p

Hafta Sonu Okuma: Microsoft'un İzlemeye Değer Kadınları, Glo, Moodle ve Tabii Ki Beyzbol

Seattle'da ilkbahar mı kış mı emin değiliz. Güneş parlıyor ve çiçekler açıyor ama dün biz de kar yağmıştı. İlkbahar mı yoksa Kış mı olduğundan emin değiliz, ancak Microsoft'ta ilginç bir hafta daha olduğunu biliyoruz ve işte kaçırmış olabileceğiniz şeylerden bazıları:
İzlemeye Değer Kadınlar: Microsoft'ta çalışmanın en güzel yanlarından biri yetenekli, akıllı ve tutkulu insanlarla çalışma şansıdır. ZDNet'ten Mary-Jo Foley, Microsoft'taçalışmaya değer Microsoft Women On Watching serisinde çalışan bazı parlak kadınlara ışık tutuyor. Bu parçaları okumak ve meslektaşlarımızı aramanın memnun olduğu harika insanlarla tanışmak için birkaç dakika ayırın.
Tutar için Bing Fotoğrafları: Bing'in gerçekten popüler özelliklerinden biri, Bing ana sayfasındagörünen günlük fotoğrafçılık . Her gün, bizi dünyanın bazı bölgelerine götüren ve çoğumuzun başka türlü göremeyeceği başka bir şaşırtıcı yeni fotoğraf görüyoruz. Artık Windows 7 masaüstünüzü kişiselleştirmek için en iyi Bing ana sayfa fotoğraflarından bazılarını indirebilirsiniz. Bing blogunda ayrıntılar var. Bu resimler, masanızdan çıkmadan sizi zihinsel olarak dünyanın dört bir yanındaki yerlere taşıma gücüne sahiptir. Nisan ayında Seattle'daki kar yağışına bakarsak bu kötü bir şey değil.
İş Zekası: Microsoft Office Excel'in güçlü bir araç olduğuna şüphe yok, ancak Office ekibi daha da güçlü ve kullanışlı hale getirmek için zorlamayı hiç bırakmiyor gibi görünüyor. Bu hafta Bilgi Haftası, SQL Server gibi güçlü araçlarla Excel'in gücünden ve aşinalığından yararlanma çabalarımız hakkında yazdı. Amaç: 500 milyon Excel kullanıcısı için iş zekası parmak uçlarında - "kitleler için iş zekası" eğer istersen.
Bing'de beyzbol: Dünyanın bu bölgesinde baharın gelişi beyzbol anlamına gelir. Bing, en son sonuçlar ve oyuncu haberleriyle iletişimde kalmayı kolaylaştırır. Bing ekibi blog gönderilerinde size yol gösterdikleri gibi. 
MSN'in yeni yaşam tarzı dergisi: Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve web'de bir dergi deneyiminin tadını çıkarın. MSN'in yeni sitesi Glo, dergi deneyimini web'e taşıyor. Msn ekibinin blog gönderisinde bu konuda daha fazla bilgi edinebilir veya sitenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Ofis ve Eğitim: Dünya çapında eğitimin büyük bir parçası olmaktan ve öğretmenlerin daha etkili olmalarına yardımcı olmak için çok çalışmadan mutluluk duyuyoruz. Bu hafta moodle için bir Office eklentisiduyurduk , dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler tarafından kullanılan bir eğitim platformu. Eklentiyle öğretmenler Word, Excel ve PowerPoint belgelerini doğrudan Moodle'a kaydederek öğrencilerle etkileşim kurmanın yeni yollarını sunar.
İyi hafta sonları.
Yayınlanan Dominic Carr

Direktör, Microsoft Haber Merkezi.

04.11.2021

Diğer Haberler