Alışveriş Sepetim

Hafta Sonu Okuması: 11 Nisan Sürümü - Nokia Cihazlar ve Hizmetler satın alma Çin'de onaylandı, ayrıca iki harika robot hikayesi!

Günler uzar ve arılar Seattle'daki uzun kış uykusundan uyanırlar. Kutlama olarak, hafta sonu okumanızı dünyanın dört bir yanından gelen haberlerle tozlaşıyoruz.

Çin Ticaret Bakanlığı Salı günü Microsoft'un Nokia'nın Cihaz ve Hizmet işini satın almasının onaylandığınıduyurdu Belirli koşullara bağlı olarak. Bu karara varırken, Ticaret Bakanlığı Microsoft'un bir Android akıllı telefon oluşturmak için gerekli yaklaşık 200 patent ailesine sahip olduğu sonucuna vardı. Bu, Microsoft'un Nokia Cihaz ve Hizmetleri satın almasını temizleyen pazar sayısını 16'ya çıkarır.

Bir dönemin başlangıcı, diğerinin sonu: Windows XP desteği Salı günü sona erdi. Sonuç mu? Artık güvenlik güncelleştirmeleri, güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeler, ücretsiz veya ücretli yardımlı destek seçenekleri veya Microsoft'un Windows XP için çevrimiçi teknik içerik güncelleştirmeleri yok. Windows XP'ye bağlı olarak, Windows 8.1 gibi daha yeni işletim sistemlerine geçiş yapma olanaları teşvik edilir.

clip_image001

Hepimiz robotların zeki olabileceğini biliyoruz, ama sosyal olabilirler mi? Microsoft Research, Situated Interaction projesiyle bu soruyu araştırıyor ve makineler ve insanlar arasında birçok karmaşık, katmanlı etkileşim biçimineizin veren bir kod tabanı oluşturuyor. Bir örnek, bir araca ihtiyacınız olduğunda algılayan "akıllı" bir asansördür. Bir diğeri, Redmond kampüsü çevresinde seyahatleriniz için rezervasyon yaptırmanıza yardımcı olabilecek bir robot resepsiyonisttir.

Güneş battı ve patenlerin tozunu almazamanı geldi. Bu hafta yeni uygulamalar listesinin başında Windows Phone 8 için "Rollerblade® Satır içi Patenler" yer alıyor. Bununla, etkinliğinizi takip edebilir, arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir, yeni patenler bulabilir ve lider panosunda başkalarına karşı yarışabilirsiniz. Ayrıca Windows Phone için bu hafta dışarı "BikeMania2". 100'den fazla yüksek uçuş seviyesinde yakınlaştırmanız için size meydan okuyan tüyler ürpertici bir motokros kursuna binin. Ya da, sayıya göre boyama daha çok sizin tarzınızsa, "Crayola Color, Draw &sing" e göz atın ve çocuklarınızın hayal gücünün sanat ve müziğin zekice bir kombinasyonuyla vahşileşmesine izin verin.

clip_image002

Vahşi koşmaktan bahsetmişken, Microsoft, Pazartesi günü 2014 Ulusal Yayıncılar Birliği fuarında üç önemli duyuruyla değişen medya tüketim ortamına ayak uydurduğunu kanıtladı: FansChoice TV'de yeni bir Microsoft Azure müşterisi, video analitiği firması Ooyala ile kritik bir endüstri ortaklığı ve Skype TX'li yayıncılar için yeni bir stüdyo sınıfı çözüm.

Güneşi karşılarken, Avustralya yaz adieu teklif ediyor. Yine de, bu haftanın altındaki arkadaşlarımızdan parlak haberlervardı. Avustralya'nın en büyük ikinci eyaleti olan Queensland, Office 365'i 149.000 devlet çalışanınagetirmek için Microsoft ile iş birliği yapacak. Bu adım, ülkenin en büyük ikinci devleti için İnternet ve iletişim teknolojisinin standardizasyonu ve basitleştirilmesi yönünde atılmış büyük bir adımdır ve hükümetin yeni bilgi paylaşımı, işbirliği ve ara bağlantı biçimlerine olanak sağlamasını umduğu bir adımdır.

clip_image003

Bir robot hikayesi asla yeterli olmadığından,size xbot ekibi ve Microsoft mentorlarını getiriyoruz, dezavantajlı gençlerin yaşam boyu, dev top atan robotlar inşa ederek bilgisayar bilimi ve mühendisliğine bir adım önde başlamalarına yardımcı oluyoruz. "On the Whiteboard"un son bölümünde, size yakın zamanda yapılan bir yarışma ve beraberindeki tüm robot kargaşasıiçin ön sıralarda yer veriyoruz.

Bu hafta Microsoft Facebook sayfasında, Ulusal Kardeşler Günü'nü kutladık.

clip_image005

Umarım hafta sonun doğru kargaşayla doludur. Gelecek hafta bloom'da daha fazla hikaye için tekrar burada görüşürüz.

Tarafından gönderildi Aimee
Riordan
Microsoft Haber Merkezi Personeli


 

01.11.2021

Diğer Haberler