Alışveriş Sepetim

Hızlı için Windows 10 Insider Preview Build 17112 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 17112'yi (RS4) Windows Insider'lara sunuyoruz.

Windows Karma Gerçeklik

Bu derlemede Windows Karma Gerçekliğin kullanılabilirliğini etkileyen iki sorun vardır. Windows Karma Gerçeklik, bazı fiziksel rahatsızlıklara neden olabilecek çok düşük bir kare hızında (8-10 fps) çalışır. Ve başlangıçta Windows Karma Gerçekliğin çalışmamasına neden olacak birden çok kilitlenme var. Windows Mixed Reality'nin çalışmaya devam etmesini isteyen Insider'lar için - bu sorunlar giderilene kadar yeni Insider Preview derlemelerini almayı duraklatmayı düşünebilirsiniz. Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı'na gidip "Insider Preview derlemelerini durdur" düğmesine basarak ve "Güncellemeleri biraz duraklat"ı seçerek Insider Preview derlemelerini duraklatabilirsiniz.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Ekran görüntüsü veya oyun klibi aldıktan sonra bir bildirim seçildiğinde, ekran görüntüsünü veya oyun klibini açmak yerine Xbox uygulamasının ana ekranını açmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Sürücüleri Birleştir ve Optimize Et'te EFI ve Kurtarma bölümlerinin beklenmedik bir şekilde listelenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Diskleri Birleştir ve Optimize Et'te sürücüleri optimize etmenin son birkaç uçuşta çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir sekmeyi Microsoft Edge penceresinden dışarı sürüklediğinizde, ekranın üst kenarına kadar çekip tekrar aşağı taşıdığınızda ve serbest bıraktığınızda kalıcı olarak siyah bir pencereyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Store'a ait olmayan uygulamaları Dosya Gezgini'nden çalıştırmaya çalışırken Windows 10 S'deki uyarının Dosya Gezgini penceresinin arkasında kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Klasörleri genişletmek/daraltmak için köşeli çift ayraç simgelerinden önce Dosya Gezgini gezinme bölmesinde beklenmeyen fazladan boşluk olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Odak Eylem Merkezi içinde ayarlanırsa Esc tuşuna basıldığında Eylem Merkezi penceresini kapatmama sorunu düzeltildi.
 • Etkin canlı kutucuklar Başlat'a sabitlenmişse ShellExperienceHost'un aygıtı hazırda bekletme modundan düzenli aralıklarla uyandırmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar > Sistem > Odak Yardımı > "Öncelik listenizi özelleştirin" seçeneğine gitmenin Ayarlar'ın kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • ÖNEMLİ: Bu yapıya yükseltme yapıldıktan sonra Microsoft Mağazası tamamen bozulabilir veya tamamen kaybolabilir. Microsoft Store'un nasıl geri alınacağına ilişkin bir geçici çözüm de dahil olmak üzere ayrıntılar için lütfen bu forum gönderisine bakın .
 • Yalnızca OneDrive'dan çevrimiçi olarak kullanılabilen ve daha önce bilgisayarınıza indirilmemiş (Dosya Gezgini'nde yeşil bir onay işaretiyle işaretlenmiştir) bir dosyayı açmaya çalışırsanız, bilgisayarınız hata denetimi yapabilir (GSOD). Bu dosyalara sağ tıklayıp "Her zaman bu cihazda tut"u seçerek bu sorunu çözebilirsiniz. OneDrive'dan PC'ye önceden indirilmiş olan herhangi bir isteğe bağlı dosya düzgün açılmalıdır.
 • Kullanıcı tarafından yönlendirilen ilk yeniden başlatma veya kapatmada yükleme sonrası, az sayıda cihaz, işletim sisteminin düzgün şekilde yüklenmediği ve yeniden başlatma döngüsü durumuna girebileceği bir senaryo yaşadı. Etkilenen bilgisayarlar için hızlı önyüklemeyi kapatmak sorunu atlayabilir. Değilse , bir USB sürücüsünde önyüklenebilir bir ISO oluşturmak , kurtarma modunda önyükleme yapmak gerekir ve bu, baypasa izin verecektir.
 • Filmler ve TV kullanıcısı video kitaplığına erişimi reddettiğinde ("Filmler ve TV'nin video kitaplığınıza erişmesine izin ver?" açılır penceresi veya Windows gizlilik ayarları aracılığıyla), kullanıcı "Kişisel" sekmesine gittiğinde Filmler ve TV çöker.

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.