Windows Ses hizmeti (audiosrv) yığın taşması istisnasıyla çöküyor ve bilgisayarda ses yok. Çözüm, sesi geri almak için Dolby Access uygulamasını kaldırmaktır.
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.08.2021

Diğer Haberler