Hafta Sonu Okuması: 19 Nisan Baskısı–Microsoft'un Geleceğin Şehri

Weekend Reading'in bu sayısında, Microsoft'un 500 dönümlük, 125 binalık kampüsüne ve onu çalıştıran microsoft tesis mühendislerinden oluşan küçük ekibe derinlemesine ve görsel açıdan zengin bir bakış da dahil olmak üzere sizin için harika hikayelerimiz var.

Microsoft mühendislerinden oluşan kavgacı bir ekibin geleceğin şehrini nasıl sessizce inşa etti. 1986'da, Microsoft'un Redmond, Wash. kampüsü, Seattle'ın uykulu, tek duraklı bir banliyösünde hala ot ve ormanla kaplı 88 dönümlük bir araziydi. Bugün kampüs 500 dönümlük bir alana ve 125 binaya yayılmıştır. Küçük bir Microsoft tesis mühendisi ekibi tarafından geliştirilen "Nesnelerin İnterneti Büyük Veri ile Buluşuyor" yazılım çözümü sayesinde bir futbol sahası ve kriket sahası, kilometrelerce ormanlık yürüyüş yolu ve birbirine bağlı bir "akıllı şehir" olarak işlev gören 14,9 milyon metrekarelik ofis alanı ve laboratuvarlar bulunmaktadır. Microsoft Haber Merkezi'ne gidin ve bu görsel hikaye anlatımına göz atın.

88 dönüm düzenleme

Windows 8 için Bing Uygulamaları yenilenir. Ekim ayında, bir dizi sürükleyici dikey deneyimle dünyanızı keşfetmenize yardımcı olmak için Windows 8 için Haber, Finans, Hava Durumu, Spor, Haritalar ve Seyahat dahil olmak üzere altı Bing Uygulaması başlattık. Uygulamalar, ilgi alanlarınızı araştırmak ve işleri halletmek için hızlı, akıcı ve tutarlı bir yol sağlayan hızı ve dokunmayı benimsemek için sıfırdan tasarlanmıştır. Pazartesi günü, uygulamalar arasında ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde özelleştirmeyi ve kişiselleştirmeyi kolaylaştıran önemli bir güncelleme seti kullanıma sunduk. Her uygulamadaki yeniliklere göz atmak için Bing Arama Bloguna gidin.

Bing Haberleri

Xbox 360, Mart ayında ABD'de 1 numaralı satış konsolu olmaya devam ediyor. Mart ayında Xbox 360, ABD'nin bir numaralı konsolu konumunu korudu ve diğer konsollardan daha fazla birim sattı ve üst üste 27. NPD Group'un Mart ayı öne çıkan özellikleri şunlardır:

· Xbox 360, 261.000 adet satarak ABD'deki bir numaralı konsol yerini korudu.

· Xbox 360 platformundaki toplam perakende harcaması, ABD'deki herhangi bir konsol için en fazla 402 milyon dolara (donanım, yazılım ve aksesuar) ulaştı.

Bu hikayenin geri kalanını almak için, Resmi Microsoft Blog.

Microsoft hesabı daha güvenli hale gelir. Microsoft, şu anda dünya çapında 700 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan bağlı cihazlar ve hizmetler sunmaya giderek daha fazla odaklanmıştır. Microsoft hesabı, Windows PC'nizden Windows Phone'unuza, Xbox'tan Outlook.com'a, SkyDrive ve Skype'tan Office'e ve çok daha fazlası gibi bu ürünlerdeki deneyiminizin kilidini açan anahtardır. Microsoft hesabı için bu kritik rol göz önüne alındığında, hesabınızı korumak için çok çalışma konusunda tetikteyiz, bu yüzden kendinizi daha fazla korumak için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilmeniz için bir seçenek ekliyoruz. Bu seçeneğin önümüzdeki birkaç gün içinde hesabınızda görünerek görünmenizi görmeniz gerekir. Bu özelliği https://account.live.com/proofs/Manageetkinleştirebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, bu Çarşamba yazısınıokuyun Resmi Microsoft Blog .

Windows Azure Altyapı Hizmetleri kullanıma sunuldu. Salı günü Microsoft, Windows Azure Altyapı Hizmetleri'nin kullanılabilirliğini duyurdu. Bu yeni hizmet artık müşterilerin uygulamaları buluta taşımasını mümkün kılıyor. Duyuru, dünyanın dört bir yanındaki müşteriler ve iş ortaklarıyla yaptığımız tartışmalardan doğrudan etkilenen bulut bilişim stratejimizin önemli bir adımıdır. Bu hikaye hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft'un Windows Azure Ürün Pazarlama Genel Müdürü Bill Hilf'in Windows Azure Ekip Blog'unda bu yazıyı okuyun.

En Son Güvenlik İstihbaratı Raporu, bilgisayarların yüzde 24'lerinin korumasız olduğunu gösteriyor. Çarşamba günü, Microsoft güvenlik istihbaratı raporunun bir parçası olarak yeni bir araştırma yayınladı, birim 14Bilgisayarınızda güncel antivirüs yazılımı çalıştırmanın önemine yakından bakıyor. Araştırma, antivirüs yazılımı olmayan bilgisayarların enfekte olma olasılığının ortalama 5,5 kat daha fazla olduğunu gösterdi. Hikayenin geri kalanını almak için Resmi Microsoft Blog'daki bu Çarşamba yazısını okuyun.

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar! Uğradığınız için teşekkürler!

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog


 

04.11.2021

Diğer Haberler