Alışveriş Sepetim

'Halo: The Master Chief Collection' Xbox One'a geliyor — Hafta Sonu Okuma: 14 Kasım Sürümü

Xbox One'da çok beklenen bir "Halo" koleksiyonunun dünya çapında piyasaya sürülmesi, Windows Phone cihazlarının Lumia serisine en son eklenen ve engelli öğrencileri teknoloji yoluyla güçlendiren Down Sendromlu bir adamın hikayesi hakkında hikayeler alacağınız Weekend Reading'in başka bir sürümüne tekrar hoş geldiniz.

"Halo: The Master Chief Collection", Xbox One için kullanıma sunuldu ve Master Chief'in tüm hikayesi ilk kez tek bir konsolda. "Halo: Combat Evolved Anniversary", "Halo 3", "Halo 4", yeni bir dijital seri olan "Halo: Nightfall" ve "Halo 5: Guardians Beta"ya erişim ile birlikte yeniden ustalaştırılan "Halo 2: Anniversary"i içerir. Master Chief'in Xbox One'daki çıkışına denk gelmek için ücretsiz Halo Channel artık Windows Mağazası'ndan edinilebilir. Ayrıca, Xbox One'ın yeni fiyatı bu ayın başlarındayürürlüğegirmesinden ve yeni paketlerin ve gişe rekorları kıran oyun oyun başlıklarının piyasaya sürülmesinden bu yana Xbox One'ın satışları " fırladı ".

Halo: Usta Şef Koleksiyonu
Halo: Usta Şef Koleksiyonu

"5x5x5" akıllı telefon olarak adlandırılan Lumia 535,5 inç ekran, 5 megapiksel ön cepheli geniş açılı kamera ve 5 megapiksel arka kamera ile birlikte geliyor. Ayrıca Skype ve OneNote gibi Microsoft deneyimlerini de içerir. 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM ve 8GB bellek içeren Lumia 535'e güç katıyor. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, 128 GB'a kadar destek içeren bir microSD kartta kaydırın veya fotoğraflarınızı ve belgelerinizi depolamak için 15 GB ücretsiz OneDrive depolama alanı kullanın.

https://www.youtube.com/watch?v=05TGNfXkjUI

Meksika'da, Carlos De Saro'nunhikayesini keşfettik, Down sendromlu bir adam, teknolojiyi kullanarak başkalarını güçlendiriyor. Mexico City'nin yaklaşık bir saat güneyinde bulunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Zorluklara Karşı Mücadele'yi kurdu. Burada, engelli öğrencilere Word, PowerPoint ve Paint gibi Microsoft yazılımlarını nasıl kullanacaklarını öğretiyor.

Teknoloji sayesinde De Saro, hayatının hayal bile edemeyeceği şekilde değiştiğini söylüyor. (Fotoğraf kredisi: Scott Eklund.)
Teknoloji sayesinde De Saro, hayatının hayal bile edemeyeceği şekilde değiştiğini söylüyor. (Fotoğraf kredisi: Scott Eklund.)

Gaziler Günü Salı günü onuruna, eski Ordu sağlık görevlisi Rachel Woolley'in hayatını nasıl dönüştürdüğü hakkında bir hikaye yayınladık Microsoft Yazılım ve Sistemler Akademisi. Tacoma, Washington yakınlarındaki Joint Base Lewis-McChord'daki Madigan Army Medical Center'da hizmetini tamamladı. Oradayken, teknolojide uzun vadeli kariyerler için aktif görevdeki hizmet üyelerine dokunan bir programa katılmaya hak kaybetti. Şimdi Microsoft'un SharePoint Online ekibinde hizmet mühendisi olarak çalışıyor.

Rachel Woolley
Rachel Woolley

Bu hafta uygulamalarda ve oyunlarda satış, haber ve depolama uygulamaları ve artırılmış gerçeklikRed Stripe Deals haftalık büyük tasarruf dozunu sunarken, klasik eşleştirme oyunu " MicrosoftMahjong" oyunculara reklamsız oyun Kasım 19 ile bir yıllık Premium sürümüne yüzde 50 indirim sağlar - bir aylık yükseltme için 1.49 $ veya bir yıl için 4.99 $ . Ve ücretsiz olarak, Haftanın Uygulaması, OneDrive 15 GB depolama alanı sağlar, ancak Office 365 aboneleri sınırsız depolama alanına sahiptir. Güncel etkinliklerden haberdar olmak için CBS Local, en sevdiğiniz TV ve radyo istasyonlarını yoldaki 24 ABD şehrinden almanızı sağlayan ücretsiz bir uygulama. Ve "Monster Buster: World Invasion" ile oyundaki yaratıklar artırılmış gerçeklikle fiziksel dünyada hayat buluyor.

"Violett", en son Kırmızı Şerit Fırsatlarından biri
"Violett", en son Kırmızı Şerit Fırsatlarından biri

Bu hafta başlattık Microsoft Instagram sayfasıinsanların olağanüstü şeyler yaptığı. Dünyayı dolaşırken yolculuğumuzu takip edin ve her gün #DoMore insanlarla tanışın.

Laila Ghambari

Weekend Reading'in bu baskısına göz atarak teşekkür ederim. Haftaya görüşürüz!

Tarafından gönderildi Athima Chansanchai
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler