Hafta Sonu Okuması: 15 Nisan Sürümü – Windows SDK için Kinect MIX'te tanıtıldı ve Xbox 360 pole pozisyonunda kaldı

Microsoft, bu hafta Las Vegas'taki MIX 2011 fuarında, Windows beta SDK için Kinect, Mango kod adlı Windows Phone'un bir sonraki sürümü ve Kinect ve WorldWide Teleskop teknolojilerini birleştiren bir zihin bükücü prototip ile ilgili duyurular da dahil olmak üzere birçok haber yaptı.

Windows beta SDK için Kinect. MIX'in bir başka büyük haberi de, Windows beta Yazılım Geliştirme Seti için Kinect hakkında daha fazla ayrıntının tanıtılmasıydı. SDK'nın bu baharda yayınlanacak özelliklerinden bazıları arasında Kinect görüş alanında hareket eden bir veya iki kişinin iskelet görüntüsünü izleyen yüksek performanslı yetenekler için Sağlam İskelet İzleme ve standart renkli kamera akışı erişimi ve nesnenin Kinect kameradan uzaklığını gösteren derinlik verileri için XYZ derinlik kamerası yer alıyor. Daha fazla ayrıntı için Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu basın bültenini ve Microsoft Blog'daki İleri'dekibu yazıyı okuyun.

Xbox 360 hala 1 numara! Perşembe günkü haberi kaçırdıysanız, Bağımsız bir pazar araştırma firması olan NPD Group'a göre Xbox 360, ABD'de en çok satan video oyunu konsolu olmaya devam ediyor. Kinect hareket sensörünün etkileyici satışlarıyla donatılan Xbox 360, son 10 ayın dokuzunda ABD'de en çok satan konsol oldu.

Dünya Çapında Teleskop Kinect'i aydınlatıyor. Kinect hareket sensörunu WorldWide Telescope görselleştirme yazılımı ortamıyla birleştirirseniz ne elde edersiniz? Cevap? Kaptan Kirk'ü gururlandırmak için evreni sanal olarak görüntülemek için güçlü bir araç. Proje bu haftanın başlarında Las Vegas'taki MIX 2011 Web geliştiricileri konferansında tanıtıldı ve Sonraki Microsoft Blog Editörü Steve Clayton tüm eylemi görmek için oradaydı. Dünya Çapında Teleskop sunumunun videosunu görmek için ışınlayıcıyı Clayton'ın bloguna götürün. Ayrıca, Kinect'in ses işlevselliğinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayan ana yazılım mimarı (ve çok yönlü süper akıllı Microsoft adamı) Ivan Tashev hakkında Microsoft Research'teki bu özellik hikayesini okuduğunuzdan emin olun.

Windows Phone için sırada ne var? Çarşamba günü, Windows Phone Program Yönetimi Kurumsal Başkan Yardımcısı Joe Belfiore, Yakında Windows Phone platformuna gelecek olan Skype, Spotify ve Layar gibi birkaç popüler yeni uygulamayı ortaya çıkardı. Ayrıca, Windows Phone'un bir sonraki sürümünde gelen ve her türlü yaratıcı yeni uygulamaya kapı açması gereken bazı başlık altı özelliklerin önizlemesini yaptı. Ayrıca, Microsoft Blog Editörü Steve Clayton'da son zamanlarda Windows Phone'un bazı tuhaf kişilik özelliklerine yer verdi. Son olarak, Geekwire Editörü Todd Bishop bir "windows phone için yaklaşan IE9'un performansını karşılaştıran bir hız testi ve iPhone 4 ve Nexus S (Google Android) tarayıcılarıhakkında rapor veriyor."

Bing zemin kazanır. Tekrar söylüyoruz. Web analiz firması Experian Hitwise'a göre, Bing ve Yahoo " Mart ayında ABD arama pazarında kazançlar paylaştılar vebirleşik pazar paylarını yüzde 30'un üzerine yükselttiler." Yahoo'nun arama sonuçları, Yahoo ve Microsoft arasındaki bir ortaklık kapsamında Bing tarafından desteklenmektedir. Hitwise ayrıca "Yahoo! Search ve Bing Mart 2011'de en yüksek başarı oranlarını elde etti. Bu, her iki arama motoru için de yürütülen aramaların yüzde 80'inden fazlasının bir Web Sitesini ziyaret etmesiyle sonuç olduğu anlamına gelir. Google yüzde 66'lık bir başarı oranı yakaladı." Mart, Bing'in ABD arama pazarında zemin kazandığı üst üste üçüncü ay oldu.

Bing, taraftarların NHL playoff biletlerini puanlamalarına yardımcı olur. Ulusal Hokey Ligi playoffları bu haftanın başlarında başladı ve Bing ve FanSnap, taraftarların maçlara bilet almasına yardımcı olmak için bir takım kurdu. NHL hayranları, 50'den fazla önde gelen bilet sitesinin biletlerini karşılaştırabilir, koltuktan manzaraya göz atabilir ve doğrudan Bing'de birden fazla sağlayıcıdan geniş bir bilet yelpazesi bulabilir.

Windows Update aracılığıyla Internet Explorer 9. 18 Nisan'da, IE9'un son sürümünden bir aydan biraz fazla bir süre sonra, Microsoft IE9'un Windows 7 ve Windows Vista müşterilerimize sunulmasını başlatmayahazır olacaktır. IE9'u kademeli bir sunumla müşterilere sunacağız ve dağıtımın Haziran ayı sonuna kadar büyük ölçüde tamamlanmasını bekliyoruz. IE8 yaklaşımımızabenzer şekilde, kullanıcılara IE9 sunmak için Windows Update'i kullanacağız. IE 9 makinelere otomatik olarak yüklenmez. Kullanıcıların IE 9'u yüklemeyi kabul etmesi gerekecektir.

Atlanta'dan canlı yayında, Convergence 2011. Şu anda dünya çapında 27.000'den fazla müşteri ve 1,7 milyon kullanıcı Microsoft Dynamics CRM kullanıyor. Bu, Microsoft Haber Merkezi'ndeki bu özellik hikayesine göre, Ocak 2011'den bu yana en son sürüme kaydolan on binlerce müşteriyi içerir. Bu haftanın başlarında, Microsoft CEO'su Steve Ballmer ve Microsoft Business Solutions kurumsal başkan yardımcısı Kirill Tatarinov, 9.000'den fazla katılımcıya kapalı gişe bir Convergence 2011 açtı ve şirketlerin mevcut teknoloji yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmak, piyasa koşulları değiştikçe çevik kalmak ve sonuçta her ortamda kazanabilecek dinamik işletmeler haline gelmek için Microsoft Dynamics'i nasıl kullanabileceklerini gösterdi.

Uğradığınız için teşekkürler ve gelecek Cuma Hafta Sonu Okuması'nın bir sonraki baskısı için burada görüşürüz.

Tarafından gönderildi Jeff Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

30.10.2021

Diğer Haberler