Hazır olun: Hibrit çalışma zordur. Microsoft Teams ve Office 365'in size nasıl yardımcı olabileceği aşağıda açıklanmıştırSon 18 ayda uzaktan çalışmaya geçiş, Sanayi Devrimi'nden bu yana çalışma kültüründeki en önemli değişikliklerden biridir. Bu değişikliğin müşterilerimizi ve Microsoft çalışanlarımızı nasıl etkilediğini anlamak için düzenli araştırmalar ve şirket içi anketler yürütüyoruz. Son Çalışma Trendi Endeksimizde bildirildiği gibi , anket verileri 160.000 kişiyi işe gönderdiğimiz ve 25.000 yeni çalışanı uzaktan işe aldığımız bir yılda, dahil olduklarını bildiren Microsoft çalışanlarının yüzdesinin tüm zamanların en yüksek yüzde 90 olduğunu gösteriyor. .
Ancak bu eğilimin giderek karmaşıklaşan hibrit çalışma dünyasında devam edeceğinin garantisi yok. Yeni başlayanlar için, çalışan beklentileri değişti. Geçen yılın İş Eğilimi Endeksi raporu, çalışanların yüzde 73'ünün uzaktan çalışmaya devam etme seçeneğini isterken, yüzde 67'sinin daha fazla yüz yüze katılım istediğini gösterdi. Bu melez iş paradoksu bizim yeni normalimiz ve hazırlıksız bir şekilde bir araya gelme yeteneğimiz zor olacak.
Çalışanlar, yüz yüze ve uzaktan çalışma arasında zaman ayırdıkları bir moda alıştıkça, çoğu kuruluş hazırlıklı değildir. Hibrit çalışma zordur. Uzak katılımcılar kendilerini görünmez ve duyulmamış buluyor. Yüz yüze katılımcılar kapsayıcı olmak istiyor ancak etkili karma toplantılar yürütecek donanıma sahip değiller. Göze çarpan bir örnek: konferans salonları, hibrit toplantıların çoğunun gerçekleştirileceği alanlar, hibrit toplantıları etkin bir şekilde kolaylaştırmak için doğru donanıma, yazılıma veya mobilyalara sahip değil. Frost & Sullivan'a 1 göre , dünya çapındaki yaklaşık 90 milyon toplantı odasından yalnızca yüzde 7,8'i video etkindir ve bu da uzak katılımcılar için kötü bir deneyim yaratır.
Sizin gibi biz de hala öğreniyoruz, ancak deneyimlerimize göre hibrit toplantılar başarılı bir çalışma kültürü oluşturmanın anahtarıdır. İyi yapıldığında hibrit toplantılar herkesin dahil olduğunu hissetmesine yardımcı olur ve daha iyi bağlantılar, işbirlikleri ve üretkenlik için ortam ve araçlar sağlar. Kapsayıcı toplantılar sağlamak ve esnek bir çalışma kültürü için sağlam bir temel oluşturmak için çoğu kuruluşun şimdi yapabileceği üç “ABC” uygulaması belirledik :
  1. Ses: Konuşurken herkesin duyulabilmesini sağlamak için, odada merkezi bir A/V sistemi olmadığında Microsoft Teams sertifikalı bir hoparlör diski kullanın ( yapılması gereken teknoloji için BT kılavuzumuza bakın ).
  2. Dizüstü bilgisayarınızı getirin: Yüz yüze olduğunuzda dizüstü bilgisayarınızı getirin ve toplantıya kameranız açık, mikrofonunuz ve sesiniz kapalı olarak katılın. Yeni bir toplantı standardı haline gelen sohbetler, canlı tepkiler ve el kaldırma yoluyla herkes katılabilir.
  3. İşbirliği yapın: Her karma toplantı için odada bulunan bir toplantı kolaylaştırıcısı atayın . Kolaylaştırıcı, toplantı sohbetini yöneterek, el kaldırarak ve Teams toplantısı aracılığıyla doğrudan paylaşılacak içeriği yöneterek tüm katılımcılar arasında katılım ve işbirliği sağlar. 
Hepimiz bu yeni iş dünyasında pratik rehberliği öğrenmeye ve paylaşmaya devam ederken, Microsoft hibrit inovasyona yatırım yapmaya kararlıdır. Microsoft Teams ve Office 365'teki, nerede çalışırlarsa çalışsınlar, çalışanların farklı ihtiyaçlarını ve çalışma tarzlarını desteklemek için tasarlanmış en yeni özelliklere bir göz atalım.

Yalnızca yüz yüze katılımcılar için değil, herkes için tasarlanmış fiziksel ofis alanları

Haziran ayında, Teams Rooms için ön sıra , Surface Hub'da yenilenen Teams deneyimi ve odada fiziksel olarak birlikte olsanız da olmasanız da görsel işbirliğini mümkün kılmak için geliştirilmiş bir Microsoft Whiteboard gibi kapsayıcı karma toplantıları desteklemek üzere tasarlanmış yeni özellikleri duyurduk Bugün, yeni bir akıllı kamera kategorisiyle Teams Rooms inovasyonunda bir sonraki dalgayı duyuruyoruz Bu yeni akıllı kamera kategorisine güç sağlayan üç benzersiz teknoloji var:
  • Yapay zeka destekli aktif konuşmacı takibi , oda içi kameraların odada kimin konuştuğunu algılamak için ses, yüz hareketleri ve jestleri kullanmasını ve daha yakın bir perspektif için yakınlaştırmasını sağlar.
  • Oda içi katılımcıların kendi video bölmelerine yerleştirilmesine izin veren birden çok video akışı .
  • Kayıtlı kullanıcıların profil adlarını video bölmelerinde tanımlayacak ve görüntüleyecek olan kişi tanıma .
Akıllı kameralar Teams'de Dinamik Görünüm ile eşleştirildiğinde, herkesin görüldüğünü ve temsil edildiğini hissettiği daha adil toplantı deneyimleri sunabilirsiniz. Kişiler toplantıya katıldıkça, Teams toplantının çeşitli öğelerini otomatik olarak ayarlar, böylece uzaktaki katılımcılar odayı ve içeriği kolaylıkla görebilir. Jabra, Neat, Poly ve Yealink gibi sektör lideri ortaklarla olan yakın ortaklığımız sayesinde, bu özellikler önümüzdeki aylarda orijinal ekipman üreticilerinin (OEM'ler) kullanımına sunulacak ve gelecek yıl boyunca güncellemeler olarak sunulacaktır. Teknoloji Topluluğu blogumuzda daha fazla bilgi edinin .

Toplantı odalarındaki kişilerin daha dinamik bir şekilde katkıda bulunmasına yardımcı olmak için, odadaki katılımcıların sohbet, canlı tepkiler ve Microsoft Beyaz Tahta gibi etkileşim özelliklerine hızlı erişim sağlamak için Teams mobilde arkadaş modunu güncelliyoruz Ayrıca, bir toplantıya katılma, PowerPoint yayınlama, odanın sesini kapatma, oda kameralarını açıp kapatma ve daha fazlası gibi toplantı ve cihaz kontrollerine erişmeyi kolaylaştırıyoruz. Güncellenmiş arkadaş modu deneyimi önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacak.

Toplantı planlama ve işbirliği de daha kolay olacaktır. Outlook'taki yeni özellikler, ekip arkadaşlarının ne zaman ve nerede çalıştıkları ve toplantılara nasıl katılacaklarıyla ilgili ayrıntıları yakalar. Yeniden tasarlanan Çalışma saatleri , başkalarının ne zaman ve nerede çalışacağınızı bilmeleri için çalışma programı ayrıntılarını doğrudan takviminize eklemenize olanak tanır. Yeni LCV özelliği, kişilerin bir toplantıya yüz yüze mi yoksa çevrimiçi mi katılacaklarını belirlemelerine olanak tanır, böylece toplantı planlayıcıları video konferans kaynakları olan bir oda rezervasyonu yaparak veya bir konuşmacı paketi getirerek en iyi şekilde hazırlanabilir. Outlook'taki yeni karma iş deneyimleri, gelecek yılın başlarında kullanıma sunulacak.

Sıcak desking Microsoft Takımlar ekranlarda deneyim insanlar bulmak ve ofiste esnek çalışma alanları ayırmak için izin verir. Outlook veya Teams kullanarak cihazdan veya önceden yer ayırtın ve kişisel Teams takviminize, sohbetlerinize, toplantılarınıza ve daha fazlasına erişin. Teams ekranları bağımsız bir cihaz olarak veya çalışma masasında çalışırken ikinci bir ekran olarak kullanılabilir ve oturum kapatıldığında tüm kişisel bilgiler cihazdan kaldırılır. Bu deneyimin 2021'in sonunda Lenovo ThinkSmart görünümünde sunulması bekleniyor.

Yüz yüze olmak kadar etkili uzaktan toplantılar

Sürekli olarak yeni çalışma yolları yaratmaya kararlıyız. Toplantı ızgarasından kurtulan, tüm kullanıcıların seçenek ve esneklik eklemesini sağlayan ve sunum yapanların ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlayan bir gelecek hayal ediyoruz. Etkileyici avatarlardan sürükleyici toplantılara kadar tüm kullanıcıların birlikte orada olmasını istiyoruz.
Geçmişte pek çok kişi önemli bir sunum yapmak için ofise gelmeyi tercih etti, ancak biz uzaktan sunumları etkili ve sürükleyici hale getirmek için yatırım yapıyoruz. Hibrit sunumlar sadece içerik sunmakla ilgili değil, aynı zamanda yüz tepkileri ve jestler gibi sözel olmayan sosyal ipuçlarıyla izleyiciyi meşgul etmekle ilgilidir. Cameo , Teams kamera beslemenizi sunumunuza sorunsuz bir şekilde entegre eden, slaytlarınızda nasıl ve nerede görünmek istediğinizi özelleştirmenize olanak tanıyan ve en iyi görüntüleme için düzen önerileri sunan yeni bir PowerPoint deneyimidir. Sunum zamanı geldiğinde, sürükleyici bir uzaktan sunum için Teams'de PowerPoint Live'ı kullanın. Cameo, 2022'nin başlarında yayınlanmaya başlayacak.

Biz tüm seslerin duyulabildiği kapsayıcı bir hibrit çalışma kültürü oluşturmak için çalışırken, Microsoft Teams'deki Konuşmacı koçu , hızınızla ilgili rehberliği özel olarak paylaşmak, birinin sözünü kestiğinizde sizi bilgilendirmek ve hedef kitlenizle görüşmenizi hatırlatmak için yapay zekayı kullanır. . Microsoft Teams'deki konuşmacı koçu 2022'nin başlarında kullanıma sunulacak.

En son otomatik Aydınlatma düzeltmelerimiz  , düşük ışıklı ortamlarda bile görüntülü toplantılarda iyi görünmenize yardımcı olacaktır. Aydınlatma düzeltmeleri önümüzdeki aylarda sunulacak.

Yeni Logi Dock ile evde veya ofiste masa alanında yer açın ve toplantılar için net ses kalitesi elde edin Bu yerleştirme istasyonu, Teams ile sorunsuz çalışmak üzere tasarlanmış, dokunmatik kontrollere sahip yerleşik bir hoparlöre sahiptir. Tek bir düğmeye dokunarak Teams toplantılarına katılabilir, sesinizi ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Logi Dock önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.25.10.2021

Diğer Haberler