p

Herkes için, her cihazda bir bulut

CEO olarak ilk açıklamalarımda, Microsoft'un yeni "mobil önce bulut- önce" dünyasını nasıl benimsediği hakkında konuştum. Bu taahhüdü bu kadar vurgulu bir şekilde iletmemizi heyecanlandıran müşterilerden, çalışanlardan ve iş ortaklarından bu beyanname hakkında harika geri bildirimler aldım. Kullandığım dil hakkında da bir dizi ilginç soru soruldu. Ortak bir tanesi aslında cevaplaması en basit ve en önemli olanıdır: İki şey nasıl önce olabilir?

Dürüst cevabım, bulut ve mobili iki şey olarak düşünmediğimdir. Onlar bir şeyin iki yüzü. Bulut, mobiliteyi etkinleştirmek için oluşturuldu. Ve mobil cihazlar bulut olmadan gerçekten ilgisiz.

Bu yüzden birlikte onlardan bahsediyorum. Bulutsuz mobil sınırlayıcıdır. Mobil olmayan bulut çoğunlukla gizli potansiyeldir. Ama tanıştıkları yer sihir. Ve zamanın tam ortasında, tüm günlük deneyimlerimize güç veren her yerde bulunan bilgi işlem ve ortam zekası dünyasına ulaşacağız. Bu blog gönderisi için odak noktam bu: Microsoft'un yaptığı her şey değil, özellikle Microsoft'un bulutlarının mobil cihazların bugünden itibaren daha fazlasını yapabileceği ve insanların daha üretken olmasına yardımcı olabileceği bir dünyayı nasıl etkinleştirdiği.

Cihaz türlerinin, şekillerinin, boyutlarının ve form faktörlerinin patladığı bir dünyada yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Cihazlar yeteneklerimizi göreve, içeriğe ve duruma benzersiz bir şekilde uyar. İnsan merakı ve hırsı bizi yeni şeyler yaratmaya, anları yakalamaya ve işleri halletmek için işbirliği yapmaya ittikçe, cihaz dünyasının da buna uymasını beklemeliyiz. Aslında, Windows'un devam eden evrimini yönlendiren şey budur: bu benzersiz anlara ve ortamlara mükemmel bir şekilde uyum sağlarken bu çeşitli cihaz türlerinin yeteneklerini en üst düzeye çıkarma arzusu. Ama insan faaliyetlerinin çok ırklı olmaya devam edecek olması, izole edilmiş yeteneklere sahip adalara tolerans göstermemiz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, cihaz çeşitlendirmesi daha sorunsuz bir deneyim yaratmanın önemini önemli ölçüde artırır. Ve oraya ulaşma şeklimiz bulutun içinden geçiyor.

Bulut, bir telefonun, tabletin, bilgisayarın ve TV'nin aynı sayfaya nasıl bindiği ve ekstra çaba harcamadan aralarında hareketi nasıl etkinleştirdiğidir. Bulut, bir cihazın cihazınıza nasıl dönüştüğüdür. Ve bulut, cihazınızın hayatınızınbir parçası haline gelmesi , sizin için önemli olan tüm insanlara, bilgilere ve deneyimlere bağlanarak. Ve bizim için, bulut aynı zamanda bir tabletin nasıl kullanışlı ve güçlü bir araçhaline geldiğidir .

Bu yüzden bunu göz önünde bulundurarak, herkesin kendi şartlarıyla bir şeyler yapabileceği bir dünyaya nasıl olanak sağladığımız hakkında konuşmak istiyorum.

Harika bir fikir, belirli bir cihaza geri dönmenizi beklemek zorunda kalmamalıdır. Doğru verilere sahip olmadığınız için bir müşteriyle hazırlıksız arama gecikmemelidir. Hayat, nerede ve nasıl çalıştığınız konusunda sınır koyamayacak kadar hızlı hareket eder. En iyi kamera yanınızdaki gibi, bazen doğru cihaz da elinizdeki en yakın cihazdır. Basitçe söylemek gerekirse, vizyonumuz her cihazda en iyi bulut bağlantılı deneyimi sunmaktır.

İşleri halletmede altın standart olan Office'i iPad'e getiriyoruz. Her gün bir milyar kişi Office'e güveniyor ve iPad'de kullanılabilen en iyi üretkenlik deneyimini sunan bir Word, Excel ve PowerPoint sürümü oluşturmak için özenle çalıştık. Dokunmak için sıfırdan üretilmiştir, tasarımında göz ardı edilemez bir Office'tir ve iPad için optimize edilmiştir. iPad için Office, benzersiz içerik işleme sunar ve Office müşterilerinin tüm cihazlarında beklediği benzersiz yazma, çözümleme ve sunum deneyimleri sunar. Bugün ücretsiz indirin.

Mac'te Office'i 20 yıldan fazla bir süredir teklif ediyoruz. Bir sonraki adımı atarak ve iPad kullanıcıları için de kullanılabilir hale getirmek, Office'in herkese günün herhangi bir anında bir şeyler yapma ve bir şeyler yapma gücü verme sözünü yerine getirmenin başka bir yoludur.

Ve tüm popüler platformlarda ve cihazlarda pazar lideri üretkenlik çözümleri sunmaya tamamen kararlıyız. iPad için Word, Excel ve PowerPoint, Skype, Dynamics, Xbox Music, Bing, Lync, Yammer, OneNote, iPhone ve Android telefonlar için Office Mobile, Mac Office ve Office Online gibi diğer platformlar arası uygulamalara katılır. Amacımız, kullanıcıları nerede olurlarsa olsunlar ve hangi cihazda kullanıyorlarsa, onlara yerel Office uygulamalarının tüm gücünü vererek memnun etmek olmaya devam ediyor.

Tabii ki, insanlar bugün iş üzerinde inanılmaz derecede çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar ve Office'in kutudan çıkan her görevi, senaryoyu veya gereksinimi karşılayabileceğini düşünmek saflık olur. Bu yüzden geliştiriciler çok önemlidir. İşletmeyi ileriye yönlendiren ek ve daha özel yetenekleri hayal ediyor ve inşa ediyorlar. Bu nedenle, bu platformlar arası hizmetleri geliştirmek ve sunmak için kullandığımız platformların aynısını geliştiricilere sunuyoruz. iOS, Android ve Windows cihazları için arka uçlar oluşturmak üzere Azure Mobile Services'ı kullanabilirler. Azure AD API, çoklu oturum açma ve diğer dizin hizmetlerini etkinleştirir. OneDrive, OneNote, Exchange ve SharePoint dahil olmak üzere Office 365'in tüm bileşenleri için API'lerimiz var, böylece herhangi bir cihaz platformundaki herhangi bir mobil uygulama kullanıcı verilerine sorunsuz bir şekilde erişebilir. Geliştiriciler, mobilden önce buluta sahip bu dünyanın sınırında yaşıyorlar ve benzersiz konumlarından ve fırsatlarından en iyi şekilde elde etmelerine yardımcı olmaya kararlıyız. İnsanlara işleri halletme gücü verme konusundaki bağlılığımızı ve tutkumuzu paylaşıyorlar.

Aynı zamanda, bu gücün yönetilmesi gerekiyor. Eminim Büyücünün Çırağı'nın hikayesini biliyorsundur. Olmayana kadar her şey harika. Ve eğer yönetim ve güvenlik sizi kurtardıklarına göre daha fazla zaman ve para alıyorsa, verimlilik kazancı nerede?

Bu yüzden sadece deneyimin bir boyutuna odaklanmıyoruz. Uygulamaları ve hizmetleri kullanan kişiler işlerin sorunsuz olmasını ister. Aygıt türüne bakılmaksızın bir oturum açma, bir dosya kümesi, tek bir tutarlı kimlik. Bu makul bir istektir, ancak bu kullanıcıları destekleyen kişiler bunun her zaman bu kadar basit olmadığını bilir. Bu nedenle, bu cihazların yönetilmesini ve güvenliğini sağlamanın kullanımı kadar kolay hale getirilmesi için yeni Enterprise Mobility Suite'imizi de kullanıma sunduk. Yani çalışanlar istedikleri yere gitmekte özgürler, veriler olmaması gereken yere varmadan. Ayrıca kurumsal kimliğinizi Salesforce.com, Box ve Google Dokümanlar gibi diğer uygulamalara ve hizmetlere de genişletebilir. Şimdi, insanların daha az işle daha fazla iş yapmalarına yardımcı olan aynı bulut, BT'nin de aynısını yapmasına yardımcı olacaktır.

Önümüzdeki hafta Windows, Windows Phone, Xbox ve Azure gibi önemli platformlarla nereye gittiğimizi paylaşacağımız geliştirici konferansımız BUILD'den birkaç gün uzaktayız. BUILD ayrıca şirketimizin belirleyici özelliklerinden birini vurgulamak için harika bir forumdur: Şirket olarak ilk günlerimizden itibaren geliştiricilerin, işletmelerin ve ürünlerimizi kullanan insanların çeşitli ama iç içe geçmiş ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman eşit derecede bağlı kaldık. Bu üç kitleyi ortak bir deneyim, teknoloji ve araç seti etrafında birleştiriyoruz. Uygulama ve hizmetleri yazma ve dağıtma araçları, cihazları yönetme ve güvenlik sağlama araçları ve işleri halletme araçları. Hepsi bulutun içinde birbirleriyle birlikte çalışıyor. Bulutun tam potansiyelini gerçekleştirebilmesi için bu üç seçim bölgesinin ihtiyaçlarının bütüncül, bütünleşik bir şekilde ele alınması gerekir. Microsoft bunu yapmak için benzersiz bir konumdadır.

Bulut, desteklenen herhangi bir cihaza yürüyebileceğiniz, oturum açabileceğiniz, işbirliği kurabileceğiniz, iletişim kurabileceğiniz ve kreasyonlarınızı dünyayla paylaşabileceğiniz bir dünyaya olanak tanır. Ne yaptığınız, nerede yaptığınız veya hangi cihazı kullandığınız önemli değildir. Bulut yardım etmek için orada.

Birlikte oraya gidiyoruz. Sevdiğiniz cihazların, SEVDIĞINIZ hizmetlerle BT ve geliştiricilerin sevdiği şekilde çalıştığı bir dünyaya. İş, oyun ve aradaki her şey için.

01.11.2021

Diğer Haberler